عمومی

چهار خطه کردن محور اهواز – خرمشهر – شلمچه ضروری است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسعود بیات منش بعد از ظهر امروز جمعه در گفت‌وگویی رسانه‌ای چهار خطه کردن محور اهواز – خرمشهر – شلمچه را از مصوبات سفر دور دوم ریاست جمهوری به استان خوزستان عنوان کرد و گفت: این محور حدود ۱۲۰ کیلومتر بوده که ۲۴ کیلومتر آن در حال ساخت است و مابقی آن در ۲ سال آینده تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی و آسفالت ورودی و خروجی مرز شلمچه افزود: در این مدت کوتاه، حدود ۳ هزار میلیارد ریال در محورهای خوزستان هزینه شده و هدف اصلی آن ایمنی راه‌های استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: به طور قطع با تکمیل طرح‌های اهواز – خرمشهر – شلمچه و اهواز – چذابه علاوه بر کاهش تصادفات می‌توان در بحث ترانزیت کالا و مسافر نیز خدمات بهتری را ارائه داد.

بیات منش اظهار کرد: توسعه و ایمنی محور شوش – عبدالخانچذابه نیز جزو مصوبات سفر دور دوم ریاست جمهوری بوده که تلاش می‌کنیم به بهترین شکل انجام شود.

وی افزود: کاهش تصادفات و ایمنی سفر، دو شاخص اصلی در بحث راه‌ها بوده که سرعت ساخت و رسیدگی به مرزهای چذابه و شلمچه نسبت به سال‌های قبل پیشرفت چشمگیری داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: برخی از طرح‌های راه استان مربوط به رفع نقاط حادثه خیز و گلوگاه‌هایی است که از سال‌های گذشته در محور اهواز به چذابه آغاز شده و به اتمام نرسیده بود؛ لذا یکی از طرح‌های مهم ما در سال جاری، تکمیل و چهارخطه کردن این محور است.

وی ادامه داد: در محور اهواز – چذابه نیز چهار پل بزرگ وجود دارد که فقط یکی از آنها ساخته شده بود و پل آهنی بستان، حمیدیه و سابله در دستور کار قرار گرفت.

بیات منش گفت: بخشی از طرح‌های راه‌سازی خوزستان مربوط به ساماندهی جاده ترانزیت و تسهیل در عبور و مرور منطقه مرزی چذابه است که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

دکمه بازگشت به بالا