ورزشی

برنامه شمشیربازان تا پیش ازآخرین گام المپیکی/ویزا تعیین‌کننده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که از ابتدای سال جاری با حضور حضور در رقابت های جایزه بزرگ کره جنوبی و تونس همراه با جام جهانی اسپانیا، الجزایر، گرجستان و ایتالیا و همچنین مسابقات قهرمانی جهان گام بزرگی برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ به واسطه سهمیه تیمی برداشته است، باید برای قطعی کردن این سهمیه در جام جهانی مجارستان هم شرکت کند.

جام جهانی مجارستان آخرین رویدادی است که امتیاز و نتایجش در وضعیت المپیکی ورزشکاران و تیم های شرکت کننده تاثیرگذار خواهد بود. این رقابت ها ۳ تا ۵ فروردین در بوداپست برگزار می شود.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که با حضور در جام جهانی ایتالیا و صعود به جمع هشت تیم برتر، فاصله امتیاز المپیکی اش با ژاپن تنها رقیب آسیایی برای کسب سهمیه تیمی را بیشتر کرد، پیش از حضور در جام جهانی مجارستان در کمپ تمرینی اورلئان زیر نظر «کریستین بائو» تمریناتش را دنبال خواهد کرد. سپس از آنجا راهی بوداپست خواهد شد.

در واقع این نخستین برنامه ای که برای ادامه آماده سازی ملی پوشان اسلحه سابر تا پیش از اعزام به مجارستان پیش بینی شده است.

مسعود فتوحی مربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در گفت و گو با خبرنگار آنلاین در این زمینه گفت: اقدامات لازم برای صدور ویزا انجام شده است و در صورت صدور به موقع ویزا، ملی پوشان در همین هفته عازم فرانسه می شوند تا وارد کمپ بین المللی شوند.

وی تصریح کرد: در صورتیکه با مشکل عدم صدور روادید یا تاخیر در آن مواجه شویم، اردوی تمرینی در تهران را آغاز می کنیم. البته ۵ روز پیش از آغاز جام جهانی، عازم بوداپست می شویم تا پیش از ورود به مسابقات در اردوی مشترک شرکت کنیم.

مربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر گفت: تمام اقدامات لازم مانند رزرو بلیت، هتل و … برای اجرای یکی از دو برنامه پیشنهادی انجام شده است تا وقتی به مرحله اجرا رسیدیم با مشکلی مواجه نشویم. در هر صورت ویزا و صدور یا عدم صدور آن برای ما تعیین کننده است. صدور به موقع ویزا باعث می شود ملی پوشان در کمپ اورلئان تمرینات شان را دنبال کنند در غیر این صورت باید در تهران و اردوی مشترک بوداپست برای جام جهانی مجارستان آماده می شویم.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا