ورزشی

اگر مسی برنده شد، برای همیشه توپ طلا را تحریم کن!

روز چهارشنبه فهرست ۳۰ نفره توپ طلا منتشر شد که برنده آن قرار است ۳۰ اکتبر در پاریس مشخص شود. برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته، هیچ جایی در این فهرست برای کریستیانو رونالدو برنده پنج توپ طلا وجود ندارد؛ کسی که یک جام جهانی را در قطر تجربه کرد و سپس راهی لیگ عربستان شد. با این حال، رقیب دیرینه او مسی، که هفت بار این جایزه را به دست آورده، از نظر بسیاری از مردم در حال حاضر شانس اول دریافت این جایزه است؛ علیرغم اینکه این بازیکن ۳۶ساله پایان ناامیدکننده‌ای در پاری‌سن‌ژرمن داشت و به MLS نقل مکان کرد ولی با آرژانتین در جام جهانی قهرمان شد.

هالند به احتمال زیاد نزدیک‌ترین رقیب مسی است؛ چرا که در اولین فصلش برای منچسترسیتی ۵۲ گل به ثمر رساند و سه‌گانه را کسب کرد. بازیکن ملی‌پوش نروژی یکی از هفت بازیکن سیتی است که به فهرست نهایی ۳۰نفره راه یافته است.

کریگ برلی، هافبک سابق چلسی و اسکاتلند، عقیده دارد ارلینگ هالند باید این جایزه را به دست بیاورد و اگر توپ طلا به مسی برسد، این بازیکن ۲۳ساله باید مراسم توپ طلا را تا پایان دوران فوتبالش تحریم کند.

برلی درباره توپ طلای ۲۰۲۳ و شانس هالند و مسی برای بردن آن به شبکه ESPN گفت: اگر ارلینگ هالند برنده توپ طلا نشد، این جایزه را تعطیلش کنید! لیونل مسی جام جهانی را برد و این یک دستاورد بزرگی است اما جام جهانی برای یک دوره چهار هفته‌ای است. مسی در لیگ فرانسه ضعیف ظاهر شد. ارلینگ هالند؟ بیش از ۵۰ گل به ثمر رساند و قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. ارلینگ هالند باید برنده این جایزه شود. می‌دانم که بسیاری از مردم نمی‌توانند از فکر مسی خارج شوند اما واقع‌بین باشید! این جایزه من را دیوانه می‌کند و فکر می‌کنم خیلی‌ها احساساتی خواهند شد و می‌گویند مسی جام جهانی را برد، مسی این و مسی آن. اگر من جای ارلینگ هالند باشم و مسی برنده شود، هرگز در زندگی‌ام به مراسم توپ طلای دیگری نمی‌روم؛ مثل روبرت لواندوفسکی.»

257 251

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا