ورزشی

وزیر ورزش: ۷ باراز استادیوم آزادی بازدید کردم/ در بازی نساجی تماشاگران در آزادی حاضر می‌شوند

وزیر ورزش و جوانان گفت: به دنبال ساخت سالن‌های چند منظوره هستیم تا بسکتبال هم از آن‌ها بهره‌مند شود.

به گزارش یومیر، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ایران، در حاشیه دیدار از تمرین تیم ملی بسکتبال ایران، پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو، در رابطه با کمبود امکانات این رشته گفت: به هر حال نیازها در همه رشته‌ها وجود دارد و همه فدراسیون‌ها دنبال این هستند تا تاسیسات و اماکن بیشتری داشته باشند. ما این مشکل را فقط در تهران نداریم و در همه استان‌ها هست. بسکتبال هم جزو رشته‌های خوب ما است که سالن‌های خوبی در کشور دارد.

او ادامه داد: با این حال طبق طرحی که رئیس جمهور اعلام کردند برای ساخت مجموعه ورزشی، ما در آن مجموعه‌ها سالن‌های چند منظوره خواهیم داشت که بسکتبال هم می‌تواند از آن استفاده کند. 

او در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند قول پاداش ویژه برای بسکتبالیست‌ها در صورت کسب مدال در بازی‌های آسیایی را بدهد؟ توضیح داد: پاداش وزارت ورزش قبلا اعلام شده و کمیته المپیک هم پاداش پای سکو را می‌دهد. روی هم رفته این پاداش برای نفرات اول و مقام اول، برای هر نفر چیزی حدود یک و نیم میلیارد تومان خواهد بود. 

هاشمی درباره پیشرفت تیم‌هایی چون ژاپن، چین، لبنان و … در بسکتبال و جوانگرایی شکل گرفته در تیم ملی ایران نیز گفت: طبیعی است که ما از فدراسیون‌های خود حمایت کنیم و تیم ما هم در حال پوست اندازی است. این تیم اعزامی تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها است و باید صبر کنیم تا به اوج برسیم. کار علمی کردن هم باید در دستور کار فدراسیون باشد. من معتقدم اگر قرار است از مربی خارجی خوب استفاده کنیم، باید در مقاطع سنی پایه استفاده کنیم. 

او ادامه داد: حال اگر رشته‌ای مثل بسکتبال در رده بزرگسالان خود هم از مربی خارجی استفاده کرده‌ سیاست خود فدراسیون است و ما هم از سیاست فدراسیون ها حمایت می‌کنیم. 

وزیر ورزش درباره روند آماده سازی استادیوم آزادی برای برگزاری دیدار پرسپولیس و النصر نیز گفت: من طی دو هفته گذشته بیش از ۷ بار در استادیوم آزادی حاضر شدم تا با توجه به اینکه برای اولین بار VAR را در جام باشگاه‌های آسیا انجام می‌دهیم، روند کار خوب پیش برود. در روند بازسازی هم تسریع صورت گرفت تا این بازی خوب برگزار شود. هر چند که من معتقدم اگر پرسپولیس از تماشاگر محروم نبود می‌شد بازی جذاب‌تر باشد و ما مشکلی برای حضور تماشاگران نداشتیم. ان‌شاءالله در بازی نساجی تماشاگران حاضر می‌شوند.

هاشمی با بیان اینکه ورزشکاران تیم‌های ملی تمام تلاش خود را خواهند کرد تا با کسب مدال در بازی‌های آسیایی مردم را خوشحال کنند، گفت: بسکتبال رشته گروهی و پر مخاطب است و در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون تیم بسیار خوبی داشتیم که به مدال نقره دست یافت و حتی مستحق کسب مدال طلا بود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش با برد و باخت همراه است، عنوان کرد: زمانی که ورزشکاران تمام تلاش خود را به کار گیرند به طور حتم حتی اگر نتیجه برد به همراه نداشته باشیم اما مردم راضی خواهند بود، ورزشکاران در دهکده بازی‌ها در بین ۴۵ کشور، سفیران هر کشوری به شمار می‌روند و بسکتبالیست‌ها از نظر رفتاری زبانزد هستند.

وی در مورد صحبت‌های ارسلان کاظمی مبنی بر عدم تحقق وعده پاداش در دوران وزارت حمید سجای در صورت صعود تیم ملی بسکتبال به جام جهانی، بیان کرد: هر وعده‌ای داده شده پیگیری خواهیم کرد و اگر قول داده شده در چارچوب قوانین باشد به طور حتم آن را محقق می‌کنیم.

انتهای پیام

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا