علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

مقدار غذای سگ پامرانین

بهترین غذای سگ پامرانین چیه؟(از زبان دامپزشک بخون)

بهترین غذا برای این سگ ها غذاهای خشک مخصوص است زیرا دندان و لثه های سگ را سالم نگه می دارند و تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز حیوان را دارا می باشند. به این نکته توجه داشته باشید که  حساسیت غذایی در پامرانین ها نسبتا شایع است به همین دلیل شما باید غذاهای مختلف با طمع های متفاوت از معتبرترین پت شاپ های تهران برای سگ خود تهیه کنید.اگر نشانه هایی از حساسیت غذایی در سگ خود مشاهده کردید با دامپزشک خود  تماس بگیرید و غذای حیوان را تعویض نمایید.

معرفی سگ پامرانین

پامرانین یک نژاد سگ کوچک است که از منطقه پومرانیا در اروپا مشتق می‌شود. آن‌ها به خاطر اندازه کوچک، پشمالو بودن، صدای پارس بلند و طبیعت پرشور خود شناخته می‌شوند. این سگ‌های این نژاد از انرژی زیاد و هوش سرشار بهره‌مند هستند و اغلب با اطرافیان به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و کنجکاوی زیادی دارند که باعث محبوبیت آن‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های نگهداری سگ‌ های خانگی شده است.

اگرچه سگ‌های پامرانین به عنوان حیوانات خانگی مهربان و وفادار شناخته می‌شوند، اما به دلیل اندازه کوچک و بنیه‌ ضعیف، نیاز به رسیدگی و نظارت دقیق دارند، به ویژه زمانی که در کنار کودکان و یا سگ‌های بزرگتر نگهداری می‌شوند. آن‌ها اغلب به عنوان سگ‌های نترس و پرانرژی توصیف می‌شوند. این سگ‌های کوچک علاقه زیادی به محیط اطراف خود دارند و همیشه مشتاق به بررسی و تعامل با پیرامون خود هستند. چشمان درخشان و گوش‌های بلند سگ‌های پامرانین به آن‌ها ظاهری دلنشین و کنجکاو بخشیده است.

غذای سگ نژاد پامرانین

وقتی یک سگ را به فرزندی قبول می کنید مسئولیت کاملاً جدیدی را به عهده می گیرید. شما در حال حاضر مسئول زندگی آن سگ هستید و باید تصمیمات خوبی بگیرید تا سگ خود را خوشحال و سالم نگه دارید. تغذیه سگ در نهایت مهمترین راه برای حفظ سلامتی سگ شما است. به این نکته توجه داشته باشید که حساسیت غذایی در پامرانین ها نسبتا شایع است به همین دلیل شما باید غذاهای مختلف با طمع های متفاوت برای سگ خود تهیه کنید. اگر نشانه های از حساسیت غذایی در سگ خود مشاهده کردید با دامپزشک خود تماس بگیرید و غذای حیوان را تعویض نمایید.

ویژگی سگ پامرانین

سگ پامرانین یکی از جذاب ترین نژادهای سگ است که به راحتی از آنها می توان در محیط های کوچک نگهداری کرد. این نژاد جثه کوچک دارد و گوش‌های آن کوچک و نوک تیز هستند که همین امر سبب شده تا قیافه آنها بامزه بنظر برسد. نکته جالب دیگر این است که این نژاد شباهت بسیار زیادی به روباه دارد.

سگ های پامرانین سگ های باهوشی هستند و در صورتی که از علم آموزش فرمان به سگ برخوردار باشند، بسیار مطیع و گوش به فرمان صاحبان خود می باشند.

غذای سگ پامرانین چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم برای پامرانین یک غذای مناسب انتخاب کنیم و یا اینکه یک رژیم غذای برای آن در نظر بگیریم؛ می بایست با برخی از نکات در خصوص تغذیه سگ های پامرانین آشنا باشیم.

یکی از متداول ترین سوال ها در این خصوص این است که غذای سگ پامرانین چیست؟ پاسخ به این سوال خیلی ساده است غذایی که به سلامت این حیوان وفادار باهوش آسیب نرساند طبیعتا غذای مناسب است.

نکته ای که قبل از وارد شدن به مبحث اصلی ما که تغذیه سگ پامرانین هست می خواهیم مختصر با آن بپردازیم غذای سگ پامرانین روباهی است! که در این خصوص برخی افراد به اشتباه غالبا دچار تردید هستند و فکر می کننده که غذای سگ پامرانین رویاهی با غذای پامرانین خرسی متفاوت است؛ که این فرض و تفکر کاملا اشتباه می باشد.

غذای سگ پامرانین روباهی چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که شاید پامرانین خرسی با پامرانین روباهی از لحاظ ظاهری متفاوت باشند اما تغذیه آنها کاملا یکسان و برابر است. برای انتخاب غذای سگ پامرانین دو راه در پیش رو دارید؛ روی آوردن به غذای خانگی، خریدن غذای خشک مناسب برای سگ پامرانین.

تهیه غذای خانگی برای سگ پامرانین

استفاده از غذاهای بی کیفیت و ارزان به غیر از اینکه سلامت سگهای پامرانین شما را به خطر می اندازند هیچ فایده دیگری ندارند؛ پامرها سگ های بسیار حساس هستند. پامرانین ها بدلیل متابولیسم خیلی سریعی که دارند؛ انرژی دریافتی را خیلی سریع می سوزاند به همین دلیل اگر رژیم غذایی آنها بی کیفیت باشد و نیاز های غذای آن را به خوبی برطرف نکند؛ پامرانین را در دراز مدت دچار انواع آسیب های گوارشی می کند.

    نکته: غذای سگ پامرانین رابطه مستقیم با سلامت و طول عمر این حیوان وفادار دارد پس انتخاب غذای مناسب نیز برای آن بسیار نکته حائز اهمیتی است.

تغذیه پامرانین می بایست سرشار از مواد مغذی و مفید برای آنها باشد، در صورتی که ترکیبات غذایی آن را بیشتر مواد سیر کننده و کربوهیدرات ها تشکیل دهد در دراز مدت سبب اختلال دستگاه گوارش می شوند؛ پامرانین ها بسیار حساس هستند و رعایت این نکته در نگهداری آنها بسیار مهم است.

پامرانین ها خیلی کوچک هستند خیلی هم زود سیر می شوند برای همین توصیه می شود برای آن ها حتما غذای با کیفیت در نظر بگیرند. اگر قصد شما تهیه کردن غذاهای خانگی برای این حیوان عروسکی است، توصیه می شود که حتما حتما با یک دامپزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید تا به شما برنامه غذای متناسب ارائه دهد.

یک برنامه غذایی صحیح برنامه غذایی است که تمامی گروه های غذای را در بر گیرد دقیقا درست همانند انسان ها.

اگر به دامپزشک دسترسی ندارید؛ اگر وقت آماده کردن غذاهای خاگی را ندارید؛ اگر فکر می کنید که از پس هزینه های غذاهای خانگی بر نمی آید. ما غذاهای خشک را برای شما پیشنهاد می کنیم؛ غذاهای فرمولی شده که تمام مواد لازم برای سگها را در ترکیبات خود دارد.

ما در قسمت غذاهای خشک سعی کردیم تا ترکیبات هر غذا را بصورت کاملا دقیق برای شما آماده کنیم تا شما بتواند بهترین غذا را برای سگ خود انتخاب کنید.

از قسمت غذای خشک سگ ما دیدن کنید؛ شاید که بتوانیم در انتخاب غذای سگ پامرانین خود کمکتان کنیم.

بهترین رژیم غذایی برای سگ پامرانین

سگ‌های پامرانین نژادی هستند که دهان کوچکی دارند و نیازمند این هستند که غذای فرموله شده و تشویقی سگ برای سگ‌های کوچک را مصرف کنند. این سگ‌ها به چربی‌ها و کربوهیدرات تا حد متوسط و پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی در حد بالا نیاز دارند. غذای آنها باید قابل خوردن و هضم شدن باشد. در رژیم غذایی سگ پامرانین، مواد غذایی زیر حتماً باید حضور داشته باشند:

1. پروتئین

پروتئین گوشت حیوانی مهم‌ترین ماده در رژیم غذایی سگ پامرانین است و نیازی به پروتئین‌های گیاهی یا مصنوعی ندارند. پروتئین به حفاظت از سیستم ایمنی، عضلات و پوست آنها کمک می‌کند. پروتئین گوشت حیوانی به عنوان منبع اصلی پروتئین در رژیم غذایی سگ پامرانین باید حضور داشته باشد. منبع تامین پروتئین این سگ‌ها شامل گوشت مرغ، بوقلمون، ماهی سالمون، گوشت گاو و گوزن است.

2. چربی

چربی‌ها نیز به سلامتی پوست و موی سگ پامرانین کمک می‌کنند و منابعی مانند روغن ماهی و چربی مرغ برای آن‌ها مناسب هستند. توجه کنید که تا حد امکان دادن چربی‌های اشباع شده به این نژاد سگ را به حداقل برسانید.

3. کربوهیدرات

 سگ‌های پامرانین برای کسب انرژی به کربوهیدرات نیاز دارند که منابعی مانند سیب زمینی شیرین، برنج قهوه‌ای، نخود، جو دوسر و چغندر از بهترین گزینه‌ها برای آن‌ها هستند. کربوهیدرات‌ها به عنوان منبع انرژی مورد نیاز برای سگ‌ها عمل می‌کنند. بهتر است کربوهیدرات‌های غذاهای سگ کمتر از ۴۰٪ باشند.

4. ویتامین‌ها و مواد معدنی

 رژیم غذایی سگ پامرانین باید حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی باشد. این شامل ویتامین‌های A، D، E و K، ویتامین‌های گروه B، اسید فولیک، کلسیم، آهن، روی، منیزیم و سلنیوم است. می‌توانید از مکمل‌های ویتامینی و معدنی مخصوص سگ‌ها  برای تکمیل رژیم غذایی آن‌ها استفاده کنید.

همچنین، حتماً به ملاحظات زیر نیز در رژیم غذایی سگ پامرانین توجه کنید:

  • غذاهای خام و پروتئین‌های نیمه پخته یا نپخته (مانند مرغ، تخم مرغ و ماهی خام) برای سگ‌های پامرانین مناسب نیستند.
  • بهتر است از غذاهایی با کمترین میزان سویا استفاده کنید، زیرا برخی از این سگ‌ها به سویا حساسیت دارند.
  • مصرف غذاهایی که شامل طعم دهنده‌های مصنوعی، رنگ‌های مصنوعی، شکر و نمک زیاد هستند، برای سگ پامرانین باید به حداقل برسد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا