بین الملل

مشارکت ۲۰ هزار عضو هیئت علمی در طرح مطالعاتی اندیشه تمدن‌ساز

مشارکت ۲۰ هزار عضو هیئت علمی در طرح مطالعاتی اندیشه تمدن‌ساز

مسئول طرح کشوری اندیشه تمدن‌ساز از مشارکت بیش از ۲۰ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در طرح مطالعاتی اندیشه تمدن‌ساز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام حمزه شریفی‌دوست مسئول طرح کشوری اندیشه تمدن‌ساز در سفر به شهرکرد و در حاشیه نشست دبیران و مربیان دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری از مشارکت بیش از ۲۰ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در طرح مطالعاتی اندیشه تمدن ساز خبر داد و اظهار کرد:‌ این طرح  یکی از طرح‌های ملی است که در سه سال اخیر بیش از ۲۰۰ دانشگاه از وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در آن فعالیت داشته‌اند.

وی افزود: استان چهارمحال و بختیاری جزء استان‌های پیشگام و پیشرو در اجرای طرح مطالعاتی اندیشه تمدن‌ساز بوده و در طول سال‌های گذشته در اجرای گروه‌های استادان با محتوای کاربردی و مسئله محور در ردیف سه استان اول است. در کل کشور دبیران و مربیان واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی و دولتی این استان، جزء عناصر کیفی این طرح بودند.

برگزاری طرح اندیشه تمدن‌ساز به صورت میدانی 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در راستای تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری برای نخستین بار طرح اندیشه تمدن‌ساز به صورت میدانی در حوزه استادان و با حضور مسئولان نهاد رهبری دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری و مربیان و دبیران فعال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا قاسمی‌نژاد اضافه کرد: استادان به صورت گروه‌های سه نفری و با حضور یک طلبه فاضل حوزه و دانشگاه با محتوایی از کتب تفسیر رهبر معظم انقلاب، انسان ۲۵۰ ساله، نهج‌البلاغه و تألیف رهبر معظم انقلاب، به مدت ۱۶ جلسه و در هفته یکبار گرد هم می‌آیند.

وی بیان کرد: اجرای طرح اندیشه تمدن‌ساز در دانشگاه‌ها می‌تواند به توسعه و ترویج ایده‌هایی که به تمدن‌سازی و توسعه فرهنگ و دانش بشری ارتباط دارند، کمک کند. این طرح می‌تواند در بخش‌های مختلف دانشگاهی مانند دروس، سمینارها، کارگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گیرد. با اجرای این طرح‌ها، دانشگاه‌ها می‌توانند به ترویج ایده‌های تمدن‌ساز و افزایش دانش و آگاهی در این زمینه کمک کنند و به تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه سودمند باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در آثار خود به اندیشه‌های تمدن‌ساز از دیدگاه مطالعاتی پرداخته، مسائلی مانند تکامل انسان و تأثیرات تمدن بر فرد و جامعه را بررسی کرده و از دیدگاه رهبر، تمدن فرآیند پویایی بوده که در طول تاریخ، تأثیرات گسترده‌ای بر زندگی انسان‌ها داشته است.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا