علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

هنگام خرید آب آشامیدنی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

شرط داشتن بدن سالم، مصرف آب آشامیدنی با کیفیت کافی است. به همین دلیل نباید بدن به مدت طولانی کم آب شود و آب با خواص خوب مصرف شود. به این ترتیب از اصل کار بدن حمایت می شود و از مشکلات جدی سلامتی جلوگیری می شود. بنابراین خرید آب آشامیدنی باکیفیت می تواند یکی از راه های تامین آب بدن است.

آب آشامیدنی با کیفیت

آب به این معنی است که اندام های داخلی و پوست می توانند یک کل سالم را تشکیل دهند، حذف مواد زائد سمی از بدن، محافظت از سیستم ایمنی و بسیاری از پیشرفت های مثبت در سلامت امکان پذیر است. به همین دلیل، ویژگی هایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا بفهمیم آیا آب خوب است یا خیر. این ویژگی ها تاثیر مستقیمی بر کیفیت آب دارند. بنابراین، ویژگی های آب آشامیدنی با بهترین کیفیت چیست؟

شرط داشتن بدنی قوی، نوشیدن آب آشامیدنی با کیفیت است. بدن سالم نباید برای مدت طولانی کم آب باشد، باید آب خوب مصرف کند. به این ترتیب از اصل کار ارگانیسم حمایت می شود.

آب آشامیدنی با سطح pH ایده آل

آب آشامیدنی خوب باید سطح pH سالمی داشته باشد. مقادیر ایده آل آب آشامیدنی مورد نیاز برای آب آشامیدنی سالم و با کیفیت بین 7.5 تا 9.5 است. مقدار pH آب آشامیدنی که برای خنثی سازی اسیدهای ذخیره شده مهم است، در حذف سموم از بدن بسیار موفق است. علاوه بر این اطلاعات، آب آشامیدنی سالم به حفظ سلامت کلی بدن و تعادل سطح pH کمک می کند. در نتیجه سیستم ایمنی تقویت شده و پیری به تاخیر می افتد.

آب آشامیدنی طعم دار

طعم آب برای مصرف آب کافی در طول روز بسیار مهم است. به همین دلیل طعم آب یکی از ویژگی های مهمی است که در خرید آب آشامیدنی باید به آن توجه کرد. به لطف آب لذیذ آن، نوشیدن آب به راحتی در طول روز امکان پذیر است.

انتخاب مصرف کننده و در دسترس بودن

مردم باید آب بیشتری بنوشند. مصرف آب، چه از بطری، چه از شیر و چه از فیلتر چیز خوبی است. در سال‌های اخیر، فعالان ضد آب بطری سعی کرده‌اند تصمیم‌گیرندگان دانشکده‌ها، مؤسسات خصوصی و شهرداری‌ها را تحت تأثیر قرار دهند تا فروش آب بطری‌شده را محدود یا ممنوع کنند و در عین حال به سایر نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده (مانند نوشابه و آبمیوه) اجازه دهند. فروخته شد. این فعالان آب بطری اقلیتی بسیار کوچک هستند و نظرات اکثر مصرف کنندگان را نمایندگی نمی کنند – به همین دلیل است که اکثر این تلاش های ضد آب بطری موفقیت آمیز نبوده اند.

آیا آب آشامیدنی بطری شده مضر است؟

بر خلاف نظر آن فعالان، آمریکایی ها به شدت آب بطری را دوست دارند.

نظرسنجی هریس در سال 2019 که برای IBWA انجام شد، نشان می‌دهد که وقتی از نظر کلی آنها درباره آب بطری به عنوان یک نوشیدنی پرسیده شد، 84 درصد آمریکایی‌ها نظر «بسیار مثبت» یا «تا حدودی مثبت» درباره آب بطری داشتند. تنها 16 درصد از آمریکایی ها نظر “تا حدودی” یا “بسیار” منفی در مورد آب بطری به عنوان یک نوشیدنی دارند. بر اساس گزارش شرکت بازاریابی نوشیدنی، این یافته نظرسنجی با این واقعیت تأیید می شود که آب آشامیدنی بطری برای پنجمین سال متوالی (از نظر حجم) نوشیدنی شماره 1 بسته بندی شده در ایالات متحده است.

ممنوعیت یا محدود کردن فروش آب بطری‌شده پیامدهای منفی بهداشتی و زیست‌محیطی دارد که به نفع عمومی نیست، زیرا مستقیماً بر حق مردم برای انتخاب سالم‌ترین نوشیدنی در قفسه تأثیر می‌گذارد. و برای بسیاری، آب بطری جایگزینی حیاتی برای سایر نوشیدنی های بسته بندی شده است، که اغلب کمتر سالم هستند.

همان نظرسنجی هریس که در بالا ذکر شد همچنین نشان داد که 94 درصد از آمریکایی‌ها آب بطری می‌خرند و 91 درصد می‌خواهند آن را در جایی که نوشیدنی‌های دیگر فروخته می‌شود در دسترس باشد. اگر آب بطری در دسترس نباشد، این نظرسنجی نشان داد که 74 درصد از مردم گفته‌اند که نوشیدنی بسته‌بندی‌شده دیگری را انتخاب می‌کنند، نه آب چشمه‌های آشامیدنی، آب لوله‌کشی فیلتر شده یا آب لوله‌کشی.

حقایق مهم در مورد آب آشامیدنی بطری

آب بطری شده انتخاب هوشمندانه ای برای هیدراتاسیون سالم است.

برای کسانی که می خواهند کالری، شکر، کافئین، طعم ها یا رنگ های مصنوعی و سایر مواد را از رژیم غذایی خود حذف یا تعدیل کنند، انتخاب آب بطری حرکت درستی است. در واقع، از سال 2006، تقریباً 69 درصد از رشد مصرف آب بطری ناشی از مصرف نوشابه‌ها و آبمیوه‌های گازدار بوده است (نمودار زیر را ببینید). طبق آمار شرکت بازاریابی نوشیدنی (BMC) در سال 2019، آب بطری برای چهارمین سال متوالی (از نظر حجم) نوشیدنی بسته بندی شده مورد علاقه آمریکا باقی ماند.

کودکان در طول روز چقدر آب مصرف کنند؟

مقدار آبی که هر گروه سنی باید مصرف کند متفاوت است. زیرا فرآیندهای رشد هر گروه سنی با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل، ما بررسی کردیم که گروه های سنی خاص چه مقدار آب باید در طول روز مصرف کنند. کودکان در طول روز چقدر آب مصرف کنند؟ مقدار آبی که هر فرد باید در طول روز بنوشد متفاوت است. با این حال، طبق نظر بسیاری از کارشناسان، نوزادان 1-3 ساله باید 4 لیوان، کودکان 4-6 ساله 5 لیوان، کودکان 9-13 ساله 6-7 لیوان، جوانان بالای 14 سال 6-8 لیوان، به زنان بالغ 8 لیوان آب، به مردان بالغ توصیه می شود حدود 10 لیوان آب بنوشند.

دکمه بازگشت به بالا