عمومیکسب و کار ایرانی

علائم حضور ساس در منزل

به دنبال شناسایی علائم حضور ساس هستید، باید ابتدا بگوییم که نمی‌توانیم به طور دقیق علائم وجود ساس در منزل را تشخیص دهیم. گاها ساس ها در منزلی حضور دارند و صاحبان منزل از وجود آنها بی خبر هستند. اما اگر به وجود حشره ساس در منزل خود مشکوک هستید ممکن است برخی از نشانه‌هایی که به حضور ساس اشاره می کنند به شما آگاهی بیشتری بدهند.

نشانه‌های فیزیکی حضور ساس در منزل :

حشرات ساس ممکن است قهوه ای یا سیاه رنگ باشند و بدون بال هستند. آنها معمولاً شب ها ظاهر می‌شوند و از نور پرهیز می‌کنند و

ممکن است بین 3 تا 5 صبح بتوانید با نور چراغ قوه آنها را در اطراف محل خواب خود ببینید.

مدفوع ساس

از علائم وجود ساس در منزل لکه های مدفوع ساس می باشد. مدفوع ساس مانند جوهر سیاه رنگ می باشد و معمولا در اطراف تشک ، لای درز دوخت تشک و بالشت و هر جایی که ساس استراحت می کند می توانید رویت کنید.

محل گزش ساس

ساس ها در مواقعی که شرایط ایده آلی برایش مهیا شود کاری جز خوردن خون و تولید مثل ندارند. خوردن خون همراه با قرمز شدن محل گزش توسط ساس همراه خواهد بود.

علایم گزش ساس مانند جوش هایی با خارش فراوان می باشد که 3 تا 4 محل نزدیک به همدیگر می باشد. ساس معمولا محل هایی را که پوست نازک تر باشد نیش می زند.

تخم ساس

تخم های ساس بسیار ریز هستند و تقریبا به اندازه دانه شکر هستند با این تفاوت که بیضی شکل و به رنگ کرم هستند. به همین دلیل پیدا کردن آنها بسیار سخت می باشد.

اما اگر لای درز و دوخت ملحفه ها، بالشت و لباس ها را با دقت بازرسی کنید احتمالا می توانید تخم ساس را در آن محل ها ببینید.

وجود نوزاد ساس

ساس هر 20 روز می تواند تخم گذاری کند و در هر مرحله 20 تا 25 بچه ساس به منزل شما اضافه می شود. این بچه ساس ها زمانی که از تخم خارج می شوند گرسنه هستند و به همین دلیل سریع از لانه خارج می شوند. بچه ساس ها به دلیل گرسنه بودن سریعا شروع به گزش انسان می کنند. غذای آنها خون انسان می باشد.

اقدامات لازم برای کنترل و کاهش ساس

تمیزی دقیق:

تمیز کاری مداوم منزل راه حلی موثر برای کنترل ساس و از بین بردن این حشره نمی باشد. اما در منازلی که نظافت دقیق و روزانه را انجام می دهند زودتر از حضور ساس در منزل مطلع می شوند.

بستن درز و شکاف:

مطمئن شوید پشت قرنیز ها، درزهای پنجره ها و هرجایی که ساس می تواند پنهان شود پوشیده شده باشد. برای اینکار می توانید از چسب آکواریوم، اسپری فرم و ملات سیمان استفاده کنید.

جارو کشی :

درزهای دوخت رختخواب و بالشت ها و مبلمان را هر روز با کیسه یکبار مصرف، جاروبرقی بکشید. توجه داشته باشید که بعد از اتمام جاروکشی، کیسه جارو را از منزل خارج کنید.

استفاده از مواد شیمیایی:

بسیاری از افراد با مشاهده اولین ساس، شروع به سمپاشی های متفاوت با سموم مایع می کنند ولی اقدام های متوالی این گونه فقط باعث مقاوم شدن حشرات نسبت به سموم می شوند.

بهتر است قبل از اقدام به استفاده از سموم با یک شرکت سمپاشی ساس مثل کیان پاک تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها استفاده کنید.

از بین بردن ساس

از بین بردن ساس در منزل از دو دیدگاه بسیار پر اهمیت می یاشد.

در درجه اول ساس ها باعث اذیت و آزار انسان ها می شوند. آنها برای خوردن غذا به وسیله نیش زدن خون انسان را می مکند. در نتیجه این گزش خارش های شدیدی در پوست احساس می شود.

خارش های مکرر پوست باعث زخم شدن پوست می شود. گاها برای التیام زخم پزشکان پمادهایی را تجویز می کنند که شاید به صورت موقتی چاره ساز باشند ولی تا وقتی اقداماتی برای از بین بردن ساس اتفاق نیفتد، گزش ها و در نتیجه خارش ها ادامه دار خواهند بود.

در مرحله بعدی زمانی که چاره ای برای نابودی ساس ها اتخاذ نشود، این حشرات در مدت زمان کوتاهی با تکثیر زیاد می توانند به قشر خشخواب، مبلمان و رختخواب نفوذ کنند و تخم گذاری کنند.

در این مرحله از بین بردن ساس و به خصوص تخم ساس از قشر این لوازم بسیار سخت خواهد شد و کارشناسان سمپاشی توصیه به دور انداختن وسایل می کنند.

شایان ذکر است اقداماتی که صاحبان منازل برای از بین بردن ساس انجام می دهند شاید به صورت زود گذر باعث کاهش تعداد ساس ها شود ولی مطمئنا تخم این حشرات از بین نمی رود و در سمپاشی های متوالی باعث مقاوم شدن ساس نسبت به سم خواهند شد.

مشاوره با شرکت سمپاشی ساس

در مواجهه با ساس بهترین گزینه قبل از هر اقدامی مشاوره با یک شرکت سمپاشی ساس مانند کیان پاک می باشد. کارشناسان این شرکت با بررسی علائم حضور ساس در منزل شما، راه کارهای ویژه ای را به شما ارائه می کنند. آنها بهترین روش های سمپاشی ساس را بدون نیاز به شستشوی لباس و دیگر وسایل انجام می دهند.

دکمه بازگشت به بالا