استان ها

شکست تمدنی غرب در غزه

یومیر/گیلان فرمانده سپاه قدس گیلان، با اشاره به شکست آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، تاکید کرد: به تعبیر رهبر انقلاب، این شکست یک شکست نرم افزاری و تمدنی برای غرب محسوب می‌شود.

سردار حمید دامغانی امروز، ۱۰ دی ماه در یادواره ۴۱۸ شهید کارگری استان گیلان که در شرکت ایران پوپلین رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴ هزار شهید کارگری کشور و ۴۱۸ شهید کارگری استان، اظهار کرد: حماسه ۹ دی را پشت سر گذاشتیم که روز بصیرت و تجلی غیرت دینی ملت ما بود.

وی یوم الله ۹ دی را نمایش ولایتمداری و علاقه قلبی ملت به انقلاب و نظام اسلامی دانست و افزود: ۹ دی ثابت کرد که مردم هم در بصیرت و هم در غیرت از خواص جلوتر هستند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شکل گیری حرکت عظیم و خودجوش مردمی در مقابل یکی از بزرگترین فتنه‌های بعد از انقلاب، عنوان کرد: در جریان فتنه ۸۸ شاهد برنامه‌ریزی و هدایت کشورهای غربی بودیم.

دامغانی با بیان اینکه جریانات غرب‌گرا در کشور با عزت و استقلال و رشد و پیشرفت و بزرگی این ملت مشکل دارند، خاطرنشان کرد: جریانات غرب گرا از اینکه ملت در سختی جنگ و تحریم باشند لذت می‌برند و از پیشرفت‌های کشور و اهتزاز پرچم ایران عذاب می‌کشند و لذا در جریان فتنه ۸۸ نیز همین غرب‌گراها فعال شدند و با دشمن همراهی کردند؛ امروز هم این غرب گراها به دنبال غرب هستند و می‌خواهند فرهنگ و تمدن غرب را در کشور پیاده‌سازی کنند، اما ملت ایران با بصیرت و آگاهی خود همواره در مقابل این جریانات ایستادگی می‌کند.

وی با اشاره به دشمنی جریانات غرب گرا با شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت، یادآور شد: غرب گراها تشییع شهدای گمنام را زیر سوال می‌برند و فرهنگ ایثار و شهادت را تخریب می‌کنند، زیرا آنها با هر چیزی که عامل عزت و اقتدار نظام و کشور و مایه قوام و دوام فرهنگ بومی و ملی و دینی باشد، مشکل دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان عموم ملت ایران را دوستدار آزادگی و معنویت و عزت و آزادگی و استقلال طلبی و ظلم ستیزی و ایثار و جهاد دانست و بیان کرد: فرهنگ ملی و مذهبی در وجود ملت نهادینه شده و بر اساس همین فرهنگ و اعتقادات، نهضت اسلامی را ایجاد کردند و ۴۵ سال است که در مقابل همه تهدیدات و توطئه‌ها ایستادگی می‌کنند.

وی فرهنگ غنی ملی و مذهبی ملت ایران را برگرفته از فرهنگ ناب اسلام و عاشورای حسینی دانست و متذکر شد: اوج این فرهنگ، شهدای عزیز هستند و هر آنچه از عزت و آبرو و اقتدار و استقلال و پیشرفت داریم، مدیون شهدا و خانواده‌های آنان هستیم.

دامغانی، عبور از فتنه‌ها و توطئه‌ها و تهدیدات را به برکت خون شهدا دانست و بیان کرد: شهدا زنده هستند و بر زندگی ما اثرگذاری دارند.

وی شهدا را همنشین انبیا و اولیای الهی دانست و عنوان کرد: شهدا دو ویژگی مشترک دارند که یکی برخورداری از ایمان و اعتقاد و توکل و توسل و دیگری احساس مسئولیت و خدمت رسانی حداکثری به مردم است.

فرمانده سپاه قدس گیلان فرهنگ کار و تلاش را دارای جایگاه والا در فرهنگ اسلامی دانست و اضافه کرد: کارگران ارزشمندترین قشر در اسلام هستند و نظام اسلامی نیز جایگاه ویژه‌ای برای قشر کارگر قائل شده است. در واقع فردی که برای تامین معیشت خانواده‌اش تلاش می‌کند، ذاتا دارای ارزش است و اگر این کار و تلاش برای نجات کشور از وابستگی به دیگر کشورها باشد، ارزش آن مضاعف می‌شود؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی دشمنان زیادی دارد و با هجمه‌های فراوانی رو به روست و لذا کار و تلاش برای خنثی کردن تهدیدات دشمن، جهاد محسوب می‌شود.

وی جنگ اقتصادی را یکی از عرصه‌های اصلی جنگ ترکیبی تمام عیار دشمنان علیه نظام اسلامی دانست و بیان کرد: امروز وظیفه کارگران ما جنگ در میدان کار و تولید است؛ البته دشمنان همواره تلاش می‌کنند تا قشر کارگری را در مقابل نظام قرار دهند، اما صلابت و استحکام روحی کارگران ما موجب شده که دشمن در طول ۴۵ سال گذشته نتواند از قشر کارگر سوء استفاده کند.

دامغانی حاج قاسم سلیمانی را شخصیتی دانست که در دوران نوجوانی و جوانی کارگری کرده و گفت: شخصیت بزرگ حاج قاسم در دورانی که کارگر بود شکل گرفت و سپس در دوران دفاع مقدس به تکامل رسید؛ در واقع شهید سلیمانی روحیه ایثار و احساس مسئولیت و غیرت دینی و آزادی خواهی و ظلم ستیزی را در خودش پرورش داده بود. اگر امروز جبهه مقاومت با عزت و اقتدار مواجه است و نظام اسلامی به محور اصلی معادلات بین‌المللی تبدیل شده، به واسطه مجاهدت این سردار عزیز و همه بزرگ مردان عرصه ایثار و جهاد و شهادت است.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت براساس فرهنگ بسیجی و اسلام ناب و مکتب حاج قاسم شکل گرفته و مقتدر شده است، گفت: حاج قاسم تفکر بسیجی را در عراق و سوریه و لبنان و یمن و فلسطین بومی کرد و گروه های مقاومت را تشکیل داد. امروز جبهه مقاومت ابرقدرت های جهان را به چالش کشیده است. کشورهای غربی همه داشته های خودشان را جمع کرده‌اند تا مقاومت را در یک جغرافیای کوچک به نام “غزه” شکست دهند، اما نمی‌توانند؛ این در حالی است که فرماندهان آمریکایی هدایت عملیاتی را بر عهده دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شکست آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ غزه، تاکید کرد: به تعبیر رهبر انقلاب، این شکست یک شکست نرم افزاری و تمدنی برای غرب محسوب می شود، زیرا غرب پایه‌های تمدن خود را بر حقوق بشر و حمایت از زنان و کودکان استوار کرده، اما در جریان جنگ غزه برای جهانیان مشخص شد که این شعارها توخالی هستند.

وی با اشاره به تقابل خوی وحشی گری غرب در مقابل مقاومت اسلامی مردم غزه، تصریح کرد: کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان به دست رژیم صهیونیستی از اذهان عمومی جهان پاک نمی شود.

دامغانی، شکست تمدن غرب در جریان جنگ غزه را غیر قابل جبران دانست و متذکر شد: شهدا مظهر قدرت نرم ما هستند و به برکت تفکر شهدا به این اقتدار رسیده‌ایم و قطعا شهید سلیمانی از سردار سلیمانی خطرناک‌تر است، زیرا شهید تجسم عینی و عملی ارزش‌ها بوده و قابلیت تکثیر دارد.

وی با بیان اینکه امروز حاج قاسم در منطقه تکثیر شده است، خاطرنشان کرد: دشمن در به شهادت رساندن سردار سید رضی موسوی، یار و همرزم سردار سلیمانی مجددا دچار اشتباه محاسباتی شد، زیرا فکر می‌کند با شهادت چنین شخصیت‌هایی می‌تواند جبهه مقاومت را متوقف کند، اما فرهنگ ایثار و شهادت عامل قدرت انقلاب و نظام ماست و مادامی که این شهادت‌ها و جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها باشد، نظام ما با سرعت بیشتری به پیش می‌رود.

به گزارش یومیر، به همت سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان گیلان و به نام و یاد ۴۱۸ شهید کارگر استان، ۴۱۸ بسته آموزشی(لوازم التحریر) در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

شکست تمدنی غرب در غزه

در این مراسم همچنین از کتاب ۴۱۸ شهید کارگری استان گیلان که به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان تهیه و منتشر شده است، رونمایی شد.

شکست تمدنی غرب در غزه

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا