فرهنگ و هنر

تلویزیون در روزهای پایانی ماه صفر چه برنامه‌هایی دارد؟

در ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) شبکه‌های سیما برنامه‌های ویژه‌ای متناسب با این ایام به روی آنتن می‌برند.

به گزارش یومیر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، شبکه های سیما با فرا رسیدن روزهای پایانی صفر به منظور ایجاد فضایی معنوی و عرفانی برای مخاطبان با پخش ویژه برنامه‌ها، سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس، میزبان عزاداران و سوگواران اهل بیت (ع) می‌شود.

دبیرخانه شورای معارف سیما، فهرست ویژه برنامه‌های شبکه های سیما را در روزهای پایانی ماه صفر مصادف با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اعلام کرد.

شبکه یک سیما

برنامه «توحید خانه» از امروز، ۲۳ شهریور ماه به مدت سه شب از حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) پخش خواهد شد. این برنامه در روز پنج شنبه ساعت ۱۰ و ۳۰ و ۲۰، جمعه ساعت ۲۰ و شنبه ساعت ۱۰ و ۳۰ و ۱۷ و ۳۰ با اجرای مجید یراق بافان بر روی آنتن خواهد رفت.

همچنین پخش زنده و مستقیم دعای پرفیض ندبه از حرم مطهر امام رضا(ع) در روز جمعه، ۲۴ شهریور ساعت ۵ صبح از دیگر برنامه های این شبکه در این ایام خواهد بود.

شبکه دو

فصل چهارم برنامه «علامت» با عنوان «احوال یک نهضت!» به تهیه‌کنندگی سیدمجید اکرمی و کارگردانی مصطفی ملوان، از سه‌شنبه، ۲۱ شهریور آغاز شده که طی چهار قسمت ساعت ۲۲ پخش می شود. دو قسمت ابتدایی این برنامه، با عنوان «نهضتی که نظام شد!» به بررسی تقابل نظام و نهضت در زمان پیامبر(ص) از منظر اقتصادی و سیاسی خواهد پرداخت. قسمت سوم این برنامه با عنوان «نظامی که به نهضت برگشت!» به بررسی تقابل نظام و نهضت در زمان امام حسن مجتبی(ع) می‌پردازد.

برنامه «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی نیز در این ایام هر روز ساعت ۱۷ و ۱۰ از این شبکه پخش خواهد شد.

پخش سخنرانی های ایراد شده در حرم مطهر رضوی از دیگر برنامه هایی است که در این ایام هر روز ساعت ۶ و ۳۰ در نظر گرفته شده است.

شبکه سه

برنامه «سمت خدا» به تهیه کنندگی عبدالمجید رکنی در روز شنبه، ۲۵ شهریور به طور زنده و مستقیم از آستان قدس رضوی پخش خواهد شد.

همچنین پخش زنده برنامه سحرگاهی «ضیافت دوست» به تهیه کنندگی حسن محمدیان ساعت ۳ بامداد از حرم مطهر امام رضا علیه السلام ادامه خواهد داشت.

برنامه «مخاطب خاص» نیز به تهیه کنندگی هادی آشتیانی و با اجرای رسالت بوذری از شب رحلت پیامبر(ص) تا شب شهادت امام رضا علیه السلام به مدت سه شب روانه آنتن خواهد شد. این برنامه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۲۳ و در روز جمعه ساعت ۱۹ پخش خواهد شد.

شبکه پنج

ویژه‌ برنامه «سفرنامه تا نیایش» در شب های پایانی ماه صفر (روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه) مصادف با ایام رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) به مدت سه شب از خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی به عنوان موکب رسانه‌ای شبکه پنج روانه آنتن می‌شود. این برنامه با حضور حجت‌الاسلام داوودی نژاد هرشب به روایت داستانی از مهمانان این برنامه می‌پردازد. «سفرنامه تا نیایش » هر شب ساعت ۲۱ به صورت زنده با تهیه کنندگی میثم ریاحی پخش می‌شود.

همچنین برنامه مستند «همسفر من» در سه قسمت ۲۰ دقیقه ای از چهارشنبه، ۲۲ شهریور آغاز شده و تا روز ۲۵ شهریور مصادف با شهادت امام رضا علیه السلام ساعت ۲۳ ازحضور دختران فعال مجازی ادامه دارد.

برنامه «سدره» به تهیه کنندگی و اجرای مهیار عبدالهی نیز در این ایام هر شب ساعت ۲۴ به طور زنده و مستقیم از حرم مطهر رضوی پخش خواهد شد.

شبکه جام جم

برنامه ترکیبی «رواق» به تهیه کنندگی سید افضل میرلوحی از چهارشنبه آغاز شده و تا شنبه به صورت زنده و مستقیم هر روز ساعت ۱۵ تا ۱۶ و ۳۰ به وقت تهران از حرم مطهر رضوی به روی آنتن می رود.

شبکه کودک

مجریان و عوامل برنامه «سر سفره خدا» در این ایام از دیروز چهارشنبه در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حاضر شده اند و تا ۲۵ شهریور حضور خواهند داشت. این برنامه هر روز ساعت ۱۷ به مدت ۵۵ دقیقه از این آستان مقدس در در سه قسمت به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

شبکه امید

ویژه برنامه «نورا» از چهارشنبه به روی آنتن رفته و تا جمعه در سه قسمت ۶۰ دقیقه ای هر روز ساعت ۱۹ با اجرای رامتین چیت سازان و کارشناسی حجت الاسلام صادقی به طور زنده و مستقیم از آستان قدس رضوی ادامه دارد.

شبکه افق

به مناسبت ایام شهادت پیامبر اکرم، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم‌السلام، ویژه برنامه «تکیه» در شش قسمت از ۲۱ تا ۲۵ شهریور هر شب حوالی ساعت ۲۴ بامداد و روزهای شهادت ساعت ۱۰ و ۳۰ به طور زنده از آستان قدس رضوی با اجرای سید علیرضا قوامی و با حضور کارشناسان معارفی، شاعران و مداحان اهل بیت علیهم السلام ،با موضوع مباحث معرفتی و تبیینی پخش می شود.

شبکه قرآن و معارف سیما

پخش تلاوت های مجلسی با حضور قاریان مطرح و ممتاز بین المللی از دارالقرآن حرم مطهر رضوی هر روز ساعت ۱۷ از برنامه های این شبکه در این ایام خواهد بود.

برنامه «امام جان» به تهیه کنندگی سید محمد صفدری هر روز در دو بخش صبحگاهی با اجرای محبوبه عزیزی در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح و در بخش شامگاهی با اجرای سیدوحید مرتضوی در ساعت ۲۳ و ۱۰ دقیقه الی ۲۴ روانه آنتن خواهد شد.

سری جدید برنامه «منم بچه مسلمان» که در هفت قسمت در رواق کودک آستان قدس رضوی برای پخش در این ایام تهیه و تولید شده است از ۱۰ الی ۲۵ شهریور هر روز ساعت ۱۶ از شبکه قرآن و معارف سیما در حال پخش است.

همچنین امروز ۲۳ شهریور مصادف با رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) دعای پرفیض کمیل به طور زنده و مستقیم ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد.

پوشش زنده ویژه برنامه‌های دهه پایانی صفر آستان قدس رضوی هر شب ساعت ۱۸ و ۵۰ الی ۲۱ از دیگر برنامه های این شبکه می باشد.

شبکه سلامت

ویژه برنامه «یا شافی» با محوریت زیارت از راه دور بیماران و کادر درمان از حرم مطهر رضوی علیه السلام در روزهای جمعه و شنبه ۲۴ و ۲۵ شهریورماه روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

این برنامه به تهیه کنندگی علی صادقی و اجرای زهرا رضائیان در شب و روز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، ساعت ۲۱ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

شبکه آموزش

این شبکه با تدارک برنامه «رسم اهل ادب»، بیش از ۷۰ مداح پیشکسوت را برای نخستین بار در یک برنامه تلویزیونی گرد هم آورده تا تصویری از رسم اصیل و ‌تماشایی «دورخوانی» و «بزمی خوانی» را برای بینندگان به تصویر بکشد. در این برنامه در کنار مراسم اصیل خوانی بیش از ۱۳۰ قطعه سخنرانی و مداحی از دهه ۴۰ تا ۷۰ برای نخستین‌بار پخش می‌شود. «رسم اهل ادب» تا آخر ماه صفر هر شب ساعت ۲۱ از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا