عمومیکسب و کار ایرانی

Igtv بهتره یا پست؟

در اینستاگرام راه های زیادی جهت انتشار مطالب وجود دارد؛ بنابراین کاربران می توانند جهت جذب فالوور، خرید بازدید اینستاگرام و یا فروش محصولات و خدمات خود، پست های اسلایدی، Igtv یا ریلز منتشر کنند. اما افرادی که به تازگی در این پلتفرم شروع به بازاریابی یا اجرای می کنند، این سوال برایشان پیش می آید که igtv بهتره یا پست؟

igtv یا پست؟

قطعا اگر جزو کاربران فعال اینستاگرام هستید، می دانید که ویدئوها تاثیر زیادی بر روی کاربران دارند و راه های متعددی نیز جهت به اشتراک گذاری آنها وجود دارد‌. اما ممکن است برخی کاربران به علت عدم آشنایی با این راه و روش ها و مزایا و معایب آنها، بین Igtv و پست اسلایدی شک داشته باشند.

در اینجا می خواهیم جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، ابتدا هر یک از قابلیت های Igtv و پست را معرفی کرده و مزایا و معایب آنها با برشمریم تا بتوانید با دید باز، بهترین راه را برای انتشار محتوای خود انتخاب نمایید‌.

پست اسلایدی یا فید

پست اسلایدی همان پست های معمولی هستند که کاربران در اینستاگرام با فالوورهای خود به اشتراک می گذارند. این پست ها در فیدهای اصلی دنبال کنندگان نشان داده می شود‌. در ابتدا که اپلیکیشن اینستاگرام در دسترس کاربران قرار گرفته بود، پست اسلایدی تنها راهی بود که کاربران می توانستند با استفاده از این قابلیت، محتواهای جذاب منتشر کنند.

باید یادآور شویم که اگر بخواهید ویدئوهای خود را از طریق پست اسلایدی منتشر کنید، تنها ۱ دقیقه زمان در اختیار شما قرار داده شده است. در واقع تنها ویدئوهای ۱ دقیقه ای قابلیت انتشار از طریق پست اسلایدی را دارند.

با ارائه قابلیت Igtv، کاربران اینستاگرام محدودیت زمانی برای انتشار ویدیو نداشتند. کاربران معمولی می توانند پست های Igtv به مدت ۱۵ دقیقه منتشر کنند، اما کاربرانی که فالوورهای زیادی دارند، قادر به اشتراک گذاری پست های Igtv به مدت زمان ۶۰ دقیقه می باشند.

کدام حالت برای انتشار ویدئو بهتر است؟

Igtv بهتره یا پست؟ هر کدام از این قابلیت ها اگر در زمان و مکان مناسبی استفاده شوند، مزایای زیادی به همراه خواهند داشت. اما اگر از این ویژگی ها نابجا استفاده کنید، تاثیر آنچنانی بر روی مخاطبان هدف نخواهید داشت. پس سعی کنید قبل از انتشار پست، حتما در رابطه با بهترین روش و نحوه انتشار پست اطلاعات زیادی کسب کنید. همچنین بخوانید: 

در اینجا می خواهیم مزایا و معایب Igtv و پست را بیان کنیم.

مزایای پست یا Feed

تعامل بهتر با مخاطبان هدف

پست معمولی یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی برند ها با مشتریان و مخاطبان هدف است و تاثیر زیادی در الگوریتم اینستاگرام دارد. وقتی کاربری بر روی عکس شما تپ می کند و می خواهد با محتوای پیج شما آشنا شود، این پست های معمولی شما هستند که نظر کاربر را جلب می کنند؛ بنابراین اگر قصد جذب فالوور دارید و می خواهید از این طریق خدمات و محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهید، بهترین راه انتشار ویدئو در قالب پست معمولی است.

جذب مخاطبان بیشتر

از طریق همین پست معمولی می توانید انواع محتواهای جذاب و چالش برانگیز را تولید کرده و با مخاطبان هدف به اشتراک بگذارید.

معایب پست یا Feed

فید در کنار مزایای فوق العاده ای که دارد، شامل یکسری معایب نیز می شود که محدودیت زمانی یکی آنها است. کاربران این اپلیکیشن در برخی مواقع نیاز به انتشار ویدئو هایی با مدت زمان بالا دارند که اشتراک گذاری آنها از طریق فید ممکن نیست.

جذابیت پایین برای مخاطبان جدید

مخاطبان جدیدی که به پیج شما سر می زنند، دوست دارند اطلاعات زیادی در مورد جزئیات کسب و کار یا فعالیت شما بدانند. اما چون فید نمی تواند این اطلاعات را در خود جای دهد، برای مخاطبان جدید اصلا جذاب نبوده و نیست.

مزایای Igtv

مناسب برای مصاحبه و گفتگوهای طولانی

مدت زمان ارائه شده برای igtv این امکان را برای برند ها فراهم کرده است که ویدئو های مربوط به مصاحبه و گفتگوهای طولانی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند. این عامل باعث جذب فالوور ها و بالا رفتن درصد فروش می شود‌‌.

قابلیت مرتب سازی بر اساس سری

کاربران می توانند igtv ها را به صورت سری در پروفایل خود تنظیم کرده و از این طریق به کاربران در فهم بیشتر کمک کنند. این ویژگی برای افرادی که به دنبال پیدا کردن یکسری اطلاعات مفید و پیوسته از برند شما هستند، بسیار مفید است.

قابل ارسال از روی دسکتاپ

همانطور که می دانید کاربران اینستاگرام از طریق این اپلیکیشن، تنها می توانند پست های خود را مرور کنند؛ اما اینستاگرام طی آپدیت های خود () این امکان را برای کاربران خود فراهم آورده تا از طریق نسخه وب بتوانند Igtv پست کنند. با این حال می توانید از طریق رایانه، فیلم ها را ویرایش کرده و به مدت ۶۰ دقیقه آنها را پست کنید. درحالیکه اگر بخواهید از طریق تلفن همراه igtv بارگذاری کنید، حداکثر زمان ۱۵ دقیقه است‌.

معایب Igtv

کلیک کردن برای نمایش کامل

فیلم های Igtv مانند سایر پست ها در فید دنبال کنندگان شما نمایش داده می شود، اما برای اینکه کاربران بتوانند این فیلم ها را به طور کامل مشاهده کنند، باید بر روی آنها کلیک نمایند. این مورد باعث می شود برخی از کاربران از دیدن Igtv منصرف شوند. در این صورت پیج پایین آمده و پست های شما در نمایش داده نمی شود.

قابلیت دیده شدن کمتر

Igtv مانند Reels برگه مخصوصی ندارد؛ بنابراین اگر بخواهید ویدئوی خود را در قالب igtv بارگذاری کنید، باید آنها را پین کنید. در غیر اینصورت امکان دارد اصلا کاربران تازه وارد متوجه آن نشوند. همچنین بخوانید: 

جمع بندی در مورد Igtv بهتره یا پست؟

حال که تمام جزئیات igtv و پست معمولی را بیان کردیم، باید این نکته را نیز یادآور شویم که هر کسب و کاری متناسب با هدفی که دارد، استراتژی خاصی برای فعالیت های خود انتخاب می کند؛ بنابراین باید متناسب با نوع کسب و کاری که دارید، یکی از این دو روش را برای انتشار پست انتخاب کنید. در هر حال Igtv چون جزئیات زیادی را در بر می گیرد، تاثیر زیادی بر روی مخاطبان هدف دارد. 

سرویس های نمادین

وبسایتی است که همواره تلاش می کند با توجه به دغدغه ها و نیازهای مشتریان خود، بهترین سرویس ها را در دسترس آنها قرار دهد. کارشناسان و مشاوران نمادین با راه و روش های تبلیغات موثر و سایر خدمات مربوط به اینستاگرام، مهارت و تجربه زیادی دارند؛ بنابراین می توانند مشاوره های تخصصی در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

در اینجا قصد داریم جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با خدمات این مجموعه، بهترین سرویس های نمادین را توضیح دهیم:

همه کاربرانی که به تازگی فعالیت خود را در اینستاگرام شروع می کنند، باید به خوبی با این مسئله آشنایی داشته باشند که به سادگی نمی توانند در کوتاهترین زمان ممکن فالوورهای زیادی جذب کنند. چرا که جذب فالوور تنها با انجام تبلیغات گسترده و همراه است؛ بنابراین بهترین ایده برای کسانی که خواستار پیشرفت سریع در کسب و کار خود هستند، است.

جهت بهره مندی از خدمات ارزشمند وبسایت نمادین، تنها کافیست با استفاده از شماره تماس های زیر، با مشاوران ما تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

اجرای کمپین های تبلیغاتی نیازمند تجربه و مهارت کافی در این زمینه است؛ بنابراین اگر می خواهید موفق و پربازدهی داشته باشید، باید از افراد متخصص کمک بگیرید. چرا که تنها افراد متخصص از پس انجام این کار بر می آیند. کارشناسان نمادین ابتدا پیج و استراتژی آن را بررسی کرده، سپس بهترین شیوه تبلیغاتی را انتخاب کرده و شروع به در این فضا می کنند.

بهترین نوع تبلیغاتی است که شما می توانید با استفاده از آن فالوورهای زیادی جذب کنید. تبلیغات پاپ آپ ریزش کمی دارند؛ بنابراین با انتخاب و اجرای این شیوه تبلیغاتی، می توانید در کوتاه مدت، ورودی بالایی داشته باشید. کارشناسان و مشاوران نمادین در طول ایام هفته بدون محدودیت زمانی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند؛ بدین ترتیب با استفاده از راه های ارتباطی زیر می توانید با آنها تماس گرفته و درخواست خدمات کنید.

سوالات متداول Igtv بهتره یا پست؟

بهترین فرمت ارسال ویدیو در اینستاگرام چیست؟

هر فرمت برای هدف خاصی طراحی شده است. فرمت igtv برای مطالب آموزشی و طولانی، پست‌های معمولی برای تبلیغات و فرمت برای محتواهای سرگرم‌کننده  مناسب هستند.

کدام یک از فرمت‌های ویدئو در اینستاگرام مدت‌زمان طولانی‌تری دارد؟

اگر بخواهید ویدئوهای خود را از طریق پست اسلایدی منتشر کنید، تنها ویدئوهای ۱ دقیقه ای قابلیت انتشار از طریق پست اسلایدی را دارند. اما با ارائه قابلیت Igtv، کاربران معمولی می توانند پست های Igtv به مدت ۱۵ دقیقه منتشر کنند، و کاربرانی که فالوورهای زیادی دارند، قادر به اشتراک گذاری پست های Igtv به مدت زمان ۶۰ دقیقه می باشند.

دکمه بازگشت به بالا