فرهنگ و هنر

دشمنان وحدت اسلامی، مثلث صهیونیست، استکبار و ارتجاع است

یومیر/قم خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه دشمنان وحدت اسلامی مثلث صهیونیست، استکبار و ارتجاع است، گفت: این‌ها مهمترین عملیات خود را ایجاد اختلاف و تفرقه بین ملسمین و دوقطبی کردن جهان اسلام و نابود کردن راهبرد وحدت قرار دادند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۱۴ آنلاین که در مصلی قدس قم برگزار شد، عنوان کرد: وقتی گفته می‌شود از خدا بترسید یعنی با دقت مراقب باشید خلاف فرمان خدا حرکت نکنید و وقتی گفته می‌شود در برابر دشمن تقوا داشته باشید یعنی حرکات دشمن را زیر نظر داشته باشید و مراقب حرکات خود در مقابل دشمن باشید تا خوراکی برای دشمن فراهم نشود.

وی بیان کرد: امام راحل را می‌توان بزرگترین منادی وحدت دانست؛ زیرا بسیار بر این امر مهم تاکید می‌کردند و وحدت را رمز پیروزی می‌دانستند و به مسلمانان عالم اعلام کردند که رمز تمام گرفتاری‌های کشورهای اسلامی اختلاف کلمه و عدم هماهنگی و رمز پیروزی وحدت کلمه و ایجاد هماهنگی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در طول چند دهه اخیر به ویژه در گردهمایی مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی به راه امام راحل تاکید کردند.

آیت الله سعیدی اظهار کرد: وحدت در اصطلاح سیاسی به معنای تلاش برای نزدیک شدن، حذف فاصله‌ها، هم نظری و هم افقی در فهم شرایط و رسیدن به هدف گذاری‌های یکسان مبتنی بر منافع مشترک است.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) افزود: رویکرد وحدت گر، رویکردی است که در آن برای رفع اختلافات تلاش می‌شود اما این امر به این معنا نیست که همه اختلافات قابل رفع شدن است، زیرا این امر امکان پذیر نیست.

وی گفت: وحدت به این معنا است که بیش از اینکه بر اختلافات تمرکز شود، اشتراکات مورد توجه همگرایی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وحدت تاکید بر مشترکات است، تصریح کرد: در این نگاه تکثر که بنیان شکل گیری زندگی بشر است نادیده گرفته نمی‌شود، بلکه آرمان‌ها و مشکلات مشترک بیشتر دیده می‌شود.

امام جمعه قم ادامه داد: وحدت همیشه به عوارض اختلافات، واگرایی‌ها و اینکه بیگانگان از این تفرقه سود می‌برد نگاه دارد، در این نگاه اختلاف افکنی همیشه ریشه در درون ندارد بلکه دشمنان و معارضان یک امت منتظر فرصتی هستند که اختلاف بیندازند تا سود ببرند.

وی با بیان اینکه دشمنان وحدت اسلامی مثلث صهیونیست، استکبار و ارتجاع است، تصریح کرد: این‌ها مهمترین عملیات خود را ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمین و دوقطبی کردن جهان اسلام و نابود کردن راهبرد وحدت قرار دادند.

خطیب جمعه قم تاکید کرد: با اطاعت از رهبری، هوشیاری مردم و سیاست دولت سیزدهم بر حفظ و تداوم ارتباط با کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای منطقه، دست متجاوزین به وحدت امت اسلامی را قطع خواهیم کرد.

وی یادآور شد: با اطاعت از رهنمودهای رهبری و به برکات خون شهدا و ایثارگران تلاش خواهیم کرد که به کوری چشم دشمنان، اسلام ستیزان و قرآن سوزان جهان اسلام را برای ظهور منجی بشریت آماده کنیم.

خطیب جمعه قم بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست اندرکاران همایش مرحوم آیت الله ناصری درباره این شخصیت به نکات مهمی اشاره کردند که برای همه ما درس آموز است، آیت الله ناصری را صاحب نفس گرم، اخلاص و روح متصل به الطاف الهی دانستند و فرمودند باید زمینه تربیت و رشد امثال ایشان فراهم شود و شخصیت ایشان برای همه به ویژه طلاب درس آموز است.

وی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: فرا رسیدن هفته نیرو ی انتظامی فرصت خوبی برای بازخوانی عملکرد و تجلیل از مجاهدتها و حماسه سازی‌های بزرگ، امنیت ساز و افتخار آفرین این نیرو است.

امام جمعه قم تاکید کرد: نیرویی که با جافشانی‌های خود در راه حفظ امنیت، مخلصانه و بدون هیچ توقعی از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است، مبارزه با اشرار، هنجارشکنان و کسانی که در امر قاچاق وارد می‌شوند بخشی از تلاش‌های ارزشمند این نیرو است.

انتهای پیام 

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا