اجتماعی

دود آتش‌سوزی بخش عراقی هورالعظیم برای سلامت خوزستانی‌ها مشکل ایجاد کرده است

یومیر/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداوم وقوع حریق در بخش عراقی تالاب هورالعظیم و انتشار دود ناشی از این حریق در برخی شهرهای خوزستان، گفت: شهرهای خوزستان به ویژه سوسنگرد، هویزه و اهواز متاثر از دود این آتش‌سوزی هستند به گونه‌ای که این مساله اسباب زحمت و مشکل برای سلامت مردم شده است.

سیدکریم حسینی در گفت‌وگو با یومیر، با اظهار کرد: هر چند این آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم رخ داده است اما باید اقداماتی در این خصوص انجام شود و این مساله را از طریق معاون رئیس جمهور پیگیری کرده‌ایم.

وی افزود: شهرهای خوزستان به ویژه سوسنگرد، هویزه و اهواز متاثر از دود این آتش‌سوزی هستند به گونه‌ای که این مساله اسباب زحمت و مشکل برای سلامت مردم شده است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: این مساله را از طریق معاون پارلمانی رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری کرده‌ایم تا موضوع را به وزارت کشور یا وزارت امور خارجه اطلاع دهند و از طریق دیپلماسی پیگیری شود.

بیشتر:

دود آتش‌سوزی هورالعظیم باز هم شهرهای خوزستان را فرا گرفت

انتشار دود آتش‌سوزی هورالعظیم در شهرهای خوزستان/ لزوم پیگیری دیپلماتیک حریق‌ها

انتشار دود آتش‌سوزی بخش عراقی هورالعظیم در خوزستان

رئیس جمهور دستگاه‌های متولی را مامور مهار آتش هورالعظیم کند

حسینی بیان کرد: با توجه به اینکه عمده دود ناشی از این حریق به سمت کشور ما می‌آید و شهرهای خوزستان را درگیر می‌کند، در صورت نیاز به مشارکت در اطفای حریق، این کار نیز باید انجام شود.

به گزارش یومیر، در سال‌های اخیر بارها بخش عراقی تالاب هورالعظیم و گاه بخش ایرانی تالاب دچار حریق شده و با انتشار دود ناشی از آن در شهرهای استان خوزستان، سلامت و زندگی روزمره شهروندان تحت تاثیر آلودگی هوا قرار گرفته است؛ در این شرایط ضروری است راهکاری عملی برای جلوگیری از انتشار این دود اندیشیده شود.  

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا