بین الملل

امیرعبداللهیان به زیارت امام رضا (ع) مشرف شد/ دیدار با آیت‌الله علم‌الهدی و تولیت آستان قدس رضوی

به گزارش یومیر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان که در مشهدالرضا( ع) به سر می برد، روز پنجشنبه با حضور در دفتر حضرت آیت الله علم الهدی، نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با وی دیدار و گفتگو کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار گزارشی از اقدامات وزارت امور خارجه در زمینه سیاست خارجی و آخرین تحولات ارائه کرد.

امیرعبداللهیان به زیارت امام رضا (ع) مشرف شد/ دیدار با آیت‌الله علم‌الهدی 
 و تولیت آستان قدس رضوی

 امیرعبداللهیان همچنین آخرین تحولات در توسعه همکاری ها با منطقه، همسایگان و سایر حوزه ها را تبیین کرد.

وزیر امور خارجه با توجه به ظرفیت دیپلماسی زیارت و برکت وجود امام رضا(ع) در کشورمان، اقدامات دستگاه دیپلماسی را در تسهیل گردشگری زیارتی برشمرد.

حضرت آیت الله علم الهدی نیز ضمن خوشامد به دکترامیرعبداللهیان ، با اشاره به اقدامات موفقیت آمیز دولت در عرصه مناسبات دوجانبه و روابط بین المللی، به حسن تدبیر وزارت امور خارجه در این خصوص پرداخت و آن را مایه افتخار خواند. 

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنان خود ضمن قدردانی از فعالیتهای دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد، نقش مهم آن در توسعه همکاریهای بین المللی استان را ستود و خواستار توجه بیشتر به رفع برخی مشکلات و تسهیل رفت و آمد زائرین امام علی بن موسی الرضا علیه السلام شد.

گفتنی است در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تشکر از تلاش های آقای بهشتی ، دکتر معصومی فر را که به تازگی به سمت ریاست نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان رضوی منصوب شده است، معرفی کرد.

معصومی فر نیز ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در مشهد و اغتنام فرصت خدمت به زائرین و مجاورین امام رئوف، ابراز امیدواری کرد با عنایت به ظرفیتهای بالای خراسان رضوی در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و زیارتی، بتوان در سایه رهنمودهای نمایندگی محترم ولی فقیه، آنها را به فعلیت درآورده و موجب توسعه روزافزون استان و شرایط زندگی مردم شریف خراسان شد.

دیدار و گفتگوی امیرعبداللهیان با تولیت آستان قدس رضوی

وزیر امور خارجه همچنین در ادامه با آیت الله مروی تولیت محترم آستان قدس رضوی  ملاقات کرد. 

در این دیدار تولیت آستان قدس رضوی با اشاره  به اظهار رضایت مقام معطم رهبری از رویکرد وزارت امور خارجه، این افتخار بزرگ را به وزیر امور خارجه تبریک گفت و آن را برگ درخشانی از کارنامه افتخار آفرین دستگاه دیپلماسی دانست. 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره  به ظرفیت عظیم آستان قدس خواستار مساعدت و  مشارکت وزارت خارجه جهت بهره گیری از این ظرفیت  بی بدیل در حوزه های مختلف از جمله تقویت تعاملات با کشورهای جهان بویژه  کشورهای اسلامی از طریق پیشبرد دیپلماسی زیارت  گردید. 

امیرعبداللهیان به زیارت امام رضا (ع) مشرف شد/ دیدار با آیت‌الله علم‌الهدی 
 و تولیت آستان قدس رضوی

 امیرعبداللهیان نیز با قدردانی از اقدامات ارزشمند آستان قدس رضوی از جمله در حوزه خدمات رسانی به زوار خارجی، خدمت به آستان مقدس حضرت رضا (ع ) را افتخاری بزرگ برای دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی دانست.

وزیر امور خارجه آمادگی وزارت امورخارجه برای تدوین برنامه های مشترک بویژه تسهیل رفت و آمد گردشگران زیارت و برقراری ارتباط گسترده تر ایرانیان مقیم خارج از کشور با آستان  مقدس رضوی را اعلام کرد.   

 امیرعبداللهیان پیشنهاد نمود کارگروه مشترکی در وزارت امور خارجه تشکیل و برنامه های دراز مدتی را جهت تحقق اهداف مذکور تدوین نماید.

در این ملاقات همچنین در خصوص دیگر زمینه های همکاریهای وزارت امور خارجه و آستان قدس رضوی بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید همه طرحها  و پیشنهادات در کارگروه مشترک مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

علاوه بر مسئولین آستان مقدس رضوی و معاون بین الملل آستان ، آقای معصومی رییس دفتر وزارت امور خارجه نیز در این دیدار حضور یافت.

۳۱۱۳۱۱
 

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا