اجتماعیکسب و کار ایرانی

شستشوی نمای شیشه ای چگونه است؟

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با بهترین روش و بهترین نتیجه

امروزه برای شستن نمای ساختمان ها یا شستن کف از نماشویی و کفسابی استفاده می کنند، چرا که هم آب کمتری را استفاده می شود و همچنین از روش های سنتی که با آب گرفتن به نما شستشو انجام می شد و در این حالت چه بسا که تمیز نمی شد بلکه یک لایه از گرد و غبار از روی نمای ساختمان گرفته می شد و پس از خشک شدن نما دوباره لکه هایی که برروی نما بود باقی می ماند، چرا که فقط شستشوی با آب کافی نیست. چون نمای شیشه ای باید خشک شود در گذشته با کمک نصب داربست به خشک کردن نمای شیشه ای می پرداختند که هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نبود و هم اینکه زمان زیادی را صرفه شستشوی نمای شیشه ای صورت می گرفت.

·        شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با طناب:

در این روش به دلیل ارتفاع بالای ساختمان امکان استفاده از داربست نیست. تنها میتوان از تکنیک راپل یا کار با طناب برای نظافت نمای ساختمان بهره گرفت. شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با استفاده از روش دستی و ابر و تی قابل انجام است و نتیجه ای مطلوب را حاصل می کند. که بسیار ایمن است و در تمامی کشورها به انجام می رسد.

·        نماشویی و شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با داربست:

این روش در ساختمان های با ارتفاع کم تا حداکثر پنج طبقه بهتر است. در زمانی که کارفرما در مدت زمان های طولانی مدتی قصد شستشوی نمای خود را دارد. که سرعت عملکرد را کاهش و طول مدت انجام کار را افزایش می دهد. استفاده از داربست برای نماشویی جزو روش های منسوخ شده به شمار می رود.

·        نماشویی و شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به وسیله بالابر

در این روش به دلیل کم بودن عرض خیابان و همچنین نیاز به سرعت بالا برای انجام کار تیم اجرائی برای عملیات از بالابر کلایمر بهره می گیرن، که البته اجاره کلایمر و خرید کلایمر هم از خدمات مدرن ساب می باشد.

نماشویی دستی با ابر و تی:

متداول ترین و رایج ترین شیوه شستشوی نمای شیشه ای ساختمان و کامپوزیت روش نماشویی سنتی یا همان شستشوی نمای دستی است که اگر با دقت انجام شود کوچکترین لکی روی نما باقی نخواهد ماند. البته کار در ارتفاع با تکنیک راپل یا همان تکنیک دسترسی با طناب سرعت چشمگیری به نماشویی سنتی بخشیده است. این روش باعث شده شستشوی نما برای نماهایی که نصب داربست و کلایمر بر روی آنها به هر دلیلی امکان پذیر نیست قابل اجرا باشد.

مدرن ساب در جهت بالا بردن کیفیت و جلب رضایت شما مشتری گرامی، خدمات کفسابی و نماشویی شما را با مواد شوینده نانو و استفاده از ابرو تی نانو فیبر که در کنار هم قدرت پاک کنندگی فوق العاده ای پیدا میکنند به کار گرفته است.

شستشوی نمای شیشه ای

برای خدمات شستشوی نمای شیشه ای ساختمان و شستشوی پنجره نما لازم است که بدانیم چند وقت است که نما شسته نشده است. زیرا اگر شیشه ی نما مدت زیادی باشد که تمیز نشده باشد، لازم است که شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به دو صورت شسته شود:

 • مرحله اول شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با واترجت فشار قوی برای از بین بردن خاک و گل و غبار روی شیشه
 • مرحله دوم شستشوی نمای شیشه ای ساختمان بصورت دستی یعنی مواد شوینده همراه با ابر و تی مخصوص

ولی اگر پنجره های ساختمان مرتب و یا سالیانه شسته شده باشد، با یک مرحله ابر و تی پاکسازی میشود. در این عمل داربست هیچ دخالتی برای تمیز کاری نما نخواهد داشت و کلیه خدمات شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با طناب راپل قابل اجراست.

عوامل مؤثر در قیمت نهایی شستشوی نمای شیشه ای ساختمان

 • میزان ارتفاع نمای ساختمان
 • نوع متریال و جنس نما
 • در دسترس بودن آب و برق برای انجام پروژه
 • میزان عمر نما
 • میزان کثیفی نما

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان با طناب

نظافت و شستشوی نمای شیشه ای  و آینه های داخلی ساختمان ها و همچنین شیشه ها و نمای بیرونی، با استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی به راحتی امکان پذیر است. تی شیشه پاک کن، دستگاه واترجت یا کارواش دستی و همچنین دستگاه تخصصی نماشویی از تجهیزات مهمی هستند، که در نظافت ساختمان های بزرگ و کوچک، صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

تی مخصوص شستشوی  شیشه ی ساختمان با دسته تلسکوپی برای تنظیم ارتفاع دسته، برای برخی شستشوی نمای شیشه ای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تی می توان شیشه هایی را که دسترسی به آن ها سخت است، به آسانی نظافت نمود. در نماشویی نمای شیشه ای از فرچه و تی های دسته کوتاه استفاده میشود و با استفاده از مواد های نانو برای ایجاد یک لایه غیر قابل نفوز در پایان کار استفاده میشود.

همانطور که گفته شد شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به مانند کفسابی پارکینگ خیلی حساس هستند، به همین منظور برای بهترشدن در انجام کار و همچنین تسلط کامل از نماشویی با راپل استفاده کنید، نماشویی نمای شیشه ای با استفاده از طناب یک حسن خیلی خوب دارد که نماشور خیلی راحت جهت خودش را عوض میکند و کمترین اشتباه رخ میدهد و کار به بهترین شکل ممکن به پایان میرسد.

 نکات و هشدارها برای تمیز کردن شیشه پنجره :

 •  جهت تمیز کردن شیشه از دستکش استفاده کنید.
 •  برای محافظت در برابر بخار مواد، از ماسک صورت استفاده کنید.
 •  هرگز وقتی آفتاب به شیشه‌‌ها ‌می‌تابد آنها را تمیز نکنید چون خیلی سریع خشک ‌می‌شوند و خطوطی را روی شیشه جای ‌می‌گذارند.
 •  روزنامه و یک شویندۀ مناسب شیشه‌‌ها را برق ‌می‌اندازند.
 •  برای سطح بیرونی شیشه‌‌ها همیشه از مواد شویندۀ قوی تر استفاده کنید. زیرا این قسمت از شیشه‌‌ها بیشتر در معرض آلودگی هستند و با گرم و سرد شدن هوا قطرات آب مثل اشک روی آنها لک ‌می‌اندازند.
 •  هرگز خودسرانه شوینده‌‌ها را با هم مخلوط نکنید مگر آنکه دستورالعمل معتبری داشته باشید.
 •  همیشه در فضایی کار کنید که هوا در آن جریان دارد.

مدرن ساب با رعایت تمام نکات ایمنی در زمینه کار در ارتفاع زیبایی را به ساختمان شما باز می گرداند .

نکات مهم و مزیت شستشوی نمای شیشه ای

بهتر است برای ماندگاری طولانیمدت تمیزی شیشهها در نمای ساختمان از گروه شستشو بخواهید بعد از نظافت نما، شیشهها را با استفاده از مواد نانو پوشش دهند تا گردوغبار بهراحتی بر روی نما نشست نکند.

 • شستشوی نمای شیشه‌ ای نوساز باعث می‌ شود شکوه و زیبایی نما چند برابر شود و تمام مواد و مصالحی که در حین نماکاری بر روی سطوح نشسته است را پاک کند.
 • شستشوی نمای شیشه‌ ای کمک می‌کند علاوه بر تمیزی، از اشکالات و خرابی‌ های نما مطلع شوید و آن‌ ها را تعمیر کنید.
 • کار با طناب در شستشوی نما، ایمنی کار را بالا می‌برد. همچنین در این روش افراد از کمربند محافظ استفاده می‌ کنند که میزان ایمنی را چند برابر افزایش می‌دهد.
 • در دستگاه‌ های شستشوی نمای شیشه‌ ای، آب قبل از خارج شدن از فیلتر مخصوصی عبور می‌ کند و مواد و املاح موجود در آب را جذب می کند، که موجب می شود لکی باقی نماند.

انواع مختلف شیشه در نمای ساختمان

در نمای ساختمان از شیشه های مختلفی استفاده میشود که هر کدام دارای ظاهر و خصوصیاتی می باشند که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم.

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر در نماهای مدرن کاربرد زیادی دارد. این نوع از شیشه ترکیبی از طلق و دو لایه شیشه سکوریت است که با قرار گرفتن طلق در میان دولایه شیشه باعث افزایش امنیت و استحکام آن شده است. استفاده از شیشه اسپایدر بالاترین رده ایمنی و حداقل میزان بهره گیری از فریم را فراهم کرده است. این شیشه در کل 52/1 میلیمتر ضخامت دارد و جزو شیشه های نازک محسوب میشود.

فریم لس

فریم لس دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است که از طریق پروفیل های فلزی شبکه بندی میشوند. و سپس فریم های شیشه ای درون شبکه ها قرار داده میشوند. در نمای شیشه ای فریم ها شامل لاستیک های هوابندی و آبندی هستند که مانع از ورود هوا و آب از آنها میشود.

کرتین وال

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماها در دنیای مدرن ساختمان سازی است که آمیزه ای از پروفیل های آلومینیومی است. در نمای کرتین وال که از شیشه های دو جداره استفاده میشود ضخامت شیشه ها بین 18 تا 40 میلیمتر است. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از نمای کرتین وال محاسبه فشار باد و بار مرده بر روی ساختمان است.

نمای دو پوسته

در نمای دو پوسته ما بین شیشه اصلی و پوسته دوم فاصله ای حدودا نیم متری ایجاد میشود که بتوان به منظور تمیز کردن شیشه ها از آن بهره برد. دو پوسته کردن نما میتواند ساختمان را از نظر عایق بندی در برابر آلودگی های صوتی و حرارتی تقویت کند. و همچنین ایمنی ساختمان را نیز افزایش دهد.

هزینه نماشویی و شستشوی شیشه نما

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان بسته به ارتفاع و نیاز کار فرما راه حل های متفاوتی می طلبد. همچنین شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به عوامل دیگر محیطی و مواد مصرفی بستگی زیادی دارد و تاثیرگذاری زیادی را در قیمت گذاری دارند . گروه متخصص با بهره گیری از بهترین مواد و حرفه ای ترین نیرو ها و کارشناسان، این عملیات را با بهترین قیمت برای شما به انجام می رساند.

سؤالات متداول ششستشوی شیشه نما

چند وقت یکبار نمای شیشهای را باید شست؟

زمان شستشوی نمای شیشه ای بستگی کامل به موقعیت ملک دارد. این که شما در چه شهری و با چه آب و هوایی زندگی می‌ کنید از نکات مهم در تعیین زمان شستشوی نمای شیشه ای ساختمان به شمار می‌ رود.

آیا نماشویی شیشه ها فقط برای ساختمانهای قدیمی کاربرد دارد؟

خیر. نظافت نما علاوه بر این که برای شستشوی نمای کارکرده و قدیمی استفاده می‌ شود، گاهی هم برای ساختمان‌ هایی که نوساز هستند و نما در حین نماکاری کثیف شده است انجام می‌ شود.

نماشویی بهصورت مدرن توسط چه دستگاههایی انجام میشود؟

نماشویی سطوح صیقلی، با انواع دستگاه‌ هایی نظیر واترجت فشار قوی انجام می‌ شود. خوشبختانه دستگاه‌هایی با فشار کمتر برای این منظور طراحی‌ شده‌ اند و می‌ توانند نما را تا فاصله ۲۰ متری از زمین به‌ خوبی شستشو دهند. در کنار این دستگاه ابزار دیگری مانند ابر و تی وجود دارد که کار نظافت را به بهترین شکل انجام می‌ دهد.

چنانچه قسمتی از نمای شیشهای نیاز به تعمیر داشته باشد هزینه آن بر عهده چه کسی است؟

هر نوع هزینه تعمیر و نصب در نمای شیشه‌ای بر عهده کارفرما است و شرکت شستشوی نما هزینه‌ ای را متقبل نمی‌ شود. مگر خرابی و شکستگی در حین کار شستشو و توسط افراد شرکت صورت گرفته باشد.

دکمه بازگشت به بالا