عمومیکسب و کار ایرانی

action taken from this post یعنی چی

اینسایت پست و استوری قابلیتی بسیار پرکاربرد برای مشاغل اینستاگرامی است. اینکه چه تعدادی از افراد پست یا استوری را دیده‌اند یا اینکه در چه زمان‌هایی بیشترین بازدیدکنندگان را داشته‌اند، نکات بسیار مهمی هستند. از این طریق می‌توان هدفمند پست و استوری ساخت و قرار داد تا مخاطبان بیشتری را جذب کرد و نگه داشت. حتی با این اطلاعات، می‌توانید استراتژی‌های درستی را برای پیج خود رقم بزنید.

اقدامات لازم برای آنالیز پست و استوری

پیش از آنکه سراغ آنالیز پست و استوری پیج خود بروید باید به این نکته توجه کنید که قابلیت برای اکانت‌هایی که شخصی هستند فعال نیست. برای اینکه بتوانید از این قابلیت استفاده کنید تا به آنالیزی دقیق از پست و استوری یا حتی آنالیز پیج خود را داشته باشید، لازم است به تنظیمات پروفایل رفته و اکانت را به پیج بیزینسی تغییر کاربری دهید.

برای این منظور نیز لازم است حتما اکانت عمومی (public) باشد. اکانت‌های شخصی نمی‌توانند قابلیت بیزینسی و در پی آن قابلیت اینسایت را داشته باشند. بعد از اینکه این موارد را اعمال کردید ممکن است 24 ساعت زمان صرف شود تا بتوانید آنالیزی از پست‌ها، استوری‌ها و همینطور آنالیزی کامل از پیج خود داشته باشید.

در ادامه این مقاله قصد داریم به تمام مواردی که در اینسایت پست و استوری وجود دارد بپردازیم. اما برای مطالعه و آشنایی با اینسایت پیج بهتر است را نیز از دست ندهید. از این طریق تحلیلی دقیق‌تر بر پیج خود خواهید داشت.

 • اینسایت پست برای آنالیز پست مورد نظر

برای تحلیل هر پستی که داخل پیج قرار می‌دهید، فقط لازم است به صفحه آن پست رفته و روی گزینه View Insight که در قسمت پایین سمت چپ عکس یا ویدئوی پست شده قرار دارد، کلیک کنید.

در قسمت بالایی صفحه‌ای که باز می‌شود، به ترتیب از چپ به راست تعداد لایک‌ها، تعداد کامنت‌ها، تعداد اشتراک گذاری‌ها و تعداد ذخیره شده‌ها را می‌توانید ببینید. اما پایینتر از این قسمت گزینه‌های زیر را نیز خواهید داشت:

 1. Profile Visits: تعداد دفعاتی که پیج بعد از دیدن این پست، دیده شده است را نشان می‌دهد.
 2. Reach: این گزینه نشان دهنده تعداد دفعاتی است که پست مورد نظر بازدید شده است؛ البته تعداد دفعات بدون تکرار و کاربران غیر تکراری برای این مورد مد نظر است.
 1. Action taken from this post: این تعداد، به صورت کلی فعالیت‌هایی که روی پست توسط کاربران انجام داده شده است را نشان می‌دهد. مواردی از جمله تعداد کلیک برای ورود به وبسایت، دفعات بازدید صفحه اصلی پیج و… که در 7 روز گذشته اتفاق افتاده است را خواهید داشت.
 2. Impressions: برای اینکه تعداد دفعات ظاهر شدن پست به صورت تبلیغات در قسمتی مانند جستجوی اینستاگرام در صفحات کاربران را بدانید، لازم است این قسمت را در نظر داشته باشید. البته این آمار برای هفت روز اخیر خواهد بود.
 3. Profile visits: تعداد دفعات بازدید از صفحه اصلی پیج را نشان می‌دهد.
 4. Website clicks: تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که کاربران برای ورود به سایت کلیک کرده‌اند.

در قسمت بعدی گزینه Discovery را خواهید دید که به بررسی عملکرد کلی خواهد پرداخت که شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 1. Account reach: تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که در هفته اخیر پست به صورت غیر تکراری دیده شده است. در این قسمت درصد افرادی که غیر از فالوورهای پیج، این پست را دیده‌اند نیز نشان می‌دهد.
 2. Follows: تعدادی را نشان می‌دهد که پس از دیدن این پست، پیج را فالو کرده‌اند. (این مورد می‌تواند علاقمندی کاربران به سبک پست‌ها را نشان دهد)
 3. Reach: دفعات بازدید غیر تکراری از پست را نشان می‌دهد.
 4. Impressions: تعداد دفعاتی که کلا پست در هفت روز گذشته دیده شده است. در قسمت پایینی این گزینه نحوه دیده شدن پست را از طریق موارد زیر می‌توان مشاهده کرد:
  • From Explore: تعداد بازدیدهایی که از پیج در قسمت جستجو (اکسپلور) صورت گرفته است.
  • From Home: تعداد بازدید پست که کاربران به طور مستقیم از قسمت Home پیج خود آنرا بازدید کرده‌اند.
  • From Profile: تعدادی را نشان می‌دهد که کاربران از طریق ورود به صفحه اصلی پیج، از آن پست بازدید کرده‌اند.
  • From Other: تعداد بازدیدهای پست که از طریق موارد دیگری مانند اشتراک گذاری در استوری یا فوروارد کردن پست به دیگران، محاسبه می‌شود.

گزینه‌های بیان شده برای بازدید آمار پست کاملا کاربردی هستند. از طریق این موارد می‌توان دریافت کاربران کدام پست‌ها را بیشتر کلیک می‌کنند، چه نیازهایی دارند تا طبق آنها پیج را پیش برد، علاقمندی‌های آنها به چه مطالبی بیشتر است و یا حتی بیشتر از چه طریقی می‌توان بازدید بیشتری برای پیج کسب کرد.

 • اینسایت استوری برای آنالیز استوری مورد نظر

برای اینکه به تحلیل آمار استوری‌های پیج بپردازید، باید وارد استوری مربوط شوید و در قسمت پایین سمت چپ تصویر، روی آیکون‌های بازدیدکنندگان کلیک کنید. از این طریق صفحه‌ای باز می‌شود که در این قسمت پیج‌ها و افرادی که استوری را مشاهده کرده‌اند در یک لیست وجود دارند.

اما برای اینکه به تجزیه و تحلیل آمار استوری بپردازید لازم است سمت چپ این قسمت روی آیکونی که به شکل نمودار است کلیک کنید. در این صفحه آماری از اتفاقاتی که برای استوری توسط کاربران ایجاد شده است را خواهید دید که شامل گزینه‌های زیر است:

 1. Shares: تعداد دفعاتی که استوری را کاربران با یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند.
 2. Replies: تعداد دفعاتی که به استوری مورد نظر پاسخ یا دایرکت داده‌اند.
 3. More Profile Visits: تعداد افرادی که از این طریق وارد پروفایل پیج شده‌اند.
 4. Website Clicks: تعداد کاربرانی که از طریق این استوری وارد وبسایت شده‌اند.
 5. Account reach with this story: تعداد بازدید بدون تکرار را نشان می‌دهد.
 6. Impressions: تعداد کل بازدیدهایی که از این استوری شده است.
 7. Follows: این تعداد مشخص می‌کند چه تعداد پیج‌هایی پس از دیدن این استوری، پیج شما را فالو کرده‌اند.
 8. Navigation: تعداد فعالیت‌هایی که روی این استوری انجام شده است را نشان می‌دهد که مجموعی از موارد زیر است:
  • Back: تعداد دفعاتی که کاربران بعد از دیدن این استوری به استوری قبلی برگشته‌اند.
  • Forward: تعداد دفعاتی که کاربران با دیدن استوری، به استوری بعدی رفته‌اند و استوری را بصورت کامل مشاهده کرده‌اند.
  • Next Story: تعداد کلیک‌هایی را نشان می‌دهد که کاربران برای دیدن استوری بعدی انجام داده‌اند.
  • Excited: تعداد دفعاتی است که کاربران با مشاهده استوری، از صفحه استوری‌ها خارج شده‌اند.

نکته: گزینه Excited صرفا جنبه منفی برای استوری‌های پیج را نشان نمی‌دهد. گاهی ممکن است استوری‌ها به پایان رسیده باشند یا کاربر برای رفتن به لینک سایت یا پیج دیگری که معرفی کرده‌اید خارج شده باشد.

در آخر

بسیاری از کسب و کارهایی که بر پایه اینستاگرام در حال فعالیت هستند، باید با مهمترین قابلیت‌های اینستاگرام آشنا شوند. اینسایت پست و استوری از گزینه‌هایی است که در حد به سزایی در روند پیشرفت پیج تاثیرگذار است. توصیه می‌شود به نکاتی که در رابطه با اینسایت پیج وجود دارد نیز توجه کنید تا اطلاعات آماری دقیق‌تبلاک شدن موقت در اینستاگرام

دلیل بلاک شدن توسط اینستاگرام چیست؟

 1. انتشار محتوای تکراری
  در یک بازه زمانی کوتاه بیش از حد پست منتشر نکنید. این کار باعث می شود اینستاگرام به شما به عنوان اسپم نگاه کند. الگوریتم اینستاگرام به گونه ای طراحی شده است که زمان انتشار پست اکانت ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. بنابراین حالت مطلوب این است که بین انتشار پست ها وقفه وجود داشته باشد. همچنین یک پست را در چند اکانت به صورت همزمان منتشر نکنید.برخی سوال می کنند سقف پست گذاشتن در اینستاگرام چقدر است؟ سقف خاصی در نظر گرفته نشده اما بایستی دقت داشته باشید که پست هایی پشت سر هم منتشر نکنید.
 2. لایک کردن بیش از حد

  لایک بیش از حد پست ها در یک زمان کوتاه قطعا موجب محدودیت لایک در اینستاگرام خواهد بود. زیرا اکانت شما به عنوان اسپم شناخته می شود.

 3. نقص قوانین کپی رایت اینستاگرام
  کلیه تصاویر و پست های موجود در اکانت شما باید متعلق به خودتان باشد. اگر می خواهید پست متعلق به شخص دیگری را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید حتما باید از صاحب پست اجازه بگیرید و او را منشن کنید و در توضیحات به وی اعتبار دهید. اگر از تصاویر شخص دیگری برای اهداف تجاری استفاده می کنید برای انجام این کار حتما نیاز به دریافت مجوز از او خواهید داشت. در صورت نقص قوانین کپی رایت شخص صاحب پست می تواند این کار خلاف را به اینستاگرام گزارش دهد و منجر به مسدود شدن اکانت شما شود.
 4. ریپورت شدن توسط کاربران
  اگر اکانت شما توسط افراد مختلف ریپورت شده باشد می تواند منجر به مسدود شدن اکانت شما توسط اینستاگرام شود.
 5. ورود به اینستاگرام با IP های مختلف
  اگر با آی پی های مختلف وارد اکانت خود شوید اینستاگرام احتمال می دهد اکانت شما توسط کلاهبردان هک شده است و برای امنیت اکانت شما را مسدود می کند.
 6. دنبال کردن بیش از حد
  بارزترین دلیل بلاک موقت از سوی اینستاگرام دنبال کردن تعداد زیادی اکانت در یک زمان کوتاه برای رشد و افزایش فالوور اکانتتان می باشد. هر دو روش افزایش فالوور از طریق ربات ها و یا افزایش فالوور دستی در یک بازه زمانی کوتاه اکانت شما را در تله می اندازد. محدودیت های مرجع رسمی اینستاگرام به شرح زیر است:
محدودیت برای اکانت های قدیمی محدودیت برای اکانت های جدید 
محدودیت تعداد فالو در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد فالو در هر ساعت= 30
محدودیت تعداد پیام در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد پیام در هر ساعت= 30
محدودیت تعداد لایک در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد لایک در هر ساعت= 30
محدودیت تعداد نظرات در هر ساعت= 60 محدودیت تعداد نظرات در هر ساعت= 30

تمامی موارد گفته شده می تواند برای شما مشکل ساز باشد و منجر به مسدود شدن اکانت شما از سوی اینستاگرام شود. در ادامه مطلب برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام راه حل هایی را معرفی کرده ایم.

نحوه رفع اکشن بلاک در اینستاگرام

اینستاگرام برای جلوگیری از اکانت هایی که قصد دور زدنش را دارند و به منظور افزایش فالوور اقدام به ساخت اکانت های فیک می کنند و یا از ربات های افزایش فالوور استفاده می کنند اکانت آنها را برای مدتی مسدود می کند. نقص قوانین اینستاگرام منجر به بلاک موقت می شود. این اتفاق شامل محدود شدن در انجام برخی فعالیت ها در اینستاگرام می شود.

پس از بلاک شدن توسط اینستاگرام به طور کلی دسترسی شما برای انجام فعالیت های زیر مسدود می شود:

 • نمی توانید کسی را فالو کنید.
 • امکان لایک کردن پست دیگران را ندارید.
 • نمی توانید برای کسی کامنت بگذارید.

1- بخش tell us اینستاگرام

2- تمام فعالیت های خود را برای 24- 48 ساعت متوقف کنید

یکی از کارهایی که می توان برای رفع بلاک اینستاگرام انجام داد این است که به مدت 48 ساعت به حساب خود استراحت دهیم و در این مدت هیچ فعالیتی روی اکانت انجام ندهیم.

3- به اینترنت گوشی تان سوئیچ کنید

اگر اکانت شما از طرف اینستاگرام بلاک شده است ممکن است اینستاگرام IP شما را بلاک کرده باشد. در این حالت به جای اینترنت وای فای به اینترنت بسته تلفن همراهتان سوئیچ کنید.

خرید شماره مجازی ارزان جهت وریفای حساب در هر سایت یا شبکه اجتماعی امری ضروری است . برخی از افراد تمایل به استفاده از شماره مجازی رایگان دارند اما این مورد امنیت حساب کاربری فرد را به خطر می اندازد و استفاده نکردن از شماره مجازی خیلی بهتر از استفاده از شماره مجازی رایگان می باشد چون پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می شود

4- تکمیل پروفایل و تغییر پسورد اینستاگرام

اطلاعات اکانت خود را تکمیل کنید. آدرس ایمیل و شماره تلفنتان را به اکانت خود اضافه نمایید. علاوه بر این با عوض کردن پسورد اینستاگرامتان می توانید دسترسی برنامه های جانبی به حسابتان را مسدود نمایید.

5- حذف برنامه های افزایش فالوور، لایک، کامنت

یکی از دلایل بلاک شدن از طرف اینستاگرام استفاده از ربات ها و برنامه های افزایش فالوور و لایک اینستاگرام است. برای از بلاک درآوردن اینستاگرام لازم است این برنامه ها را حذف و دسترسی آنها را متوقف نمایید.

فعالیت های خود را به صورت دستی در اینستاگرام انجام دهید. همچنین با فعال کردن تایید دو مرحله ای به اینستاگرام اطمینان دهید از ربات های افزایش فالوور استفاده نمی کنید.به منظور فعال سازی این قابلیت لینک زیر را مطالعه کنید.

6- اتصال اکانت به سایر شبکه های اجتماعی

از آنجا که اینستاگرام حساب شما را اسپم در نظرگرفته یکی از راه های رفع بلاک اینستاگرام اتصال اکانت به دیگر اکانت ها نظیر فیس بوک است. تجربه نشان داده است متصل بودن اکانت به حساب فیس بوک درصد بلاک شدن را کاهش می دهد و به عنوان یک فرد واقعی شناخته می شوید.

7- ارسال گزارش به پشتیبانی اینستاگرام

8- صبوری برای رفع بلاک اینستاگرام

آخرین و بهترین کاری که می توانید برای رفع بلاک اینستاگرام انجام دهید این است که کمی صبر کنید تا خود اینستاگرام اکانت شما را از بلاک خارج کند. اگر خوش شانس باشید اکانتتان پس از 4 ساعت برمی گردد. اما اگر آدم خوش شانسی نباشید ممکن است رفع بلاک اکانت شما به مدت 4 هفته طول بکشد.

اکشن بلاک اینستاگرام زمانی رخ می دهد که اکانت یک کاربر توسط اینستاگرام اسپم شناخته شود و یا از قوانین اینستاگرام تخطی کند. در این حالت اینستاگرام اکانت وی را برای مدتی مسدود می کند. برای رفع بلاک اینستاگرام روش هایی وجود دارد که در این مطلب به تفضیل به آنها پرداختیم. اگر شما هم روش دیگری را برای از بلاک در آوردن در اینستاگرام می شناسید حتما به ما معرفی کنید. در صورتی که مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بود آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

ری برای آنالیز پیج خود داشته باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا