علمی و پزشکی

هواپیمای غول‌پیکر روسیه که در حمله اوکراین منهدم شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری یومیر، ایلوشین ایل-۷۶ پرنده مشهور و استثنایی از قربانیان حمله پهپادی اخیر اوکراین به فرودگاهی در منطقه پسکوف روسیه بوده است که اکنون با انتشار تصاویر ماهواره‌ای خبر انهدام دو فروند از این دارایی ارزشمند ارتش روسیه تایید شده است.

بیشتر بخوانید:

بر اساس اخبار منتشر شده دو فروند دیگر ایل-۷۶ هم در این حمله آسیب‌ دیده‌اند که هنوز اطلاعاتی از میزان آسیب‌ وارد شده به‌ آن‌ها در دسترس نیست.

هواپیماهای غول‌پیکر روسیه که در حمله اوکراین منهدم شدند/ عکس

ایلوشین ایل ۷۶، کاندید

جت مشهور چهار موتوره ترابری ایلوشین ایل-۷۶ بسته به مدلش برای اهداف گوناگونی چون هشدار پیش‌هنگام هوابرد (آواکس)، سوخت‌رسانی و حتی آتش‌نشانی هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ناتو این هواپیما قدرتمند را کاندید نامگذاری کرده است. هواپیمایی که با چهار موتور توربوفن سولویف دی‌-۳۰ در برخی مدل‌ها توانایی حمل ۶۰ تن بار را هم دارد.

ایل-۷۶ با طولی حدود ۴۶ متر، پهنای بال ۵۰ متر و ارتفاع حدودا ۱۴ متر به حداکثر سرعت ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد با برد عملیاتی حدود ۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر توانایی پرواز و فرود در فاصله کوتاه و زمین‌های ناهموار در هر گونه شرایط نامساعد جوی دارد.

هواپیماهای غول‌پیکر روسیه که در حمله اوکراین منهدم شدند/ عکس

بر اساس اطلاعات منتشر شده باندی به طول ۴۵۰ متر برای فرود این غول یکصد تنی کافی است.

در انتهای بدنه این هواپیما یک توپ اتوماتیک دو لول ۲۳ میلی‌متری از نوع گریازیف شیپونوف گش-۲۳ نصب شده است.

۵۸۵۸

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا