عمومیکسب و کار ایرانی

30 مدل کاشی بین کابینتی نقره ای(سیلور) برای آشپزخانه

کاشی بین کابینتی چیست و کجا باید آن را قرار دهید؟

همانطور که از نامش پیداست کاشی بین کابینتی متریالی است که فضاهای خالی دیوار آشپزخانه، حمام را در بین کابینت ها و میز آشپزخانه پر می کند و طول میز را می پوشاند. کاشی بین کابینت ها با گذشت زمان از حالت سنتی (کلاسیک) به سمت لوکس و مدرن حرکت کرده است و امروزه می توانید در بازار انواع مختلف با طرح و نقش های متفاوتی را پیدا کنید. کاشی بین کابینتی نقره ای را جلوه زیبایی به یکی از پرترددترین بخش های یک خانه می دهد و فضا را با رنگ بافتها و تایل نقره ای و هیجان انگیز می کند. در حالت عادی می توان نصب کاشی بین را با نصب میز و کابینتها انجام داد؛ البته که بعدا هم می توان آن را یک پروژه بازسازی جدا دانست.

بهترین کاشی ها برای استفاده در بین کابینت ها چیست ؟

پرسلان , سرامیک , سنگ مرمر , سیمان , سنگ و حتی شیشه همه این موارد از سبک های رایج در استفاده به عنوان کاشی بین کابینتی است .انتخاب کاشی مناسب بین کابینت ها بر اساس طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما انجام می شود و می توانید هر نوع کاشی که در بالا اشاره شد را استفاده کنید . اما قبل از اینکه اقدام به خرید و انتخاب کنید بهتر است یکسری نکات مهم در رابطه با کاشی بین کابینتی بدانید .

راهنمای خرید کاشی بین کابینتی

مهمترین نکته این است که هزینه تمامی انواع کاشی ها یکسان نیستند و تقریبا همه میدانیم که کاشی با معیار متر مربع قیمت گذاری می شود و بسته به نوع مواد هزینه آن متفاوت است . برخی از آنها مانند سنگ مرمر بسیار گران قیمت تر از بقیه است . اما شما می توانید با خرید هوشمندانه و قیمت پایین ظاهر دلخواه خود را ایجاد کنید . در اینجا یکسری نکات است که باید در خرید کاشی بین کابینت به خاطر داشته باشید :

طرح سنگ مرمر : برای اینکه ظاهری شبیه به سنگ های مرمر داشته باشد می توانید یک کاشی چینی لعاب دار با سطح براق و طرح سنگ مرمر استفاده کنید .

کاشی چینی و سرامیک : تنوع این نوع کاشی ها بسیار زیاد است و از طرح کلاسیک گرفته تا طرح مدرن برای طراحی آشپزخانه شما وجود دارد . با طرح ها و گزینه هایی که انتها ندارد خیلی راحت می توانید کاشی مورد علاقه خود را پیدا کنید .

استیل و سنگ طبیعی : این مواد فضای آشپزخانه را گرمتر می کنند و ظاهری یکدست برای شما پدید خواهند آورد.

چوب : برای طراحی یک فضای روستایی کلاسیک می توان استفاده کرد . از طرح چوب نمی توان برای فضاهای مدرن استفاده کرد

ورق شیشه ای : ورقه های شیشه ای امروزه برای طراحی و استفاده به عنوان کاشی بین کابینتی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است . نگهداری و تمیز کردن آن بسیار آسان است , با ورق های شیشه ای می توانید فضای داخلی منزل را نیز مشاده کنید و یک سبک جدید در طراحی به شمار می رود.

کاشی موزاییک : کاشی های موزاییکی با طرح های کوچکتر بسته بندی می شوند و ظاهر و انعطاف بالایی برای جفت شدن با کابینت های شما ایجاد می کند . بسته به نوع مواد این نوع کاشی می تواند یک راهکار مناسب برای ایجاد یک اثر هنری در آشپزخانه شما باشد.

هزینه نصب کاشی بین کابینتی چقدر است ؟

بدون شک در تمام دنیا هزینه نصب انواع کاشی در بر حسب متر مربع می باشد . البته که امروزه به دلیل تنوع طراحی داخلی و دکوراسیون فضای آشپزخانه ها نیز پیچیدهتر شده است و از این رو تعیین هزینه و قیمت نصب کاشی بین کابینت یک کار تخصصی است .قبل از اقدام به خرید و نصب کاشی بین کابینتی بهتر است هدف طراحی خود را مشخص کنید . اگر به دنبال طراحی دقیق تر و همیشگی هستید یک طرح ایرانی خاص استفاده کنید که برای سالها شما را راضی نگهدارد.

بهترین موقعیت برای نصب کاشی بین کابینتی کجاست ؟

بهترین موقعیت بخش اصلی و پایه خانه ؛ همان آشپزخانه است به ویژه بالای سینک ظرفشویی , اجاق گاز . به طور کلی برای نما و جلوه زیبا بهتر است کل فضای خالی بالای میز آشپزخانه را از کاشی پر کنید .از این نوع کاشی ها حمام و توالت نیز استفاده کرد . جلوه خاصی به این محیط ها خواهد داد و اخیرا نیز استفاده از این نوع کاشی ها در حمام به ویژه اتاق دوش بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 در کل در فضاهایی که می خواهید از یک روش غیر متعارف برای شکل دادن به فضا با از کاشی استفاده کنید و مرزها را کاملا مشخص کنید این نوع کاشی و طرح ها می توانند گزینه مناسبی باشند .با این وجود دقیقاً کجا باید کاشی بین کابینتها را در آشپزخانه قرار دهید؟ به طور کلی ، بین کابینتی به عنوان روشی برای رنگ آمیزی در خطوط شلوغ ترین منطقه آشپزخانه به کار می روند و با داشتن یک مانع محافظ ، اضطراب را از بین می برند و در عین حال خود و دیگران را به عنوان قطعه ای برای اتاق “هیجان زده” می کنند.

مدل کاشی بین کابینتی پرطرفدار

کاشی دیوار و سرامیک کف آشپزخانه باید ضدآب و غیرمتخلخل باشد. اما در مورد سایر ویژگی ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه بهترین طرح کاشی آشپزخانه را انتخاب کنید. کاشی ها در انواع طرح ها و اندازه ها در بازار موجود می باشند. در ادامه پرکاربردترین مصالح برای کفپوش و دیوارپوش را به شما معرفی می کنیم:

کاشی سرامیک

کاشی های سرامیکی در سبک ها و اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شوند.با استفاده از این تایل ها منظره ای آجری ، سنتی با جلوه های فوق مدرن طراحی کرد. این تایل ها جزو جدیدترین مدل کاشی بین کابینتی می باشند که به راحتی تمیز می شوند زیرا اکثر آن ها لعاب دار هستند و بسیار براق می شوند.

کاشی پرسلان

کاشی های پرسلان بسیار متراکم و سخت هستند.از این رو از این کاشی ها به عنوان کفپوش استفاده می شود. البته از کاشی های پرسلان به عنوان دیوارپوش نیز می توان استفاده کرد. از آنجایی که کاشی پرسلان در برابر رطوبت و لکه ها مقاوم می باشد ، از این رو برای استفاده در محیط آشپزخانه انتخاب ایده آلی است. کاشی های پرسلان رنگدانه هایی دارند که در صورت خراشیده شدن ، کمتر آسیب می بینند.

کاشی گلس

کاشی گلس یکی از جدیدترین مدل های کاشی بین کابینتی می باشد. در فضای بین کابینت ها نصب می شود. کاشی های گلس در ابعاد ، اندازه ها ، طرح ها ورنگ های متفاوتی موجود می باشند. این کاشی ها با محیط زیست سازگاری بیشتری دارند. این کاشی ها قابل برش در شکل های متفاوت مربع ، مثلث ، مستطیل و هشت ضلعی می باشند. این نوع از کاشی ها به عنوان تزئین کاربرد گسترده ای دارند. از این نوع کاشی ها می توان برای تزئین دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد.

کاشی های بین کابینتی جدید ویژگی های منحصر به فردی دارند که در ادامه به معرفی این ویژگی ها می پردازیم:

کاشی های شیشه ای

این کاشی ها از جذابیت ویژه ای برخوردارند. جذب رطوبت در این نوع از کاشی ها بسیار پایین می باشد. میزان جذب رطوبت در این نوع کاشی ها کمتر از سه درصد می باشد. همین موضوع استفاده از این کاشی ها را در دکوراسیون آشپزخانه ایده آل کرده است. کاشی های شیشه ای سطحی براق و لعابی محافظ مانند دارند.

موزاییک

موزاییک ها کاربرد گسترده ای دارند و تقریبا می توان گفت این کاشی ها همه کاره هستند. و جزو جدیدترین مدل کاشی بین کابینتی می باشند. از موزاییک ها برای برجسته سازی طراحی ها و ایجاد قطعه های مرکزی یا جزئیات مرزی عالی استفاده می شود.در ساخت موزاییک ها از موادی مانند سرامیک ، پرسلان ، شیشه ، سنگ طبیعی مانند مرمر استفاده می شود. از موزاییک هایی با اندازه کوچک برای ایجاد الگوها و نقشه ها استفاده می شود . و در طراحی های پیچیده و بزرگ می توان از آن ها استفاده کرد.

کاشی سنگ طبیعی

این کاشی ها نوعی کاشی سنگ تراش خورده زمین می باشند. این کاشی ها از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند ، ساخته دست بشر نمی باشند و زیبایی فوق العاده ای دارند.

منبع مقاله: بورس کاشی بین کابینتی

دکمه بازگشت به بالا