ورزشی

صعود انگلیس با فتح بازی بزرگ/ شانس ایتالیا به خطر افتاد

آفتاب‌‌نیوز :

رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های ۲۰۲۴ با برگزاری ۷ دیدار امشب پیگیری شد.

در مهم‌ترین بازی امشب انگلیس و ایتالیا از گروه C برابر هم به میدان رفتند. در این دیدار انگلیس توانست با نتیجه ۳ بر یک ایتالیا را شکست دهد و صعودش را به مرحله نهایی یورو قطعی کند.در این دیدار جانلوکا اسکاماکا در دقیقه ۱۵ ایتالیا را پیش انداخت اما در ادامه انگلیس توسط هری کین در دقیقه ۳۲ از روی نقطه پنالتی و دقیقه ۷۷ و مارکوس رشفورد در دقیقه ۵۷ دروازه لاجوردی‌ها را باز کرد تا با یک کامبک برنده این بازی بزرگ باشد.

در دیگر بازی این گروه، اوکراین ۳ بر یک مالت را شکست داد تا زنگ خطر برای ایتالیا به صدا دربیاید.

با توجه به نتایج امشب گروهC، انگلیس با این برد ۱۶ امتیازی شد و به صدرنشینی در گروه C ادامه داد و به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴که تابستان آینده به میزبانی آلمان برگزار می‌شود، صعود کرد. اوکراین هم ۱۳ امتیازی شد و در رده دوم قرار گرفت. ایتالیا هم با ۱۰ امتیاز در رده سوم گروه ایستاد و رقابت نزدیکی با اوکراین برای صعود دارد.

مالت و مقدونیه هم با ۷ و صفر امتیاز در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

در بازی‌های گروه G، مجارستان مقابل لیتوانی به تساوی ۲- ۲ رسید و صربستان هم ۳ بر یک مونته‌نگرو را شکست داد. در این گروه مجارستان با ۱۴ امتیاز از ۶ بازی در صدر است، صربستان با ۱۳ امتیاز از ۷ بازی تیم دوم است و مونته‌نگروه هم با ۸ امتیاز از ۶ بازی تیم سوم است. لیتوانی هم با ۶ امتیاز از ۷ بازی در رده چهارم و بلغارستان با ۲ امتیاز از ۶ بازی در رده چهارم است.

در این گروه مجارستان و صربستان شانس‌های اول صعود هستند.

در گروه H، دانمارک ۲ بر یک سن‌مارینو را از پیش رو برداشت و اسلوونی یک بر صفر ایرلند شمالی را شکست داد.قزاقستان هم ۲ بر یک برابر فنلاند به پیروزی رسید.

در این گروه دانمارک در پایان بازی‌های امشب اسلوونی و دانمارک با ۱۹ امتیاز در رده اول و دوم قرار دارند. قزاقستان یا ۱۵ امتیاز، فنلاند با ۱۲ امتیاز،ایرلند شمالی با ۶ امتیاز و سن‌مارینو با صفر در رده‌های سوم تا ششم قرار دارند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا