ورزشی

استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در ساختمان جدید پارک علم ‌و فناوری شریف

معاون علمی رئیس جمهور خبر داد:

استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در ساختمان جدید پارک علم ‌و فناوری شریف

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: استقرار ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان نوپا در پارک علم ‌و فناوری دانشگاه شریف در قالب برنامه سیمرغ اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، روح‌الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوردر مراسم افتتاحیه ساختمان جدید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به ظرفیت دانشگاه و ناحیه نوآوری شریف در ایجاد و توسعه دانش‌بنیان‌های دانشگاهی توضیح  داد: پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، یکی از پارک‌های توانمند علم و فناوری کشور بوده که همواره در مسیر رشد قرار داشته و زیست‌بوم فناوری و نوآوری شریف به سرعت در مسیر رشد و توسعه قرار دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با اشاره به حمایت از توسعه زیرساخت‌های ایجاد و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا گفت: ساختمانی که امروز افتتاح شد با مساحت یک هزار متر مربع، فضای مفید کار فناورانه و نوآورانه در اختیار حدأقل 25 تیم نوآور قرار می‌دهد و یکی از گام‌ها در مسیر تحقق برنامه بزرگی است که تحت عنوان سیمرغ با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در قالب برنامه سیمرغ، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف متعهد شده است تا حدأکثر ظرف مدت دو سال، یکصد شرکت دانش‌بنیان نوپا را در حوزه‌های اولویت‌دار و مورد نیاز کشور به زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری شریف اضافه کند و از آن‌ها حمایت‌‌های لازم را صورت دهد. 

 

دهقانی، با اشاره به حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دانشگاهی، با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری حمایت استقرار، سرمایه‌گذاری بذری اولیه و تامین مالی، از حمایت‌های معاونت علمی است. دانشگاه صنعتی شریف نیز تجهیزات، آزمایشگاه‌ها، استادان و سایر امکانات را ارائه می‌دهد تا این برنامه موفق باشد.

 

دهقانی، با اشاره به مزیت‌ها و ویژگی‌های زیست‌بوم دانش‌بنیان ناحیه نوآوری و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: پارک علم و فناوری شریف در صدر بهترین پارک‌های علم و فناوری در سطح بین المللی قرار دارد و گام‌های ارزشمندی را در جهت ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دانش‌بنیان و فناور برداشته است. در ناحیه نوآوری شریف، شرکت‌های دانش‌بنیان با مردم این محدوده زندگی می‌کنند.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این هم‌زیستی، هم ارتقای سطح منطقه و هم سطح توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان را به همراه آورده است.

 

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور افزود: در حال حاضر نزدیک به 660 شرکت دانش‌بنیان بسیار توانمند معادل 8درصد کل شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در ناحیه نوآوری شریف در یک محدوده 250 هکتاری فعالیت دارند که با همین روند می‌توانند تشکیل دهنده یکی از نواحی تاثیرگذار نوآوری در منطقه و تحول آفرین صنعت ما باشد.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا