بین المللکسب و کار ایرانی

ویزای سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری بهترین روش مهاجرت به کانادا برای افرادی است که تمکن مالی کافی دارند. کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کار می‌توانند با انتقال سرمایه و بیزینس خود به کانادا، علاوه بر سرمایه‌گذاری مطمئن و پر سود، اقامت دائم کانادا را به دست آورند. در این مقاله انواع روش‌های ، مدارک و شرایط سرمایه گذاری، حداکثر و حداقل هزینه و سرمایه‌گذاری‌های پرسود و پولساز این کشور را بررسی می‌کنیم. اگر به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا و نحوه دریافت انواع ویزای کانادا در اصفهان علاقه‌مند هستید، نظرات، تجربیات و پرسش‌های خود را درباره مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا برایمان کنید.

برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا و اطلاع از شرایط و قوانین گرفتن ویزای کانادا در اصفهان با توجه به شرایط؛ خود می‌توانید از کارشناسان مجرب ونتو برای و کمک بگیرید. ونتو به شما کمک می‌کند تا روش‌های مهاجرتی مناسب خود را بشناسید و بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سفر کنید. اگر به درخواست پاسپورت کانادا در اصفهان مهاجرت فکر میکنید، فرصت را از دست ندهید! شما میتوانید بهترین روش و بهترین کشور را با توجه به شرایط خودتان پیدا کنید و از راهنماییهای کارشناسان باتجربه ونتو به صورت کاملا رایگان بهره‌مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های محبوب مهاجرت است. آسان‌تر بودن شرایط کلی این نوع مهاجرت نیز بر محبوبیت آن افزوده است. بسیاری کانادا را می‌دانند. این شیوه نسبتا زمان‌برتر از برخی روش‌ها مانند اکسپرس اینتری است و هزینه اولیه زیادی دارد؛ اما در عوض برخی شروط مربوط به سن و امتیاز در این روش آسان‌تر هستند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه‌گذاری کانادا به افرادی تعلق می‌گیرد که با یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری به این کشور سفر کنند. البته نام ویزایی که به متقاضیان این روش تعلق می‌گیرد لزوما «ویزای سرمایه‌گذاری» نیست. به عنوان مثال به ویزای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، ویزای هم گفته می‌شود.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه‌مندی افراد به سرمایه‌گذاری در این کشور است. با این وجود در همه روش‌های سرمایه‌گذاری، به‌طور مستقیم امکان دریافت اقامت دائم وجود ندارد. به عنوان مثال می‌توان به روش‌های سرمایه‌گذاری در ملک و سرمایه‌گذاری در بورس اشاره کرد. در واقع بعضی روش‌ها به اقامت دائم منجر می‌شوند و بعضی برای از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

شهروندی کانادا با سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت کانادا پس از دریافت اقامت دائمی این کشور میسر می‌شود. شرایط کلی اخذ شهروندی کانادا به صورت زیر است:

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

با توجه به روش سرمایه‌گذاری متفاوت است. برای اطلاع دقیق از جزئیات شرایط و مدارک لازم برای هر یک از شیوه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا به مطلب مرتبط با آن مراجعه کنید. در ادامه به توضیح مختصر شرایط سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هزار دلاری کانادا و شرایط کلی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری این کشور می‌پردازیم.

سابقه کاری

این شرط برای برنامه‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری استانی مهم‌ است. معدود روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری کبک به سابقه کاری مرتبط نیاز ندارند.

تمکن مالی

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در روش‌های مختلف متفاوت است.

بیزینس پلن

ارائه بیزینس پلن قوی برای بسیاری از برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرط اصلی است (سرمایه گذاری در استان کبک به بیزینس پلن نیاز ندارد).

مدرک زبان

بعضی روش‌ها به مدرک زبان نیاز ندارند. در روش‌های سرمایه‌گذاری استانی معمولا آیلتس 4 تا 5 لازم است. به طور کلی ویزای سرمایه‌گذاری نسبت به سایر ویزاها به مهارت زبان پایین‌تری نیاز دارند.

مدرک تحصیلی

در بیشتر روش‌ها مدرک دیپلم یا فوق دیپلم کافی است؛ اگرچه مدرک تحصیلی بالاتر می‌تواند امتیاز شما را افزایش دهد.

سن

به‌طور کلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. بعضی روش‌ها حداقل سن را 21 سال تعیین کرده‌اند. حداکثر سن مجاز در روش‌های متفاوت فرق دارد اما معمولا تا 59 سال قابل قبول است. برخی برنامه‌ها محدودیت سنی ندارند.

مراحل اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری

1- انتخاب روش سرمایه گذاری

2-جمع آوری مدارک مورد نیاز

3- گرفتن ویزای کار از استان

4- اجرا و راه اندازی بیزینس

5- دریافت نامینیشن از استان

6- دریافت اقامت دائم

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری

مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری در کانادا در روش های مختلف فرق دارد. معمولا برای دریافت اقامت دائم، پروسه چیزی در حدود طول می‌کشد. البته در روش‌هایی مثل ثبت شرکت یا خرید بیزینس، وارد کانادا می‌شوید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

مبلغ کانادا برای اخذ اقامت حدودا بین ۱۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار دلار کانادا است. در نظر داشته باشید که حداقل مبلغی که ایرانیان برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری استانی باید داشته باشند، است.

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا بی‌شمار هستند. ۶ صنعت مهم کانادا برای سرمایه‌گذاری عبارتند از:

ساخت‌و‌ساز

با افزایش پروژه‌های توسعه‌ای جدید در سراسر کانادا، نیاز به شرکت‌های ساختمانی افزایش پیدا می‌کند. بخش تجاری بیشتر از بخش مسکونی در این زمینه رشد داشته است. سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن چشم‌انداز عالی، اشتغال و نرخ پایین وام، همجواری و دسترسی به آمریکا، کانادا را به عنوان یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌و‌ساز انتخاب می‌کنند.

کشاورزی

برای افراد با تمکن مالی بالا و کسانی که درآمد مازاد دارند، سرمایه‌گذاری خوبی است. بهترین استان‌های کانادا برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی عبارتند از:

غذا و اقامت

این حوزه شامل سرمایه‌گذاری در موسساتی است که در ارائه خدمات اقامتی کوتاه مدت مسافران و سایر افراد فعال هستند. این موسسات امکاناتی مانند هتل‌ها، استراحتگاه‌ها، متل‌ها، انواع مختلف اردوگاه‌های تفریحی و… را فراهم می‌کنند. سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری، راه‌اندازی یک رستوران یا مدیریت هتل در این کشور می‌تواند شما را با موفقیت چشمگیری در کسب‌و‌کارتان رو‌به‌رو کند.

خرید ملک

بخش املاک کانادا در سال 2022 بیشتر از 5 میلیارد دلار سودآوری داشته است؛ اما اگر به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی سرمایه گذاری در املاک کانادا را انتخاب کرده اید دو نکته را در نظر داشته باشید:

خدمات فنی و حرفه‌ای

صنعت خدمات حرفه‌ای، علمی و فنی (PST) متشکل از سازمان‌هایی است که به فعالیت‌هایی مثل طراحی سیستم‌های رایانه‌ای و خدمات مرتبط، خدمات معماری، مهندسی و… مشغول هستند. این سرمایه‌گذاری منبع ثابت درآمدی ایجاد می‌کند و گزینه‌ای عالی و سودآور برای کسانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری در کانادا هستند. استان‌های آلبرتا و انتاریو طی دو سال گذشته در این بخش رشد چشمگیری داشته‌اند.

عمده‌فروشی و خرده‌فروشی

عمده‌فروشی یکی از پویاترین و پیشروترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در کانادا است. برای سرمایه‌گذاری در این حوزه استان‌هایی مانند آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا را هم در نظر بگیرید. این استان‌ها در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی در این حوزه داشته‌اند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

بی‌ثباتی سیاسی، نوسانات ارزش ارز و عدم اطمینان اقتصادی از دلایلی است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران خارجی، ثروت و سرمایه خود را از کشور خود خارج کنند و در جای دیگری به دنبال یک پناهگاه مالی باشند. سرمایه‌گذاری در کانادا انتخاب بسیاری از کسانی است که ارزش دارایی‌های آن‌ها بالا است. مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا عبارتند از:

بازاری جهانی

دسترسی فوق‌العاده به بازارهای جهانی در کانادا، امکان دسترسی به بازار 51 کشور و حدودا یک و نیم میلیارد مصرف کننده را به دنبال دارد. مالیات در کانادا نسبت به کشورهای اسکاندیناوی و اروپایی کم‌تر است.

اقتصاد قدرتمند

کانادا یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد.

قانون مداری

حاکمیت قانون در کانادا قوی است. سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی بیزینس در این کشور با رعایت اصول اخلاقی و مطابق با قوانین انجام می شوند. این امر شرایط یکسانی را برای سرمایه‌گذاری در کانادا برای همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

شرایط پایدار

فضای کلی سرمایه گذاری در کانادا پایدار است. در حالی که در دیگر کشورها، سیستم‌های مالیات و قانون تجارت هنوز در مرحله توسعه قرار دارند یا تحت تاثیر تغییرات سریع و غیرمنتظره قرار می‌گیرند؛ در نتیجه بسیاری از سرمایه‌گذاران در معرض آسیب اقتصادی قرار خواهند گرفت.

زیرساخت قوی حمل و نقل

زیرساخت حمل‌و‌نقل هوایی این کشور در جهان بهترین است و بنادر ساحلی آن دسترسی مستقیم دریایی به آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی را فراهم می‌کنند. همچنین وجود دریاچه‌های بزرگ در کانادا دسترسی به ایالات متحده را آسان کرده‌اند.

بهترین کشور برای اقلیت‌ها

سازمان جهانی همکاری و توسعه اقتصادی، کانادا را به عنوان بهترین کشور در جهان برای پذیرش اقلیت‌ها رتبه‌بندی می‌کند. کانادا مدت‌ها است که اهمیت وارد کردن نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده را برای توسعه اقتصاد خود درک کرده است و از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان استقبال می‌کند.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

با وجود مزایای ذکر شده سرمایه‌گذاری در کانادا ریسک‌ها ومعایب خاص به خود را هم به دنبال دارد. در ادامه به چند مورد از این معایب می‌پردازیم:

تفاوت زیاد با بازار ایران

بازار کانادا با بازار ایران قابل مقایسه نیست. در بازار کانادا فضا به شدت رقابتی است و گاهی رقابت در این فضا بسیار دشوار می‌شود.

آب و هوا

کانادا زمستان‌های طولانی و سردی دارد که ممکن است برای همه جالب نباشد.

محدودیت در تصمیم‌گیری‌ها

در صورتی که یک شرکت خارجی سعی در به دست آوردن اکثریت سهام در یک تجارت کانادایی داشته باشد، با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود.

قوانین استانی مختلف

قوانین سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا فرق دارد. این موضوع شاید برای برخی سرمایه‌گذارها دشوار باشد که مجبور باشند بیزینس خود را همسو با قوانین و مقررات محلی متعددی پیش ببرند.

فاصله جغرافیایی

فاصله جغرافیای ایران و کانادا زیاد است و این می‌تواند برای کسانی که دارای وابستگی‌های عاطفی در ایران هستند دشوار باشد.

روندهای طولانی

در برخی بیزینس ها اخذ لایسنس و مجوز مستلزم آموزش و بررسی‌های دقیق است؛ بنابراین پروسه دریافت چنین مجوزهایی طولانی است. در برخی از بخش‌های خاص مانند سرمایه‌گذاری در ساخت‌و‌ساز گرفتن مجوز تا ۹ ماه طول می‌کشد.

دکمه بازگشت به بالا