استان ها

اسماعیلی: دولت فرهنگ و هنر را فقط در پایتخت نمی‌بیند

یومیر/ایلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دولت معتقد است که مقوله فرهنگ و هنر نباید تنها مختص به مرکز و پایتخت کشور باشد و همه‌جای کشور پر از استعدادها و انسان های فرهیخته و هنرمند است که اگر امکان بروز استعدادها فراهم شود هرکدام قله‌ای در بخش های مختلف می‌شود و حضور ما در این گونه رویدادهای فرهنگی و هنری، یک ادای دین به همه هنرمندان اصیل در مناطق محروم کشور است.

«محمدمهدی اسماعیلی» شامگاه پنج‌شنبه در آیین اختتامیه جشنواره طنز “تی تالی” در شهرستان ایوان با بیان اینکه حرکت خوب و نگاه متعالی عدالت محور دولت به توسعه فعالیت های فرهنگی در همه جای کشور در حال گسترش است، اظهار کرد: شعار دولت سیزدهم برگرفته از بحث عدالت فرهنگی و مردمی سازی فرهنگ و هنر است به این معنا که همه نقاط کشور با هر گویش، نگاه و فاصله ای از مرکز کشور، این فرصت و ظرفیت را در اختیار داشته باشند تا بروز استعدادها در جای جای ایران اسلامی فراهم آید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دولت معتقد است که مقوله فرهنگ و هنر نباید تنها مختص به مرکز و پایتخت کشور باشد و همه‌جای کشور پر از استعدادها و انسان های فرهیخته و هنرمند است که اگر امکان بروز استعدادها فراهم شود هرکدام قله‌ای در بخش های مختلف می‌شود و حضور ما در این گونه رویدادهای فرهنگی و هنری، یک ادای دین به همه هنرمندان اصیل در مناطق محروم کشور است، تلاش ما این است که برنامه دولت را با نگاه عادلانه در همه بخش ها قرار دهیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه دشمنان به صراحت بیان کردند که ما اجازه نمی‌دهیم حوزه فرهنگ در کشور به حالت عادی برگردد، ادامه داد: سال گذشته دشمن در فتنه و جنگ ترکیبی به دنبال تعطیلی فرهنگ و هنر در کشور بود، هنرمندان اصیل این مرز و بوم در مقابل این فتنه ایستادند و به پر رونق‌ترین دوره تبدیل شد.

وی با بیان اینکه آغاز و پایان جنگ تحمیلی در استان ایلام به وقوع پیوسته است و مردمان این دیار بخصوص هنرمندان ثابت کرده اند که پای آرمان های انقلاب ایستاده‌اند و  مردان و زنان و عشایر این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس، با دست خالی و ایمان، جلوی دشمن بعث را گرفتند و افتخار آفریدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، گفت: رئیس جمهور با قدرت از ایران اسلامی و آرمان انقلاب دفاع کرد، روز گذشته در سازمان ملل با یک بیانی صریح، زیبا، محکم از آرمان های انقلاب دفاع و از منطق حمکرانی نظام اسلامی سخن گفتند.

اسماعیلی با تقدیر از مسوولان استانی و نمایندگان از برگزاری این جشنواره در شهرستان ایوان، گفت: حضور مردم در این محفل یعنی حمایت عملی از برنامه های بخش فرهنگ است.

وی خاطرنشان کرد: همه پروژه های نیمه تمام حوزه فرهنگ در استان ایلام را اتمام و از همه اصخاب فرهنگ و رسانه استان حمایت خواهیم کرد.

 دومین جشنواره دائمی تئاتر طنز “تی تالی” استان ایلام از ۲۹ لغایت ۳۱ شهریور با هدف تقویت فضای شادی و نشاط برای عموم جامعه به ویژه بانوان، جوانان و نوجوانان، زمینه‌سازی برای هنرمندان و گروه‌های نمایش استان در جهت رشد تولید آثار نمایشی طنز، غنی سازی اوقات فراغت اقشار جامعه و ایجاد فضای رقابت سالم برای گروه‌های نمایشی برگزار شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا