اجتماعی

۱۷ کشور و نهاد بین‌المللی؛ میهمان کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم در تهران

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: فردا هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم به عنوان بزرگترین رویداد اقلیمی دوره‌ای منطقه با حضور حدود ۱۲ کشور و پنج نهاد بین‌المللی به میزبانی سازمان هواشناسی کشور در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش یومیر و به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، سحر تاج بخش مسلمان اظهار داشت: در این کنفرانس نمایندگانی از سازمان جهانی هواشناسی، هیئت بین دولتی تغییر اقلیم، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد و مرکز آسیا، سازمان همکاری اکو و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا سازمان ملل متحد مشارکت دارند.

وی افزود: همچنین سفرا، کارداران یا نمایندگان کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس، نیجریه، نیکاراگوئه،مالی، بولیوی، عربستان، امارات، پاکستان، ونزوئلا و اوگاندا در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: تغییر اقلیم عوامل محدود کننده و تهدید های مهم در دنیا به ویژه در کشورهای در حال توسعه است که این کنفرانس تلاش می کند ابعاد تغییر اقلیم و پیامدهای آن و همچنین موضوعات مرتبط با توسعه پایدار، سازگاری، تاب‌آوری و کاهش آثار زیانبارآن را بررسی کند.

تاج بخش با بیان اینکه مقالات زیادی از پژوهشگران داخلی و خارجی به کنفرانس ارسال شده است، گفت: هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم به عنوان یک فرصت مناسب برای کشور است تا آخرین چالش های این حوزه از دریچه نگاه محققان و پژوهشگران کشور بررسی شود.

وی گفت: این کنفرانس آخرین راهکارها برای توسعه پایدار و چالش های پیش رو را مطرح و بررسی کرده و با ارئه راهکارهای مناسب، پشتیبان بخش اجرایی کشور در برنامه ریزی و تصمیم گیری نهایی است.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا