استان ها

کشف بیش از ۱۱ هزار بسته کود شیمیایی قاچاق در رشت

یومیر/گیلان رئیس پلیس امنیت اقتصادی گیلان از کشف بیش از ۱۱ هزار بسته کود شیمیایی خارجی قاچاق در بازرسی از انبار یک واحد صنفی در شهرستان رشت خبر داد.

سرهنگ محمد خوش خلقت در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قاچاق به عنوان یک آفت خطرناک سد راه پویایی اقتصاد و سلامت تجارت کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف پلیس در راستای تامین امنیت پایدار در جامعه است.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام تحقیقات از وجود کودهای شیمیایی قاچاق داخل انبار یک واحد صنفی در شهرستان رشت مطلع شده و به آدرس این مکان اعزام شدند، افزود: در بازرسی از این مکان ۱۱ هزار و ۳۰۵ بسته انواع کود شیمیایی خارجی قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان از معرفی متهم ۴۳ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کودهای قاچاق را ۲ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال برآورد کردند.

این مقام انتظامی در پایان با اعلام اینکه برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا