عمومیکسب و کار ایرانی

نحوه استفاده از کرک نرم افزار

همانطور که می دانید برای استفاده از اکثر نرم افزارها شما باید هزینه ای را به شرکت سازنده آن بپردازید تا به شما لایسنس آن نرم افزار تعلق بگیرد. ایرانیان به علت داشتن مشکلات تحریم و عدم وجود امکانات لازم برای خرید قانونی نرم افزار های کاربردی، ناچارند از نرم افزار های کرک شده استفاده کنند تا نیاز نرم افزاری خود را رفع کنند. اگر چه پرداخت با ارز های رایج بین المللی مانند نرم افزار ها در ایران، توسط یک واسطه فراهم است اما به علت وضعیت نامناسب قیمت ارز در ایران، برخی کاربران مجبور به کرک نرم افزار ها می شوند. به همین منظور بر آن شدیم.

برای اینکه بتوانیم از نرم افزار های مهم و کاربردی استفاده کنیم باید آن ها را کرک کنیم. کرک نرم افزار به معنی برداشتن فیلتر پولی بودن آن و استفاده ی رایگان از آن هاست.

در اینجا مشکلی که برای اغلب ما پیش می آید این است که نحوه درخواست کرک نرم افزار مختلف متفاوت است و در چنین شرایطی سر در گم می شویم. با ما همرا باشید تا به صورت کامل آموزش کرک نرم افزار های مختلف را برای شما ارائه دهیم.

کرک چیست؟

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که کرک همان هک است. کرک و هک دو مقوله ی کاملا مجزا از یکدیگرند و هر یک سازو کاری مربوط به خود دارند.

بنابراین می توان به طور کلی گفت کرک فایلی است که به شما اجازه ی استفاده ی کامل از نرم افزار مورد نظر را به طور رایگان می دهد.

در بسیاری از کشور ها کرک نرم افزار به علت نقض حق کپی رایت، امری کاملا غیر قانونی محسوب می شود. در ایران متاسفانه پشتیبانی از این قانون (کپی رایت و لایسنس نرم افزارها) نمی شود.

آموزش کامل نحوه کرک نرم افزار ها

کرک نرم افزار های مختلف با یکدیگر متفاوت است و کرک هایی که برای نرم افزار ها ارائه می شوند به شیوه های مختلفی به رمزگشایی آن ها برای استفاده ی رایگان می پردازند. کرک نرم افزار فایلی جدا از فایل نصبی نرم افزار است که به همراه نرم‌افزار در یک فایل زیپ از تمامی سایت ها دانلود می شود.

معمولا برای کرک نرم افزار ها باید در ابتدا نوع فعال کننده آن نرم افزار را تشخیص داد. روش های فعال سازی نرم افزار ها معمولا به 4 دسته تقسیم می شوند:

 • کرک (Crack)
 • کدساز (Keygen)
 • سریال نامبر (Serial Number)
 • پچ (Patch)

در اینجا به توضیح کامل آموزش کرک نرم افزار ها با استفاده از روش های نام برده شده خواهیم پرداخت.

روش دوم: کدساز (Keygen)

حال باید کدی که در اختیار دارید را کپی کنید و زمانی که نرم افزار از شما کد می خواهد آن را وارد کنید. لازم به ذکر است که برخی نرم افزار ها کد فعال سازی را پس دریافت نام و ایمیل شما می سازند. بنابراین اگر برنامه کد ساز فیلد هایی داشت ، آن ها را پر کنید.

باید گفت که روش سریال نامبر آسان ترین روش برای فعال سازی نرم افزار ها می باشد. هنگام خرید نرم افزار سریال نامبر بر روی سی دی یا کاور آن هک شده و یا هنگام دانلود آن این سریال به شما آموزش داده می شود.

سریال نامبر ممکن است فقط چند شماره و حرف را شامل شود و یا گاهی اوقات علاوه بر شماره و حروف شامل نام ، شرکت و آدرس ایمیل نیز باشد که می بایست هر یک را در محل مربوطه در هنگام نصب کپی کنید.

در این روش از کرک نرم افزار، شما باید پس از دانلود نرم افزار مورد نظرتان دسترسی به اینترنت را مسدود کنید. همچنین پس از نصب نرم افزار، آن را باز نکنید.

هرچند که در اکثر اوقات نرم افزار شما از این طریق به راحتی کرک شده و این فایل از شما هیبا توجه به اینکه کشور ما تحریم شده؛ نمی توانیم خیلی از برنامه های کاربردی را بصورت قانونی استفاده نماییم و لایسنس برنامه ها را تهیه نماییم مجبور به کرک کردن آن ها هستیم. توجه داشته باشید که اگر شرایط استفاده قانونی از این برنامه ها یا برنامه هایی که توسط مهندسان ایرانی و در کشور خودمان ساخته شده را دارید حتما به صورت قانونی استفاده کنید تا زحمت های مهندسانی که برای ساخت این برنامه ها وقت صرف کرده اند هدر نرود.

با این حال با توجه به این موضوع که ایران از قانون منع کپی رایت پیروی نمی کند (از مزایی در ایران بودن) هیچ مشکلی در استفاده از نرم افزار ها به صورت غیر قانونی نرم افزار ها برای شما پیش نمی آید.

البته من خودم به شخصه به نرم افزار های اوپن سورس و منبع آزاد اعتقاد دارم اما دیگه از اونجایی که دستمون هم در ایران برای پرداخت خیلی از نرم افزار کوتاه هست نمیشه از راه قانونی وارد شد و ناچارا می بایست کرک کرد نرم افزار رو.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که کرک با هک کردن متفاوت است ولی شاید کمی نزدیک بهم باشند اما کسی که کرک میکند را کرکر می‌گونید نه هکر؛ کرک کردن رد شدن از قفل هایی است که سازنده یک برنامه برای کسب درآمد روی برنامه خود گذاشته است.

به یاد داشته باشید که همه برنامه ها از ابتدا قفل نیستند مثل بعضی از برنامه هایی که محدودیت زمانی استفاده دارند بطور مثال یک ماه شما می توانید از آن ها رایگان استفاده کنید و بعد از یک ماه باید هزینه برای ادامه استفاده کردن را پرداخت کنید، این نوع محدودیت ها را اکثرا باید قبل از استفاده از برنامه کرک کرد.

همانطور که توضیح دادیم محدودیت های برنامه ها برای استفاده متفاوت می‌باشد برخی از آن ها را از ابتدا شروع برنامه باید هزنیه پرداخت کرد و برخی دیگر پس از مدتی استفاده پولی میشوند. نحوه کرک کردن نرم افزار ها مانند محدودیت های مختلفی که داشتند متفاوت می باشد و چند مدل نحوه کرک کردن وجود دارد که در ادامه مقاله کامل آن هارا برای شما توضیح دادیم.

در ابتدا بهتر است ویروس کش و اینترنت خود را خاموش کنید تا احیاناً مشکلی در ادامه کار پیش نیاید. فایل exe را نصب کنید و دقت کنید فایل در کجا نصب می شود چون برای جای گذاری فایل کرک به آدرس فایل اصلی نیاز داریم. در ادامه فایل هایی را که در پوشه کرک هستن را در محل نصب برنامه کپی کنید و حالا برنامه قابل استفاده میباشد.

آموزش کرک کردن نرم افزار با روش keygen

این کد را در قسمتی که نرم افزار می‌خواد میزنیم و از برنامه استفاده میکنیم. شاید قبل از کد گرفتن نرم افزار از شما اطلاعاتی مانند نام یا ایمیل را بخواهد، با خیال راحت این فیلد ها را پر کرده و کد را بزنید.

قبل از شروع آموزش می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید و به صدها نکات و ترفند ویندوز در آموزش ویندوز آشنا شوید.

در معدود مواردی که از این روش استفاده می‌شود نرم افزار در خواست هایی مانند آدرس محل نصب یا فایل با پسوند dll کند؛ تنها کافی است آن فایل را پیدا و انتخاب کنید تا کرک نرم افزار شما کامل شود.

خیلی از نرم افزار هایی که به صورت کرک شده دانلود می‌کنیم در همان سایت یا در فایل دانلود ما توضیحات چگونگی نصب وجود دارد و حتی خیلی نرم افزارهایی مانند فتوشاپ ها ورژن جدید بطورکامل کرک شده اند و نیازی نیست شما کاری جز نصب انجام دهید . اما گاهی پیش میاد که بعد از مدتی استفاده شرکت سازنده متوجه تقلبی بودن کرک ما میشه و دسترسی ما به نرم افزار رو قطع میکنه.

برای اینکه خیال ما از کرک نرم افزار راحت باشه میتونیم از طریق ویروس کش کامپیوتر قسمت دسترسی این برنامه را به اینترنت قطع کنیم. راهکار بعدی این است که تاریخ کامیوتر خودمون رو برای نرم افزار تعقیر بدیم و تاریخی بزارید که قبل از انتشار اون برنامه بوده باشه.

بهترین سایت کرک نرم افزار

بسیاری از سازندگان برنامه ها با تولید و ساخت برنامه های مختلف از این طریق اقدام به کسب درامد می کنند. این اشخاص برای مدتی برنامه ها را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند و بعد از ان بعضی از امکانات این نرم افزارها را محدود می کنند.

راه های زیادی وجود دارد که شما از این طریق می توانید از نرم افزارهای مختلف به طور رایگان استفاده کنید و دانلود کرک نرم افزار ها یکی از این روش ها می باشد که در ادامه به آن می پردازیم. از طرفی دیگر می توانید از این طریق در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

 • http://www.smartserials.com/
 • http://www.keygen.in/
 • http://www.serials.be/
 • http://www.subserials.net/
 • http://www.serials.ws/
 • http://www.crackdb.org/
 • http://www.theserials.com/
 • http://www.cracklib.net/

از کجا بفهمیم نرم افزار کرک شده

روش های مختلفی برای پیدا کردن نرم افزار کرک در گوگل وجود دارد که در ادامه به اموزش کرک نرم افزار می پردازیم. یکی از روش ها استفاده از یک نرم افزار یک مگابایتی است.

یکی از مزایای این برنامه حجم کمتر از یک مگابایتی ان است که قابلیت پرتابل هم دارد. این برنامه از اکثر سایت های منتشر کننده فعال ساز نرم افزارها پشتیبانی کرده و شما با یک جستجو می توانید به همه ان ها دسترسی پیدا کنید.

یکی از دیگر روش ها جستجو در سایت های ایرانی است. برای این کار لازم است ابتدا نام نرم افزار مورد نظر را در گوگل سرچ کنید و کلمه دانلود را به ان اضافه کنید.

بعد از انجام این کار بسیاری از سایت های ایرانی برای دانلود کرک نرم افزار را مشاهده خواهید کرد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که برای کرک کردن فایل یا نرم افزار باید نسخه دقیق نرم افزار را تایپ کنید.

نرم افزار کرک اینستاگرام

برای کرک کردن اینستاگرام شما به سه چیز نیاز دارید : پسورد لیست ، پروکسی ، نرم افزار کرک. برای کرک اینستاگرام نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. یکی از نرم افزار کرک OpenBullet می باشد که کاربردهای مختلفی دارد. این برنامه کرک به شما این امکان را می دهد تا بتوانید همه وب سایت های اینترنتی را کرک کنید.

این برنامه که open source می باشد توسط یک تیم متخصص امنیت، کدنویسی شده است. از کاربردهای این نرم افزار می توان به تست امنیت سایت های اینترنتی و همینطور کرک اکانت سایت های اینترنتی اشاره کرد.

از ویژگی های این برنامه می توان به قدرت بسیار بالا، سرعت بسیار بالا، ظاهر بسیار شیک، برنامه دارای امکانات همچون ساخت کانفیگ، قابلیت استفاده از کپ مانستر، قابیت حل کردن ریکپچا گوگل، قابلیت تنظیم ترد (بات)، دارای تایمر اشاره کرد.

از دیگر نرم افزارهای کاربردی برای کرک اینستاگرام، برنامه بلک بولت می باشد که یکی از معایب این برنامه رایگان نبودن ان می باشد و شما می توانید نسخه کرک شده این برنامه را از دیجی ام جی دانلود کنید.

در این مقاله سعی کردیم همه نکات کرک کردن نرم افزار را به شما آموزش دهیم و ممنون از اینکه ما را همراهی کردید و با نظراتون به ما در نوشتن مقاله های بهتر کمک کنید.

سوالات متداول

کرک به چه معناست؟

کرک درواقع فایلی است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از برنامه ای که در اختیار دارید به طور کامل استفاده کنید و هیچ محدودیتی در استفاده نداشته باشید. برای کرک کردن روش های مختلفی وجود دارد که در مقاله به طور کامل ان ها را بررسی کرده ایم.

نحوه کرک کردن نرم افزار به چه صورت است؟

چ چیزی نمی خواهد، اما گاهی ممکن است مسیر نصب نرم افزار را از شما بخواهد. همچنین ممکن است فایل با پسوند dll را در مسیر نصب نرم افزار از شما بخواهد. بنابراین همانطور که در بالا اشاره کردیم، شما باید آن را به همان روشی که گفتیم پیدا کنید و انتخاب نمایید تا بتوانید از آن نرم افزار به طور رایگان استفاده کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا