عمومی

بهره‌برداری از ۱۷ هزار تخت بیمارستانی در دولت آیت‌الله رئیسی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بهرام عین‌اللهی صبح یکشنبه در آئین افنتاح بیمارستان اکباتان همدان با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی هنوز وجوه ناشناخته بسیاری دارد عنوان کرد: وطن‌دوستی اولین و بارزترین ویژگی شهید آیت‌الله رئیسی بود.

وی مردمی بودن و انقلابی بودن آیت‌الله رئیسی را دیگر ویژگی بارز ایشان دانست و بیان کرد: مردم‌داری، خلوص و خضوع در رابطه با مردم در تمام برخوردها و رفتارهای ایشان هویدا بود و این منش رئیس جمهور دانشمند و فاضل در هر موضوعی بود.

عین‌اللهی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی ذوب در رهبری و ولایت بود افزود: بعد از شهید رجایی و شهید بهشتی پس از وقفه‌ای که داشتیم به مکتب رئیسی رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح این مرکز را به تعویق می‌انداختیم تا به قدوم رئیس جمهور شهید آراسته شود اما تقدیر مسئله دیگری بود خاطرنشان کرد: بزرگترین قدردانی ما این است که کار خود را به درستی انجام دهیم، تلاش و کار بیشتر ما به زنده نگهداشتن یاد و خاطره ایشان است.

عین اللهی با بیان اینکه نخبه واقعی کسی است که به پرچم خود وفادار باشد و برای چندرغاز وطن و مردم خود را نفروشد گفت: تحصیل رایگان در دوران تخصص و فوق تخصص با سرمایه همین مردم انجام شده است و وفاداری به وطن به منزله خدمت به همین مردم است.

افتتاح ۴ بیمارستان مجهز اطفال در دولت آیت‌الله رئیسی

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه فراز ما در سفرهای استانی، توجه به اطفال بود در کشتار غزه، ظلم به اطفال قلب‌ها را در همه دنیا تکان داد و خداوند از ظلم به اطفال نمی‌گذرد گفت: این دولت چهار بیمارستان مجهز اطفال را افتتاح کرد که در عمر کشور بی‌سابقه است.

عین اللهی ادامه داد: اغلب مشکلات سلامتی به دوران طفولیت برمی‌گردد به همین علت به دستور آیت‌الله رئیسی درمان کودکان زیر ۷ سال رایگان شد چراکه این کار سرمایه‌گذاری روی آینده است.

وی با اشاره به اینکه تعرفه پرستاری که در سال ۸۷ مصوب شده بود در این دولت اجرایی شد افزود: فوق‌العاده خاص در مجلس به تصویب رسید و رایزنی‌های ما به نظر مثبت مجمع تشخیص مصلحت شد و این خواسته رئیس جمهور شهید ابقاء شد.

عین اللهی با بیان اینکه دولت در شرایطی استقرار یافت که روزانه ۵۰ هزار مراجعه و ۷۰۰ فوت در روز بود خاطرنشان کرد: ۷۰ هزار تزریق روزانه به بیش از یک میلیون تزریق رسید که البته این مهم با همکاری و همراهی مردم انجام شد و آیت الله رئیسی هفته‌ای دو جلسه ستاد ملی کرونا را فرماندهی می‌کرد.

بیمه رایگان پنج دهک نخست جامعه در دولت آیت‌الله رئیسی

وی با اشاره به اینکه مهمترین شاخصه این دولت، توجه به محرومین بود و پنج دهک نخست جامعه به صورت رایگان بیمه شدند افزود: کاشت رایگان حلزون برای درمان ناشنوایی، راه‌اندازی صندوق بیماران صعب‌العلاج با پنج‌هزار میلیارد تومان اعتبار و امسال با ۹ هزار میلیارد تومان از دستاوردهای شاخص حوزه سلامت کشور است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در مراکز دولتی تا نود درصد و در مراکز خصوصی تا ۷۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری رایگان است، گفت: در حوزه بهداشت ۲۷۰۰ پروژه افتتاح شد و طرح سلامت خانواده اجرا شده است.

عین‌اللهی عنوان کرد: اوایل انقلاب بیماران ما به دیگر کشورها می‌رفتند و امروز ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات در کشور ارائه می‌شود و جذب توریسم سلامت را در پی داشته است.

دکمه بازگشت به بالا