فرهنگ و هنر

۲۰۰ کانال انتخاباتی صداوسیما رسما افتتاح شد

صبح جمعه ـ ۲۰ بهمن ماه ـ و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۰۰ کانال انتخاباتی صداوسیما به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش یومیر، در مراسم افتتاح رسمی کانال‌های انتخاباتی صداوسیما علاوه بر رییس صداوسیما و معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی، رییس جمهور هم حضور داشت.

رئیس جمهور در بخشی از سخنانش با اشاره به افتتاح ۲۰۰ کانال تلویزیونی تبلیغات انتخابات، اظهار امیدواری کرد این ظرفیتی که ایجاد شده بر شور انتخاباتی بیفزاید.

سید ابراهیم رییسی با بیان اینکه در نظام‌های سرمایه‌داری اساس انتخابات و تبلیغات انتخاباتی مبتنی بر قدرت و ثروت است و غالبا عکس‌ها و تصاویر با یکدیگر رقابت می‌کنند، اظهار کرد: ابتکار سازمان صدا و سیما با ایجاد ۲۰۰ شبکه تلویزیونی تبلیغاتی، زمینه را برای رقابت ایده‌ها و برنامه‌ها و همچنین گزینش بهتر و آگاهانه‌تر مردم فراهم کرده و این اقدام ابتکاری بستری برای تبلیغات آسان، ارزان، فراگیر و عادلانه است.

برای دریافت کامل سخنرانی رییس جمهور اینجا را کلیک کنید.

رئیس سازمان صدا و سیما هم در این آئین اظهار کرد: از ابتدای شکل گیری رادیو و تلویزیون، نزدیک به ۱۶۰ شبکه تلویزیونی و رادیویی ملی، استانی و بین المللی در صدا و سیما فعال شده است.

پیمان جبلی افزود: یکی از سرفصل‌های سند تحول رسانه ملی، حرکت به سمت آرمان ها به جای حرکت تحت ضابطه است.

وی یادآورشد: در این طرح، به تعداد حوزه‌های انتخابیه، کانال های انتخاباتی به صورت بیست و چهار ساعته در اختیار نامزدها قرار داده شده است.

رئیس سازمان صدا و سیما اضافه کرد: مناظرات انتخاباتی نامزدهای دوازدهین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت ضبط شده است و از بین نامزدهایی که در هر حوزه انتخابیه ثبت نام کرده‌اند، انجام خواهد شد.

جبلی عنوان کرد: مناظره‌ها شامل برخی سؤالات عمومی و عمدتا مربوط به همان حوزه انتخابیه خواهد بود و نامزدها می‌توانند راهکارهای مورد نظر برای حل مسائل حوزه انتخابیه خود و همچنین حل مسائل کلانی که به عهده نماینده مجلس است را مطرح کنند.

در این زمینه بخوانید:

همه آنچه باید درباره ۲۰۰ کانال‌ انتخاباتی صداوسیما بدانید

به گزارش یومیر، در راستای هدف «عدالت گستری و هویت محوری» برای نخستین بار با دستور رئیس جمهور و با هماهنگی دستگاه‌های مسوول به ویژه وزارت کشور و شورای نگهبان ۲۰۰ کانال تلویزیونی ۲۴ ساعته مختص حوزه‌های انتخابیه راه‌اندازی شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا