اجتماعیکسب و کار ایرانی

رنگ شال برای پوست گندمی

چرا هماهنگی شال با رنگ پوست اهمیت دارد؟

قبل ‌از پرداختن به شال مناسب پوست گندمی باید از اهمیت این ماجرا گفته باشیم. اینکه اصولاً چرا باید به هماهنگی شال و روسری با رنگ پوستی که داریم، توجه کنیم؟ آیا این هماهنگی اصلا به چشم می‌ آید؟ پوست با رنگ گندمی ظاهری نسبتاً کدر دارد. اگر هنگام خرید شال و روسری؛ یک روسری نامناسب با تیپ رنگی ناهمگون انتخاب کنید، این ویژگی کدر به ‌وضوح خودش را نشان می ‌دهد. در این حالت رخسار بانو دیگر حس و حالی شاداب را تداعی نمی ‌کند. گویی خانم گندمگون داستان ما همیشه در حال و احوالی خسته و دلمرده قرار دارد.

اما با تناژ رنگی مناسب می‌ تواند فرم نمایان رنگ گندمی را تبدیل به یک چهره شاداب و تأثیرگذار کند. گندمی از رنگ ‌های لاکچری شده‌ است و حالا خیلی از خانم‌ ها از انواع تکنیک‌ های آرایشگری استفاده می‌ کنند تا به هر ترتیبی رنگ پوست خود را در تناژ جذاب گندمی برسانند. زیرا می ‌دانند که با یک ست لباس هماهنگ، هیچ رنگ پوستی نمی ‌تواند جذاب ‌تر از رنگ گندمی باشد.

اگر خانم، آرایش مناسب و ملایمی داشته باشد و در عین ‌حال ست لباس‌ های هماهنگ و ایده ‌آل را انتخاب کرده باشد، پوست گندمی جذاب‌ ترین رنگ پوست زنانه خواهد شد. شاید خانم ‌های غربی برای رسیدن به این جذابیت از روش ‌های دیگری استفاده می‌ کنند. اما خانم‌ های ایرانی ابزار جذاب روسری را دارند و می ‌توانند با شال و روسری برای پوست گندمی در هر چه جذاب‌ تر کردن این رنگ پوست خاص زنانه موفق باشند.

مشخصه های پوست با رنگ گندمی

برای پیدا کردن شال مناسب پوست گندمی در قدم اول باید خود پوست گندمی را بهتر بشناسید. طراحان مد و لباس خیلی ساده می ‌آیند و چند تناژ رنگی را به ‌عنوان شال و روسری برای پوست گندمی معرفی می ‌کنند. این ماجرا یک معرفی ساده است و قطعا در وهله اول به کار شما نمی‌ آید. زیرا هنوز تکلیف شما با تناژ رنگ پوست خودتان معلوم نیست.

خیلی از خانم ‌ها اطلاع واضحی از تناژ رنگ پوست خود ندارند. مثلاً همین رنگ پوست گندمی می‌ تواند در گونه ‌های متفاوت باشد. از رنگ پوست ‌های نیمه‌ روشن تا گونه‌ های سبزه که به قهوه ‌ای سوخته می ‌زنند را پوست گندمی می‌ گویند. قاعدتاً برای هر نوع پوست گندمی نمی‌ توانیم معیار یکسانی داشته‌ باشیم.

یکی از معیارهای کلیدی در انتخاب رنگ مناسب لباس، خصوصا انتخاب ، توجه به سردی و یا گرم بودن رنگ پوست است. اصولا پوست با رنگ گرم در تنالیته زرد و نارنجی شکل می ‌گیرد. در حالیکه پوست با رنگ سرد، تنالیته آبی و صورتی دارد. در همین مقیاس ساده معلوم می ‌شود که پوست گندمی باید از گونه پوست ‌های گرم باشد.

 اما همیشه ماجرای پیدا کردن رنگ پوست به ‌همین سادگی نیست و گاهاً با یک تناژ حد میانی مواجه هستیم. در این حالت اگر پوست بدن شما در کنار جواهرات از جنس طلایی شاداب‌ تر است، صاحب پوست گرم هستید. قاعدتاً پوست گندمی یکی از گونه‌های متداول با تناژ گرم است و باید آن را در لیست پوست‌ های تنالیته زرد و نارنجی بررسی کنیم.

برای پوست گرم، استفاده از رنگ ‌های گرم بهترین انتخاب است. رنگ ‌ها در تناژ قرمز، نارنجی، قهوه‌ ای و… جلوه بصری پوست گرم را جذاب ‌تر می ‌کنند. البته در این همراهی نباید اسیر یک تکرار خشک و بی ‌روح باشیم.

شال مناسب پوست گندمی چه رنگی است؟

حالا که در بحثی مفصل از ماهیت پوست گندمی گفته ‌ایم و ماجرای راهنمای خرید روسری برای پوست گندمی را تا به اینجا آورده‌ایم، می‌ توانیم وارد مبحث اصلی و البته پایانی ماجرا بشویم. یعنی خیلی ساده به چند تناژ رنگی هماهنگ اشاره کنیم. چند دختر خانم جوان که با توجه به رنگ پوست خود از شال ساده رنگی برای استایل خود استفاده کرده اند.

اولین نکته توجه به حد میانه رویِ پوست گندمی است. پوست با رنگ گندمی یک پوست نه ‌چندان روشن و نه ‌چندان تیره است. جایی در میانه میدان رنگ ‌ها قرار دارد. وقتی در میانه باشید، دسترسی به انبوه رنگ ها فراهم است. اولین نکته جالب در انتخاب شال مناسب پوست گندمی، همین دست بازی است که برای انتخاب انبوه رنگ‌ ها دارید.

برای پوست گندمی می‌ توانید از انواع رنگ سبز، آجری، سرمه ‌ای، قرمز و… استفاده کنید. اصولاً حضور رنگ های گرم بر گرمای این پوست‌ های گندمگون می ‌افزایند و قطعا حضور این هماهنگی داغ ‌شده خیلی چشمگیر است.

 خلاصه شما می‌ توانید از انبوه رنگ ‌های گرم برای پوست گندمگون استفاده کنید. اما در این مرحله از بازی رنگ‌ ها، یک اصل ساده وجود دارد. هر چه رنگ شال و روسری، تناژ روشن‌ تری داشته باشد، باعث نمای روشن‌ تر رنگ پوست گندمی خواهد شد. در مقابل استفاده از با رنگ ‌های تیره بر تیرگی رنگ پوست گندمی دامن می ‌زند.

در درک حس و حال این نکته دچار اشتباه نشوید. لزوماً قرار نیست تا برای انتخاب شال مناسب پوست گندمی از انبوه رنگ‌ های روشن مانند سفید و زرد استفاده کنید. بلکه باید به سمت استفاده از تناژ روشن از انواع رنگ‌ های گرم حرکت کنید. به ‌این ‌ترتیب انواعی از رنگ قرمز، سبز و آجری روشن رنگ پوست گندمی را نمایان‌ تر می‌ سازند و گونه رنگ ‌های گرم تیره مانند قرمز، سبز و آجری تیره باعث تیره ‌تر شدن رنگ پوست گندمی می‌ شوند. دختر خانم هایی که با انتخاب شال ساده متناسب با رنگ پوست خود استایل مدرن و جذابی را نمایش می دهند.

قواعد انتخاب رنگ شال مناسب با رنگ پوست

پوست افراد دارای رنگ های طبیعی می باشد که به طور معمول رنگ پوست افراد را می توان به رنگ ها  روشن، تیره و متوسط نیز طبقه بندی کرد. هنگام انتخاب رنگ شال و روسری باید رنگ پوست را در نظر گرفت. می توانید بر این اساس مشتریان خود را راهنمایی کنید تا به انتخاب درست دست پیدا کنند.

رنگ شال برای پوست سفید

بهترین گزینه رنگ شال مناسب برای پوست سفید یا روشن می تواند رنگ های شاد و پر رنگ مانند قرمز، آبی یا سبز می باشد. و بهتر است از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی کمرنگ استفاده نکنید. چرا که این رنگ ها امکان دارد پوست شما را بی حال تر نشان دهد. البته می توانید از رنگ های روشن اما طرح دار استفاده کنید.

رنگ شال برای پوست گندمی

برای پوست های که رنگ متوسطی دارند نه خیلی روشن و نه خیلی تیره هستند می توانند از طیف وسیعی رنگی انتخاب نمایند. به طور مثال می توانند به سراغ رنگ های آجری، سرمه ای یا زرشکی بروند. برای این رنگ از پوست به این شکل است که اگر رنگ شال روشن باشد رنگ پوست صورت را روشن تر نشان می دهد و همچنین اگر رنگ تیره انتخاب کنید رنگ پوست را به سمت تیره تر متمایل می کند.

رنگ شال برای پوست سبزه

افرادی که رنگ پوستشان سبزه است به سراغ رنگ شال های مات و کدر نروند چرا که این رنگ ها باعث می شوند بازتاب رنگ شال و روسری درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد. به طور مثال برای این افراد رنگ های نزدیک به خاکی و ارغوانی و بنفش می تواند رنگ شال مناسب باشد و زیبایی آن ها را دو چندان کند.

چند نکته مهم در انتخاب رنگ شال

  • انتخاب رنگ شال و روسری به صورت تک رنگ سبب می شود صورت شما لاغر به نظر برسد.
  • نکته دیگر افرادی که صورت استخوانی دارند می توانند شال با طرح های شلوغ گل یا اشکال هندسی را انتخاب کنند.
  • البته مشتریان می توانند رنگ شال خود را با رنگ لاک ناخن، رژلب یا کیف خود ست کنند.

جمع بندی

با توجه به آنچه در این متن گفته شد اگر به دنبال انتخاب رنگ شال مناسب با استایل جدید خودتان هستید قواعد بالا را در نظر بگیرید تا متفاوت و خاص به چشم بیایید. از آنجایی که روسری و شال یکی از مهم ترین اکسسوری ها در تیپ افراد است و بیش از همه جزئیات دیگر در ظاهر دیده می شود در نهایت به سراغ خرید شال و روسری های با کیفیت کاتلیا بروید که خوش پوشی شما را ارتقا می دهد.

 

منبع : gulahmedshop.com

دکمه بازگشت به بالا