ورزشی

صعود چشمگیر تکواندوکاران ایران/ سه ملی‌پوش در آستانه کسب سهمیه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رنکینگ المپیکی ماه سپتامبر ۲۰۲۳ فدراسیون جهانی تکواندو امروز منتشر شد که پس از ثبت امتیازات رقابت‌های گرندپری پاریس و بازی‌های آسیایی موجب صعود تکواندوکاران کشورمان شد. بر همین اساس مهدی حاج موسایی که در وزن ۵۸- کیلوگرم موفق به کسب دو مدال طلا و نقره در مسابقات فوق شده بود، جمع امتیازات خود را به عدد ۲۷۳.۴۴ امتیاز رساند و با ۴ پله صعود در رده نهم رده بندی ایستاد. در همین وزن نایب قهرمان گرندپری پاریس ابوالفضل زندی با کسب ۱۷۷.۱۰ امتیاز و ۳ پله صعود در جایگاه ۱۹ جهان ایستاد. علیرضا حسین پور نیز با ۷۷.۳۲ امتیاز در رتبه ۶۶ قرار گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی با کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی و ۱۹۴.۸۵ امتیاز و ۳ پله صعود در رده پانزدهم ایستاده است. رضا کلهر با وجود دوری از میادین با ۱۲۹.۶۲ امتیاز در جایگاه ۳۳ جهان قرار دارد. مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم، پس از کسب طلای گرندپری پاریس و برنز بازی‌های آسیایی با ۲۶۶.۷۶ امتیاز و ۴ پله صعود در رده دهم ایستاد؛ میرهاشم حسینی با کسب ۱۲۸.۰۹ امتیاز به رده بیست و هشتم رفت. امیرمحمد بخشی نیز با کسب ۷۹.۶۳ امتیاز و ۲ پله صعود در رده ۵۱ جای گرفت.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم، آرین سلیمی با مدال نقره در بازی‌های هانگژو با ۱۴۹.۱۴ امتیاز و ۷ پله صعود به رده بیست و دوم رفت؛ ابوالفضل عباسی ۱۴۰.۵۰ امتیاز کسب کرد و در جایگاه ۲۵ ایستاد. سجاد مردانی کاپیتان تیم ملی آقایان با ۱۲۳.۱۸ امتیاز در جایگاه سی و دوم قرار گرفت.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده با تداوم روند رو به رشد خود و کسب نشان ۲ برنز گرندپری پاریس و بازی‌های آسیایی هانگژو، صعود ۵ پله‌ای داشت و با ۲۱۰.۹۵ امتیاز تا رده سیزدهم بالا آمد. غزل سلطانی با کسب ۱۰۵.۰۹ امتیاز و یک پله صعود در جایگاه ۴۲ قرار گرفت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، ناهید کیانی با کسب ۳۳۵.۱۳ امتیاز و بدون تغییر در جایگاه چهارم جای گرفت. زهرا شیدایی با ۷۹.۱۰ امتیاز در رتبه ۵۵ ایستاد؛ نسترن ولی زاده نیز با کسب ۵۵.۲۰ در جایگاه ۷۳ قرار گرفت. ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم با کسب نشان برنز بازی‌های آسیایی هانگژو ۱۰۲.۷۳ کسب کرد و با ۹ پله صعود به رتبه سی و هفتم رفت؛ سیده نرگس میر نورالله‌ی در وزن ۶۷- کیلوگرم با ۱۰۹.۷۴ امتیاز و ۳ پله سقوط در رده ۳۴ وزن خود قرار گرفته است

در وزن ۶۷+ کیلوگرم، اکرم خدابنده با ۶۴.۰۸ امتیاز در رتبه ۴۷ قرار گرفت و زهرا پوراسماعیل نیز با ۴۹.۷۲ امتیاز در رتبه پنجاه و پنجم رنکینگ المپیکی قرار دارد. آناهیتا توکلی با کسب ۲۰.۶۴ امتیاز و ۳۶ پله صعود در رده ۹۵ قرار گرفت.

طبق قانون فدراسیون جهانی نفرات اول تا پنجم رنکینگ به صورت مستقیم برای حضور در بازی‌های المپیک کسب سهمیه می‌کنند که پیش از این ناهید کیانی با رسیدن به رتبه چهارم به این مهم دست یافته بود و سه نماینده دیگر کشورمان هم راه کسب سهمیه را برای خود هموار کردند. در وزن ۵۸- کیلوگرم حاج موسایی کمتر از ۴۰ امتیاز نیاز دارد تا سهمیه خود را قطعی کند. در وزن ۸۰- کیلوگرم نیز مهران برخورداری و ۴۹- کیلوگرم مبینا نعمت زاده نیز در فاصله اندکی تا رسیدن به پاریس قرار دارند. با توجه به مسابقات گرندپری تائویان، جام ریاست فدراسیون جهانی در اردن و مرحله نهایی گرندپری در منچستر، نمایندگان کشورمان ضمن حفظ جایگاه خود می‌بایست با رسیدن به مدال جایگاه فعلی را تا رسیدن به رتبه پنجم ارتقا دهند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا