عمومیکسب و کار ایرانی

چه لباسی برای عکاسی بپوشیم؟

دوست ندارم خودم را توی عکس ببینم!» همه ما بدون استثنا این جمله را یک بار گفته‌ایم؛ به خصوص مواقعی که یکی از دوستان گوشی هوشمند خود را به سمت ما نشانه گرفته است. قطعاً این واکنشی طبیعی است؛ مگر اینکه به عکاسی عادت داشته باشیم و برخی ترفند‌ها را بلد باشیم. یادگیری کد لباس‌ها برای ست کردن با هم، ممکن است کمی دشوار به نظر برسد، اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان استایل خود را ارتقا داد و باوقار و شیک‌پوش‌تر به نظر رسید؛ به خصوص برای گرفتن عکس‌های دسته‌جمعی یا سلفی در نوروز؛ طوری که سال‌ها بعد، از دیدن خود در این یادگاری‌های با ارزش دچار پشیمانی نشویم! برای پوشیدن لباس‌هایی که تیپ شما را در عکس‌های یادگاری بهتر جلوه دهد، باید دقت کنید.

یک اشتباه می‌تواند بهترین عکس‌ها را خراب کند، آنقدر که هیچ نوع روتوشی از پس رفع نواقص آن برنیاید. مشکل اینجاست که لباس پوشیدن برای ثبت یک عکس با لباس‌هایی که در زندگی روزمره می‌پوشیم، یکسان نیست.  انتخاب و خرید پیراهن زنانه  مناسب برای عکاسی می تواند ایده خوبی باشد. به خوبی می‌دانیم که تیپ ما شاید برای یک موقعیت مؤثر باشد، اما همان تیپ برای شرایط دیگر جواب نمی‌دهد. در اینجا چند قانون ساده عنوان شده که گرفتن یک عکس شگفت‌انگیز را تسهیل می‌کند، البته بدون نیاز به رفتن به بازار و خرید کردن.

رنگ روشن نزدیک به رنگ چهره خود بپوشید

رنگ‌های تیره چهره را تیره‌تر نشان می‌دهند؛ حتی اگر تمایل دارید تیپ سرتا پا مشکی داشته باشید، مشکلی نیست، اما یک قطعه رنگی کوچک، حتی شده سفید برای اطراف صورت خود انتخاب کنید؛ مثلاً یقه لباس‌تان، شال، کلاه، دستمال گردن یا روسری. هدف این است که رخ خود را با رنگ‌هایی که با ما مطابقت ندارند، خاکستری نکنیم. انتخاب درست و روشن، چهره شما را بشاش و درخشان‌تر جلوه می‌دهد و با ایجاد آرامش در صورت شگفتی می‌آفریند.

عینک آفتابی بزنید

اول از همه اینکه، عینک‌های آفتابی دوست‌داشتنی‌اند. دوم اینکه، برای استتار چشم‌های خسته یا از سر کار برگشته شما، ایده‌آل هستند. برای عکاسی زیر نور آفتاب هم کاربردی ویژه دارند.

یقه درست انتخاب کنید

یقه‌های هفت و گرد، باعث می‌شود گردن بلندتر و متناسب‌تر به نظر برسد. هرچه گردن شما کشیده و صاف‌تر باشد عکس‌های شما زیباتر جلوه‌گر می‌‎شوند.

انتخاب طرح‌های چاپی ساده

طرح‌های چاپی در تصویر عالی هستند، اما به شرطی که گرافیکی ساده داشته و به راحتی برای چشم قابل لمس باشد. زیرا هدف بیننده از تماشای عکس تمرکز روی چهره شماست، نه اینکه کشف کند تصویر لباس چیست.

قاب چهره با کلاه مناسب

کلاه‌ها به خاطر رنگ و بافتی که دارند، هاله‌ای رنگی در اطراف صورت ایجاد می‌کنند؛ مانند این است که یک چشم بزرگ را روی صفحه سفید بکشید. انتخاب درست کلاه، صورت شما را در نقطه مرکز عکس قرار می‌دهد.

تمرکز روی لباس‌های بافت

کت یا شلوار جین، خز مصنوعی، پر، چرم، یا حتی فقط یک ژاکت کدر، هیچ کدام فرقی ندارد، در صورتی که بدانید بافت‌ها برای افزودن جذابیت بصری به عکس، عالی هستند. همچنین باعث می‌شوند در مقایسه، پوست شما صاف‌تر و یکدست‌تر به نظر بیاید.

ژست خوب بگیرید

از دیگر راز‌هایی که دانستن آن کمک می‌کند تا عکس‌هایی جذاب‌تر داشته باشید، ژست خوب گرفتن است.

لبخند بزنید

لبخندی ملایم بزنید، زیرا زیباتر به نظر می‌رسید و ثابت شده است که این کار استخوان گونه‌ها را تقویت و صورت را بازسازی می‌کند.

مصنوعی نخندید

یاد بگیرید که به طور طبیعی لبخند بزنید. اکثر مردم خود را مجبور به لبخند زدن می‌کنند و این بلافاصله در عکس مشخص می‌شود. سعی کنید جلوی آیینه لبخند زدن را تمرین کنید! این یک شوخی نیست، بلکه تمرینی آموزشی و مفید است.
لبخند زدن به خودی خود آسان نیست، خیلی زود در آیینه متوجه این موضوع خواهید شد. برای کاهش مشکل، به فکر چیز‌های خنده‌دار بیفتید. خنده باید از درون بجوشد و بر لب بنشیند. پس در عکس‌های دسته جمعی بعدی از این ترفند‌ها استفاده کنید.

به بالا نگاه کنید

سرتان را کمی به سمت بالا بگیرید. نه برای اینکه مغرور به نظر برسید، فقط به خاطر اینکه رخ شما تا حد امکان در معرض نور قرار بگیرد. این کار، جلوه‌ای لیفت شده به صورت می‌بخشد.

سنگینی خود را روی یک پا بیندازید

هنگام عکس انداختن وزن خود را روی یک پا بیندازند. این کار جلوه بهتری می‌بخشد و استایل کلی را لاغرتر جلوه می‌دهد. همچنین سعی کنید که بدن خود را در حالت نیمرخ قرار دهید تا باریک‌تر به نظر برسید.

تشخیص بهترین زاویه صورت خود

هر شخصی یک «نمایه خوب» دارد. این بدیهی است، زیرا صورت هیچ کس کاملاً موازی نیست. برای اینکه متوجه شوید از سمت راست بهترید یا چپ، تنها یک راه‌حل دارید: چند آزمایش جلوی آیینه انجام دهید. هنگامی که بهترین زاویه صورت خود را پیدا کردید، فقط کافی است که صورت خود را کمی بچرخانید تا سه چهارم رخ شما جلوی لنز دوربین قرار بگیرد!

طبیعی باشید

منجمد ماندن جلوی لنز راه حل مناسبی نیست. برعکس، حرکت کنید (درست است که ما عکس‌های تار نمی‌خواهیم)، ولی می‌توانید لبخند بزنید تا خشک و اخمالو به نظر نرسید. در طبیعی‌ترین حالت ممکنلباس مناسب برای عکاسی چیست ؟ در روز عکاسی چه لباسی بپوشیم بهتره ؟ ار این مقاله به پاسخ سوالات مطرح شده پرداخته ایم پس با ما همراه باشید.

در یک جلسه عکاسی چه بپوشیم

شما برای عکاسی خود برنامه ریزی کرده اید، عکاس ایده آل را پیدا کرده اید، قرار ملاقاتی را تعیین کرده اید… اما همه اینها در مقایسه با آنچه که بعداً می آید آسان به نظر می رسد: “چه بپوشم؟!”. انتخاب لباس مناسب برای عکاسی شما نباید یک کار طاقت فرسا باشد! این راهنمای آسان را دنبال کنید تا به شما کمک کند هر سبکی را در روز عکاسی خود تکان دهید.

لباسی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران!

لباس مناسب برای عکاسی لباسی است که تمیز، جذاب و تا حدی بی نظیر باشد. شما نمی توانید با کلاسیک هایی مانند پاستل، بژ و رنگ های تیره تر مانند سرمه ای عکس بگیرید. اکسسوری ها می توانند سرگرم کننده باشند، اما مطمئن شوید که لباس های جانبی شما از خود شما بیشتر جلوه نمی کند! گردنبندها، هدبندها و کلاه های ساده می توانند بدون ایجاد حواس پرتی، جلوه های خوبی ایجاد کنند. چیزی نپوشید که در آن راحت نباشید! شما دوست دارید که بتوانید در حین عکسبرداری ژست بگیرید، بنابراین از لباس های خیلی تنگ یا محدود کننده خودداری کنید و کفش هایی بپوشید که بتوانید بایستید و با آنها حرکت کنید.

هماهنگی بین لباس ها

هنگام انتخاب لباس خود، به یاد داشته باشید که نوع عکاسی را در نظر بگیرید و عکسبرداری در کجا برگزار می شود. استایل خود را با در نظر گرفتن موقعیت عکاسی برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید عکسبرداری خود را در یک شهر شلوغ انجام دهید، بهتر است از رنگ های ثابت استفاده کنید تا لباس شما در یک محیط شلوغ دیگر حواس پرتی را ایجاد نکند. همچنان می‌توانید با پوشیدن لوازم جانبی یا آوردن وسایل کوچک، چیزهای سرگرم‌کننده اضافه کنید.

اگر در حال انجام یک صحنه عکس گروهی هستید، مهم است که با یک دیگر هماهنگ باشید! اگر سبک شما نیست، همه نیازی به پوشیدن یک لباس ندارند، اما از چاپ های بزرگ یا داشتن رنگ های متضاد شدید خودداری کنید. مطمئن شوید که یک سبک لباس می پوشید، انواع لباس ها مانند ژاکت های حجیم و لباس های لاغری را در یک عکس با هم ترکیب نکنید.

استایل خود را نمایش دهید

به یاد داشته باشید که می خواهید روز ها از این عکس ها لذت ببرید. در حالی که هیچ اشکالی در هدف گذاری برای ظاهر کلاسیک وجود ندارد، از نشان دادن برخی از شکل و استایل های خود نترسید! اینجاست که تجهیزات جانبی وارد عمل می شوند. اگر می خواهید ایده هایی در مورد چگونگی اضافه کردن استایل بدون تحت تأثیر قرار دادن عکس داشته باشید، قبل از عکاسی با عکاس خود صحبت کنید.

نتیجه گیری

در حالی که انتخاب یک لباس ممکن است استرس زا و سخت به نظر برسد، امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا انتخاب کامل خود را انجام دهید! به یاد داشته باشید، با انتخاب های کلاسیک مانند لباس های ساده، شلوارهای خاکی یا شلوار جین تیره، و پیراهن های پاستلی یا سرمه ای نمی توانید عکس بگیرید. مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که از روز عکاسی خود لذت ببرید، زیرا در حال ساختن خاطراتی هستید که تا آخر عمر باقی خواهند ماند!

دکمه بازگشت به بالا