عمومی

دبیرخانه کارگروه پاسداشت زبان فارسی درکرمانشاه آغاز به کار می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عباس محمدیان ظهر دوشنبه در نشست با مسئولان فرهنگی دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: همه ما نسبت با پاسداشت زبان و ادب فارسی مسئول هستیم و امروز حراست از زبان فارسی یک وظیفه است.

وی افزود: با احترام به تمامی گویش‌های محلی و اقوام ایرانی اما زبان فارسی بر اساس قانون زبان رسمی کشور است اما متأسفانه استفاده از عناوین بیگانه و غربی در جامعه رواج یافته است.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با نظارت میدانی که در شهر کرمانشاه صورت گرفت باید گفت وضعیت تابلوهای تبلیغاتی اصناف کرمانشاه دارای وضعیت مناسبی نیست که نیازمند ساماندهی است.

محمدیان بیان کرد: بر اساس قانون استفاده از عناوین بیگانه تخلف بوده و در این حوزه طی سالیان اخیر کوتاهی شده است.

وی ادامه داد: دبیرخانه پاسداشت زبان و ادب فارسی در استان کرمانشاه آغاز به کار خواهد کرد و دستگاه‌های متولی مانند شهرداری، اصناف، دستگاه قضائی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه سایر متولیان باید برای ساماندهی این موضوع ورود کنند.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تدابیری که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا