ورزشی

شفاف‌سازی برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال/ برخی شیطنت کردند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

وحید مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، درباره روند انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال و شیطنت برخی افراد که دلیلی انصراف آن‌ها بوده است، گفت: در جلسه کمیته فنی یکی از اعضا توضیح داد فردی والیبال از داخل ایران که فکر می‌کند در آینده بعد از دوره سرپرستی من، مسوولیت فدراسیون را برعهده خواهد داشت، با آقای لورنزتی تماسی داشته که نمی‌دانم به صورت مستقیم بوده یا غیر مستقیم.

مرادی ادامه داد: در آن تماس از آقای لورنزتی خواسته که اقدام نکند چون این دوره سرپرستی است و شاید او یا دوستان دیگری به فدراسیون بیایند که این در صورت قرارداد او روی هوا خواهد رفت. من این گفته را از زبان یکی از اعضای کمیته فنی نقل به مضمون کردم.

وی ادامه داد: اما فدراسیون والیبال تا لحظه‌ای که من سرپرستی آنجا را برعهده دارم به این صحبت‌ها توجهی نمی‌کند. برای ما این موضوع اهمیتی ندارد. اگر هم این اتفاق صحت داشته باشد من واقعاً از صحت و سقم آن اطلاعی ندارم. اما اگر صحت داشته باشد، آن چیزی که دوستان ما در این تماس‌ها ندیدند منافع ملی و منفعت والیبال بوده است. از الان تا پایان دوره سرپرستی چندماهی باقی مانده، مگر می‌شود فدراسیون والیبال دست روی دست بگذارد و برای انتخابی المپیک کاری انجام ندهد؟! به خاطر اینکه کسی علاقمند است که بعداً خودش به فدراسیون بیاید و هر تصمیمی خواست بگیرد.

سرپرست فدراسیون والیبال تأکید کرد: در صورتی که این صحبت‌ها صحت داشته باشد با منافع ملی مغایرت دارد و خودخواهی مطلق است. ضمن اینکه در درازمدت اثری هم نخواهد داشت. ممکن است این افراد بتوانند رأی دو یا سه مربی را تغییر دهند اما در درازمدت فدراسیون کار خودش را انجام می‌دهد. ما مأمور به تکلیف هستیم تا برای حفظ والیبال ایران در سطح بین‌المللی، در بالاترین نقطه تلاش کنیم، بنابراین یک لحظه فروگذاری نخواهیم کرد. اگر رای هر مربی را تغییر دهند ما باز هم با گزینه‌های دیگر صحبت خواهیم کرد. تعداد مربیان مطرح در والیبال دنیا کم نیستند. تلاش می‌کنیم بهترین اتفاق بیفتد.

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون با لورنزتی باز هم وارد مذاکره می‌شود یا خیر، عنوان کرد: او اعلام علاقه کرده که با والیبال ایران کار کند. حتی طی مذاکراتی که او داشتم به این موضوع تأکید کردم که اگر صحبتی شنیده با واقعیت‌های داخل ایران متفاوت است و می‌تواند در مورد شرایط ایران از دوستانی که قبلاً در ایران بودند مثل آقایان آلکنو، ولاسکو، توتولو سوال بپرسد. او گفت من با آقایان صحبت کردم و همه از ایران تعریف کردند، ولی الان شرایط آمدن به این کشور را ندارم و از تصمیمم منصرف شدم.

وی گفت: این موضوع برای ما قدری عجیب بود چون در مکالمه اولیه‌ای که با او داشتم برای حضور در ایران کاملاً اظهار تمایل کرده بود. حتی قرار بود روز چهارم ژانویه دستمزدش را به من اعلام کند. آقای لورنزتی مربی بزرگی است و ما به تصمیمات او احترام می‌گذاریم. گناهی متوجه او نیست. اگر بخواهیم برای کسی گناهی متصور شویم آن را به افرادی که از داخل ایران یا کسانی که طمع به مسئولیت فدراسیون دارند، یا دلالان که به دنبال جذب مربی دیگری هستند و مربیان دیگر را از میدان به در می‌کنند باید این گناه متوجه این افراد بدانیم. اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد برای والیبال ایران بسیار اتفاق بدی است.

سرپرست فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا در لوزان به همراه داورزنی قرار است با گزینه‌های دیگری مذاکره کند، اظهار داشت: ما قرار نیست در لوزان با گزینه‌ای مذاکره کنیم و چنین برنامه‌ای نداریم. از برنامه آقای داورزنی مطلع نیستم اما در لوزان قرار نیست با هیچ گزینه‌ای مذاکره کنیم. منتظر هستیم تا گزینه‌های مدنظرمان به تعداد گزینه‌های فعلی اضافه شوند تا بتوانیم تصمیم درست بگیریم.

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا یکی از دلایلی که کمیته فنی سرمربی را انتخاب نکرد به خاطر حضور دلالان برای انتخاب پیاتزا است، گفت: پیاتزا یکی از گزینه‌های اصلی ما برای تیم ملی والیبال است. من به صحبت‌های غیررسمی توجهی ندارم. به نظرم این صحبت‌ها گمانه‌زنی افراد است، اما آن چه که می‌دانم این است که پیاتزا کماکان جز گزینه‌های اصلی فدراسیون است و امیدوارم بتوانیم هر چه سریع‌تر تکلیف تیم ملی را مشخص کنیم.

سرپرست فدراسیون والیبال در مورد زمان انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: برنامه فدراسیون والیبال این است که در حداقل زمان ممکن سرمربی تیم ملی را انتخاب کند. اما اعضای کمیته فنی به اتفاق همگی پیشنهاد دادند با توجه به انصراف لورنزتی و هانین تعجیلی صورت نگیرد. ضمن اینکه لژیونرها هم تا پایان فروردین در خارج از کشور هستند و درگیر تیم‌هایشان هستند. مربیان مورد نظر خارجی هم درگیر لیگ‌های داخلی کشورشان هستند، بنابراین عجله نکنیم چرا که فرصت برای تصمیم‌گیری داریم، اما الزاماً این موضوع به سال آینده موکول نخواهد شد و در عصر وقت این اتفاق صورت می‌گیرد و تیم ملی والیبال سرمربی خودش را می‌شناسد.

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا سعید معروف همچنان جز گزینه‌های اصلی فدراسیون والیبال برای هدایت تیم ملی والیبال ایران است، عنوان کرد: معروف کماکان جز گزینه‌هاست و گزینه‌های دیگر هم اضافه خواهند شد در حال رایزنی هستیم و به زودی تصمیم می‌گیریم.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا