اقتصادیکسب و کار ایرانی

معرفی شیرآلات چدنی میراب + لیست قیمت

شیرآلات چدنی میراب شامل انواع شیرآلات صنعتی می شوند که برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. شرکت میراب یکی از بزرگترین و با تجربه ترین کارخانجات تولیدکننده انواع شیرآلات از جمله شیرآلات چدنی می باشد. این شرکت قادر به یافتن جایگاه داخلی در صنعت کشور می باشد و پس از آن به رقابت در بازارهای جهانی نیز با موفقیت می پردازد. این تنها به دلیل رقابتی بودن این محصولات با نمونه های خارجی آنها از لحاظ مرغوب بودن می باشد.

مشخصات تماس با کارشناسان پایپ تهران

پایپ تهران به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های بازرگانی کشور از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با هدف تأمین، تجهیزات و تاسیسات صنعتی و ساختمانی آغاز نمود و در بیش از دو دهه فعالیت خود توانست بخش وسیعی از نیازمندی‌های صنایع مختلف کشور از قبيل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، تأسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان، صنایع غذایی

آدرس تهران ،چهار راه گلوبندک خیام شمالی روبروی دادگاه جرائم اقتصادی پلاک928 (بازار تهران)
تلفن1 2155699825
تلفن2 2155699826
تلفن3 2155610448
تلفن4 2155610449

 

انواع شیرآلات شامل چدنی، شیرآلات برنجی، شیرآلات فولادی و شیرآلات استنلس استیل می باشند. در اینجا می خواهیم شیرآلات چدنی میراب را معرفی کنیم. از این شیرآلات در سیستم های گرمایشی، سرمایشی، آب دهی و فاضلابی استفاده می شود. این محصولات از جنس چدن ساخته شده اند و به دلیل مقاومت و پایداری بالا در برابر فشار و دما، برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی بسیار موثرند. شیرالات چدنی میراب در انواع مختلفی که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد، یکی از بهترین برندهای ساخت این محصولات می باشند.

تولیدکننده شیرهای صنعتی و تجهیزات مربوطه

به همت شرکت هایی همچون میراب تولید شیرهای صنعتی مورد نیاز آبرسانی در داخل کشور امکان پذیر شده است. لزوم گسترش شبکه آبرسانی کشور و نیز کاهش وابستگی کشور به خارج، سبب شد تا شرکت میراب در جهت تولید شیرهای صنعتی خود در حوزه های مدلسازی، ریخته گری و ماشین کاری قطعات، تجربه های خیلی خوبی کسب کند و گام های موثری بردارد.

این شرکت اولین مجموعه شیرهای پروانه ای را با استانداردهای جهانی در ایران تولید کرد و با بخش های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی همکاری های گسترده ای را آغاز کرد و به ثمر نشاند. در ادامه به معرفی شیرآلات چدنی میراب، بخشی از تولیدات این کارخانه خواهیم پرداخت.

معرفی شیرآلات چدنی میراب

شیرآلات چدنی میراب در انواع مختلفی مانند شیرآلات توپی، شیرآلات گلویی، شیرآلات زاویه دار و … تولید می شوند. شیرآلات چدنی میراب، قادر به تحول فشار و دمای بالا در محیط های خاص هستند و عملکرد مناسبی از خود نشان می دهند. همچنین جنس چدنی آنها سبب مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. این محصولات برای استفاده در محیط های خشک و مرطوب مناسب هستند.

این شیرآلات به دلیل جنس ساخت فوق العاده ای که دارند، تاثیر زیادی در بهره وری اقتصادی شرکت های مصرف کننده خواهند داشت. از این شیرآلات در ساختمان های مسکونی و تجاری نیز استفاده می شود.

دیگر محصولات شیرآلات صنعتی چدنی میراب

 • شیر آتش نشانی ایستاده چدنی با سایزهای مختلف
 • شیرآتشنشانی ایستاده چدنی میراب بدون زانو
 • شیر آتش نشانی دفنی چدنی میراب
 • شیر پروانه ای چدنی در سایزها و مدلهای مختلف
 • شیر تخلیه هوا چدنی
 • شیر چاقویی چدنی میراب
 • شیر سوپاپی چدنی
 • شیر صافی فلنج دار چدنی میراب
 • شیر فشارشکن پایلوت دار چدنی میراب
 • شیرکشویی فلنجدار
 • شیر یکطرفه فلنجدار لولایی و غیره

لیست قیمت شیرآلات چدنی میراب

انواع شیرهای تولیدی شرکت میراب در چند بخش جداگانه تولید می شوند. در ذیل به معرفی شیرآلات چدنی میراب که در جایگاه های مختلف تقسیم بندی و استفاده می شوند را نام خواهیم برد. برای دریافت لیست قیمت این محصولات می توانید به سایت تهران پایپ مراجعه کنید و اطلاعات فنی مورد نظر خود را دریافت نمایید.

شیرکشوئی Gate Valves شیرهای پروانه‌ای Butterfly Valves mm in ردیف
زبانه فلزی رینگ استیل زبانه پلاستیکی OPT فلنجدار گیربکسی ویفری گیربکسی ویفری اهرمی ۱
PN16 PN10 PN16 PN10 PN16 PN10 PN16 PN10 PN16 PN10 ۲
۲۰ ۳/۴ ۳
۲۵.۷۳۰.۰۰۰ ۱۰.۱۹۰.۰۰۰ ۲۵ ۱ ۴
۳۲ ۴/۱.۱ ۵
۴۰ ۲/۱.۱ ۶
۴۴.۴۸۰.۰۰۰ ۴۲.۵۱۰.۰۰۰ ۱۹.۹۵۰.۰۰۰ ۲۸.۱۳۰.۰۰۰ ۱۲.۳۰۰.۰۰۰ ۵۰ ۲ ۷
۵۰.۸۰۰.۰۰۰ ۴۷.۹۶۰.۰۰۰ ۲۴.۱۳۰.۰۰۰ ۳۰.۵۲۰.۰۰۰ ۱۳.۹۴۰.۰۰۰ ۶۵ ۲/۲.۱ ۸
۶۷.۲۶۰.۰۰۰ ۶۳.۶۶۰.۰۰۰ ۳۰.۱۳۰.۰۰۰ ۳۴.۶۷۰.۰۰۰ ۱۷.۳۱۰.۰۰۰ ۸۰ ۳ ۹
۹۰.۶۹۰.۰۰۰ ۸۶.۱۱۰.۰۰۰ ۳۶.۳۶۰.۰۰۰ ۳۵.۹۷۰.۰۰۰ ۱۹.۹۴۰.۰۰۰ ۱۰۰ ۴ ۱۰
۱۰۳.۵۵۰.۰۰۰ ۸۹.۳۲۰.۰۰۰ ۴۵.۹۰۰.۰۰۰ ۴۰.۵۵۰.۰۰۰ ۲۴.۱۲۰.۰۰۰ ۱۲۵ ۵ ۱۱
۱۲۶.۶۶۰.۰۰۰ ۱۱۹.۸۰۰.۰۰۰ ۶۴.۸۶۰.۰۰۰ ۵۲.۱۱۰.۰۰۰ ۴۷.۳۱۰.۰۰۰ ۳۷.۲۰۰.۰۰۰ ۳۳.۶۱۰.۰۰۰ ۱۵۰ ۶ ۱۲
۱۹۵.۳۳۰.۰۰۰ ۱۸۴.۹۸۰.۰۰۰ ۱۰۱.۱۱۰.۰۰۰ ۹۶.۸۷۰.۰۰۰ ۷۰.۵۳۰.۰۰۰ ۶۴.۱۰۰.۰۰۰ ۵۱.۲۸۰.۰۰۰ ۴۶.۳۱۰.۰۰۰ ۲۰۰ ۸ ۱۳
۳۱۶.۰۰۰.۰۰۰ ۳۰۰.۳۰۰.۰۰۰ ۱۷۹.۴۱۰.۰۰۰ ۱۷۱.۸۵۰.۰۰۰ ۱۵۹.۱۴۰.۰۰۰ ۱۵۰.۲۱۰.۰۰۰ ۱۳۱.۸۵۰.۰۰۰ ۱۱۴.۶۵۰.۰۰۰ ۲۵۰ ۱۰ ۱۴
۴۳۸.۸۴۰.۰۰۰ ۴۱۷.۰۴۰.۰۰۰ ۲۵۱.۵۸۰.۰۰۰ ۲۴۱.۰۱۰.۰۰۰ ۱۷۰.۰۴۰.۰۰۰ ۱۶۰.۷۸۰.۰۰۰ ۱۴۰.۸۹۰.۰۰۰ ۱۲۲.۵۰۰.۰۰۰ ۳۰۰ ۱۲ ۱۵

شیر فلکه کشویی میراب:

شیرفلکه ها، مربوط به قطع و وصل یا ON/OFF جریان میباشد. یکی از شیرآلات چدنی می باشند. این شیرآلات چدنی از یک بدنه اصلی تشکیل می شوند که داخل آنها میله استیم (STEM) به یک دیسک وصل است و در مسیر جریان قرار می گیرد. طرف دیگر آن به یک دستگیره وصل است. با چرخش این دستگیره، دیسک شروع به حرکت می کند و وظیفه قطع و وصلی جریان را انجام می دهد. در جایی که لازم است جریان تنظیم شود (قطع و وصل نشود)، استفاده از این شیرفلکه های کشویی مناسب نیست.

تقسیم بندی شیرآلات چدنی میراب کشویی بر پایه زبانه

دو مدل شیرفلکه کشویی با زبانه نیز تولید می شود که از آنها به زبانه لاستیک با فشار 10Bar و زبانه فلزی 16Bar یاد می شود.

    شیر یکطرفه میراب:

شیر یکطرفه چدنی میرآب برای جلوگیری از برگشت جریان است. بطور مثال اگر جریانی عبور کند و لازم به برگشت جریان از مسیر رفت نباشد، با این شیر جلوی بازگشت جریان گرفته می شود و سیال از مسیر اصلی خود برنخواهد گشت. خط خروجی پمپ ها معمولاٌ جای استفاده از شیر یکطرف می باشد.

    شیر سوزنی (سوپاپی) میراب:

پیشتر اعلام شد که از شیرهای قطع و وصل نباید برای تنظیم جریان استفاده کرد. در اینجا شیرهای سوزنی را معرفی میکنیم که به نام شیر سوپاپی می شناسید و جهت تنظیم جریان و فشار و دبی خروجی از آنها استفاده کرد. موارد استفاده شیرهای سوزنی نیز در خطوط آب رسانی، شهری و غیره می باشد.

    شیر صافی میراب:

صافی نامی است که برای همگان آشنا می باشد. شیر صافی به صورت یک صافی عمل می کند و سبب صاف شدن سیال از ذرات معلق موجود در مسیر آن است. این ذرات معلق باید از مسیر سیال خارج شوند تا به تجهیزات مکانیکی آسیبی وارد نشود. ورودی پمپ ها جای مناسبی برای استفاده از شیر صافی میراب می باشد.

    شیر پروانه ای میراب:

شیر پروانه ای میراب، از انواع شیرآلاتی است که در ایران با این کیفیت برای اولین بار توسط این شرکت تولید شد. از این شیرآلات نیز برای قطع و وصل جریان استفاده می شود.

تنها در صورتی که سرعت جریان کمتر از ۱ متر بر ثانیه باشد می توان از این شیرها نیز برای تنظیم جریان استفاده کرد. در غیر این صورت برای تنظیم جریان توصیه نمی شوند.

دسته بندی شیرآلات پروانه ای میراب براساس عمل گر و نوع اتصال

چندین نوع تقسیم بندی برای شیرآلات میراب در نظر می گیریم. شیر پروانه ای اهرمی و گیربکسی با توجه به عملگرایی آنها است. بر اساس نحوه اتصال نیز شیرآلات پروانه ای به نوع ویفری، فلنجدار و لاگ دسته بندی می شوند.

جنس ساخت این شیرآلات نیز متفاوتند که در اینجا جنس ساخت چدنی مد نظر ما است. شیرآلات چدنی میراب عملکردی فوق العاده در محیط های مختلف دارند و به دلیل چدنی بودنشان، مقاومت بالایی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی دارند.

علاوه بر محیطهای خشک، محیط های مرطوب نیز جای بسیار مناسبی برای استفاده از این شیرآلات می باشد. در سیستم های آبرسانی، گرمایشی و سرمایشی و فاضلابی سازه ها و ساختمان های مسکونی، تجاری، نظامی نیز استفاده فراوان دارند.

برای دریافت قیمت و اطلاعات تکمیلی جهت خرید این شیرآلات می بایست به فروشگاه های برتری همچون تهران پایپ مراجعه کنید تا تمامی این اطلاعات در اسرع وقت در اختیار شما قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا