علمی و پزشکی

خرسی که در خانه یک شهروند را زد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری یومیر، از آن‌جایی که در برخی نقاط جهان خرس‌ها به محل سکونتگاه‌ها بسیار نزدیک می‌شوند، وب سایت خدمات پارک‌های ملی نکات مفیدی برای نحوه برخورد با این موقعیت‌های خطرناک دارد. برای مثال:

  • با صحبت آرام خود را به خرس معرفی کنید تا خرس بداند شما یک انسان هستید و نه حیوان شکاری، روی زمین بایستید، اما به آرامی دستان خود را تکان دهید و به صحبت با خرس با صدای کم ادامه دهید.
  • پیادروی‌ها و سفرهای گروهی، معمولا از سفرهای فردی پر سر و صداتر هستند، هرگز صداهای خرس را تقلید نکنید و جیغ بلند نکشید.
  • اسپری فلفل برای مقابله با خرس‌ها، ماده دافع نیست، بنابراین در تجهیزات خود از آن استفاده نکنید.

به هر حال، در ویدیو منتشر شده، برخورد غیرمعمول خرس‌ با یکی از شهروندان، مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد شخصی که این ویدیو راگرفته است، از قبل با این خرس رابطه خوبی داشته است. در غیر این صورت، او به جای اینکه به طور اتفاقی بگوید «در را ببند، هان»، در برابر او فریاد می‌زند.

خرسی که در خانه یک شهروند را زد!/ عکس

در حالی که برخی از مردم ممکن است در مورد روبه رویی با یک خرس نگرانی داشته باشند، باید اعتراف کرد که این شخص از نکات زیادی که در وب سایت خدمات پارک‌های ملی آمده است استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

او آرام صحبت می‌کند، سر جای خود می‌ایستد، با صدای آهسته به صحبت کردن ادامه می‌دهد، صداهای خرس را تقلید نمی‌کند یا جیغ‌های بلند نمی‌کشد و احتمالاً همراه خودش اسپری فلفل ندارد. تنها کاری که او در آینده می‌تواند متفاوت انجام دهد تا کمی ایمن تر باشد این است که مطمئن شود توسط گروهی از افراد پر سر و صدا احاطه شده است.

منبع: ksl

227323

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا