استان ها

توجه به مناطق کم‌برخوردار رویکرد برنامه‌های ارشاد قزوین در دهه فجر است

به گزارش خبرگزاری یومیر از قزوین؛ مسعود میرزاپور، معاون فرهنگی و رسانه‌ای این اداره کل برنامه‌های فرهنگی بهمن ماه ۱۴۰۲ این اداره کل را تشریح کرد.

میرزاپور گفت: برنامه‌های اعلام شده از سوی این اداره کل، رویکرد استانی و شهرستانی داشته و توجه به مناطق کم برخوردار نیز در اولویت اجرای برنامه ها می‌باشد.

او اضافه کرد: تبیین اندیشه و گفتمان امام (ره) و بیان دستاوردهای انقلاب برای نسل نو از ضروری‌ترین ویژگی های برنامه‌ها در دهه فجر انقلاب است.

وی ادامه داد: حرکت به سمت نشاط اجتماعی با اجرای جُنگ‌های شادی، موسیقی‌های محلی، حضور طراحان و تولیدکنندگان استانی در نمایشگاه و جشنواره‌ مد و لباس فجر، بخشی از برنامه های جشن انقلاب است.

میرزاپور همچنین اظهار کرد: اهدای کتاب به گروه‌های هدف در رده های سنی نوجوان تا بزرگسال، دیدار با پیشکسوتان فرهنگ، ادب و رسانه، برپایی شب‌های شعر و خاطره، رونمایی از تازه‌های کتاب، رونمایی از پوستر دومین جشنواره سیمرغ سخن، برگزاری کارگاه‌های آموزش تحکیم خانواده با رویکرد جوانی جمعیت و فرزندآوری و نشست های تبیینی و هم اندیشی با اصحاب رسانه به منظور ورود به انتخابات پیش رو از اهم رویدادهای بهمن ماه سال جاری است.

این مسئول فرهنگی عنوان کرد: خادمان فرهنگ و هنر در استان قزوین بر این باورند که همه ی آحاد مردم در دولت مردمی، باید طعم خدمات فرهنگی و عدالت فرهنگی را بچشند. بنابراین در فجر امسال برای نخستین بار و در ادامه ی طرح سفیر، اکران فیلم های روز سینمایی توسط سینماهای سیار این اداره کل را، در مناطق روستایی و عشایری در دستور کار داریم.

معاون فرهنگی رسانه‌ای ارشاد قزوین خاطر نشان کرد: برخی از برنامه‌ها با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می شود.

46

دکمه بازگشت به بالا