استان ها

ما را به جز خیالت، فکری دگر نباشد…

یومیر/آذربایجان شرقی ما را دلی است که به دلدار سپرده‌ایم به آن یار غایب که حضورش در اندیشه و قلب متجلی است این آرزوی سبز ماست که باران نگاهش را به حاصلخیز کردن مزرعه‌ی جان‌هایمان فرا خوانیم و در دریای محبتش غرق شویم. طلعت زیبای دوست، طلیعه‌ی طالع ماست و هوای پریدن به کوی او، عشق مقدس و درون‌مایه‌ای گرانقدر است.

لبهای‌ احساس ما، با ترنم نام و یاد آن محبوب دلها متبرک شده و چهره‌ی جانمان از فروغ خوبی‌هایش با نشاط می‌شود.

یاد او بذر صفا، سادگی، صداقت و فرزانگی را در دلها و اندیشه‌ها می‌افشاند.

مدیر بنیاد مهدویت آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با یومیر گفت: به امام حسن عسگری(ع) خبر داده شده بود که از تو فرزندی متولد می‌شود که ظلم و ستم را در جهان هستی از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجید آقاجانی با بیان اینکه در آن زمان از به دنیا آمدن این فرزند جلوگیری شد و در نتیجه تولد آن حضرت مخفی ماند، افزود: شب نیمه شعبان امام حسن عسگری به عمه خود فرمود نرجس فرزندی به دنیا می‌آورد که عدالت را در جهان پررنگ می‌کند.

وی به القاب آن حضرت اشاره کرد و ادامه داد: منتظر یعنی آن حضرت به اذن خدا منتظر است تا ظهور کرده و عدالت را برقرار کند.

وی گفت: قائم جهاد کننده، مهدی هدایت شده و هدایت کننده و بقیه الله یعنی تنها باقی مانده پیامبران و امامان که از دیگر القاب آن حضرت می‌باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین آقاجانی، باسط به معنای گسترش دهنده روزی را از دیگر القاب آن حضرت عنوان کرد و ادامه داد: خلف صالح، خاتم الاوصیا، اباصالح، وارث، ناطق و … نیز در وصف آن حضرت به کار گرفته می‌شود.

        انتظار برای موعود، افضل عبادات است

یک کارشناس مذهبی نیز در گفت‌وگو با یومیر با بیان اینکه با ظهور آن حضرت یک حکومت در جهان حاکم خواهد شد و آن حکومت مهدوی است، گفت: همه‌ی ما یک آرزو بیش نداریم که یک زمانی آفتاب طلوع کند اما دیگر ظلمی در جهان نباشد.

حجت‌الاسلام حسین جلالی نوبری با بیان اینکه روز موعود روز برچیده شدن ظلم و ستم در جهان است، افزود: انتظار برای موعود آن حضرت افضل عبادات است اما این حکومت هم بر اساس‌ روایات مخالفانی خواهد داشت ولی با این مخالفت‌ها کار به جایی کشیده نمی‌شود. 

خودسازی یکی از خصوصیات منتظران مهدی(عج) است

وی اظهار کرد: انتظار برای موعود تلاشی از نوع خودسازی می‌طلبد چرا که این زمان فرصتی برای تلاش در جهت اضافه شدن به لیست منتظران مهدی(عج) است.

وی در پاسخ به پرسش چرا انتظار افضل اعمال نامیده می‌شود، گفت: کسی که منتظر است علاقه‌مند به تغییر وضعیت موجود است پس تلاش می‌کند تا به هدف والای خود دسترسی پیدا کند.

وی اظهار کرد: غنای نفسی، مادی و معنوی در سایه حکومت حضرت مهدی(عج) خواهد بود اما برای ظهور آن حضرت آمادگی در همه‌ی جهات لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: بندگی صرفا نماز و روزه نیست بلکه فاکتورهای زیادی را شامل می‌شود از جمله کمک به هم نوع خود، قبول مسئولیت‌های فردی و اجتماعی و … که زمینه‌سازی ظهور آن حضرت را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا