بین الملل

مقام ارشد کنگره: واشنگتن بر ارائه بسته کمکی به اسرائیل کار می‌کند

«استیو اسکالیس» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که دولت بایدن بر روی ارائه بسته کمکی نظامی به رژیم صهیونیستی کار می‌کنند.

به گزارش یومیر، اسکالیس در اظهاراتی در کنفرانس روسای سازمان‌های یهودیی بزرگ در آمریکا گفت: ما در حال همکاری با اسرائیل هستیم. دولت بایدن در حال آماده‌سازی کمک‌های نظامی برای تقویت گنبد آهنین و ارائه مایحتاج نظامی حیاتی به اسرائیل است.

وی در ادامه عنوان کرد مجلس نمایندگان آمریکا درحال آماده کردن مصوبه‌ای برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه درآمدهای نفتی ایران است.

رهبر اکثریت مجلس نمایندگان گفت که قانون‌گذاران در حال تدوین پیش‌نویس مصوبه‌ای برای هدف قرار دادن گروه‌های مقاومت در منطقه و همچنین بلوکه‌کردن آزادسازی ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ذیل توافق تبادل زندانیان هستند.

پیش از این مطابق با توافق حاصل‌شده میان تهران و واشنگتن، پنج آمریکایی در ازای آزادی پنج زندانی ایرانی و دسترسی تهران به ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده‌اش در کره جنوبی برای مصارف بشردوستانه، اجازه ترک ایران را پیدا کردند. مطابق با این توافق، اموال مسدود شده ایران در کره جنوبی، از این کشور به حساب‌هایی در قطر منتقل شده است.

«محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز روز جمعه اعلام کرد که دوحه به توافق میان ایران و آمریکا مبنی‌بر آزادی زندانیان آمریکایی در ازای آزادی ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران متعهد است.

اسکالیس همچنین گفت که مجلس نمایندگان آمریکا صدور قطعنامه‌ای دوحزبی در حمایت از رژیم صهیونیستی و محکومیت حماس را در نظر دارد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای غزه در حملات دشمن صهیونیستی از آغاز نبرد طوفان الاقصی به ۲۸۳۷ نفر افزایش یافته است. شمار مجروحان نیز به حدود ۱۲ هزار نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ۱۲۰۰ فلسطینی از جمله ۵۰۰ کودک زیر آوار منازل و خانه‌های تخریب شده در نوار غزه بر اثر بمباران آن‌ها به وسیله رژیم صهیونیستی هستند.

این در حالی است که سازمان‌ امداد و نجات غزه اعلام کرده است که به علت نبود امکانات و شهادت جمعی از نیروهای این سازمان قادر به خارج کردن اجساد و یا زنده‌های احتمالی از زیر آوار نیست.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا