اجتماعی

بیانیه بسیج جامعه پزشکی در پی عملیات موفقیت‌آمیز طوفان الاقصی

بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی عملیات موفقیت آمیز طوفان الاقصی، در بیانیه‌ای ضمن تبریک پیروزی چشمگیر رزمندگان جهادگر فلسطینی، بر حمایت تام و تمام از ملت مظلوم فلسطین، عملیات انتفاضه و لزوم حذف اسرائیل و رژیم آپارتاید تلاویو از معادلات فلسطین و منطقه تاکید کرد.

به گزارش یومیر، بنابر اعلام وزارت بهداشت، در بخشی از پیام بیانیه بسیج جامعه پزشکی آمده است:« بیش از هفت دهه از اشغالگری صهیونیست‌ها می‌گذرد و محافل حقوق بشری غرب، کماکان در برابر جنایات این رژیم نژادپرست و اشغالگر، سکوت در پیش گرفته‌اند. از سال ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۳، مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل جمعا ۲۲۶ قطعنامه لازم‌الاجرا در مورد تجاوزات صهیونیست‌ها، کشتار مردم فلسطین و شهرک‌سازی در زمین‌های فلسطینی‌ها تصویب کرده است، اما این رژیم یاغی، حتی به معاهدات صورت گرفته در سایه همین سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی نیز وقعی نمی‌نهد و پی در پی به نقض معاهدات پیشین می‌پردازند که یک نمونه‌اش شهرک سازی‌های افسار گسیخته در کرانه باختری است و اخیرا هم پلیس صهیونیستی با وقاحت تمام، به مسجدالاقصی هجوم برده و به قبله اول مسلمانان توهین آشکار کرده است.

آنچه موجب تداوم  اینگونه اقدامات این رژیم اشغالگر شده است، ابتدا حمایت کامل برخی از کشورها به ویژه آمریکا از جنایات این رژیم، سپس سازشکاری کشورهای عرب منطقه و خیانت آنها به آرمان فلسطین و نهایتا سکوت کشورهای دیگر است.

مقاومت ستودنی ملت فلسطین در کرانه باختری، غزه و اراضی 1948 در ماه‌های اخیر نویدبخش نسل جوانانی است که فلسطین را به بیشه شیران تبدیل نموده و با حرکت به سوی انتفاضه‌ای دیگر، عرصه را بر صهیونیست‌ها تنگ نموده‌اند. هتک حرمت مقدسات مسلمین  از یکسو، و پیروزی خیره‌کننده گروه های مقاومت اسلامی فلسطین طی روزهای اخیر  و شکست مفتضحانه طرح‌های سازشکارانه از سوی دیگر، موجب شده مردم مسلمان فلسطین یک بار دیگر به انتفاضه رو کنند؛ ولی این بار دیگر حرکت های سازشکاری در داخل فلسطین و یا منطقه، بر روی فلسطین شجاع تاثیری نگذارد و آنها مصمم شوند که ان‌شاءالله مبارزات خویش را تا پیروزی ادامه دهند.

بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن محکومیت شدید اقدامات ددمنشانه رژیم کودک کش صهیونیستی، و عرض تبریک پیروزی چشمگیر رزمندگان جهادگر فلسطینی،  بر حمایت تام و تمام خود از ملت مظلوم فلسطین و دفاع جانانه جوانان انقلابی در عملیات انتفاضه پای فشرده و بر لزوم حذف غده سرطانی اسرائیل و رژیم آپارتاید تلاویو از معادلات فلسطین و منطقه تاکید می ورزد.

همچنین ضمن لبیک به فرامین مقام معظم رهبری که مساله فلسطین را مهمترین مساله روز جهان اسلام می دانند، بر لزوم پیاده سازی اصل انقلابی مقابله با استکبار و حمایت از مستضعفان جهان در سرتاسر عالم تاکید داشته و در این میان، حمایت از ملت مقتدر و مظلوم فلسطین و آرمان قدس را نه تنها نماد مقابله تمدنی اسلام و کفر و مرز هویتی جبهه حق و باطل که عیار سنجش انسانیت و شرافت بشر معاصر می‌داند.»

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا