فرهنگ و هنر

اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خوزستان در آبادان برگزار شد

یومیر/خوزستان اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر و اختتامیه اردوی راهیان پیشرفت کشور امروز (چهارشنبه ۱۶ اسفندماه) در آبادان برگزار شد.

به گزارش یومیر، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر و اختتامیه اردوی راهیان پیشرفت کشور امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری در آبادان برگزار شد.

سید قاسم قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برگزاری اردوهای پیشرفت و اردوهای راهیان نور اظهار کرد: با توجه به پیشرفت های زیاد باید مرتب این اردوها برگزار شود تا ثمرات فرزندان این مرز و بوم روایت شود.

به گزارش یومیر، وی افزود: در حقیقت امروز رسانه نه تنها پیام رسان، گزارشگر یا تحلیلگر بلکه گوش و چشم جامعه و اداره کننده ادراک و فهم و حتی مدیریت بر تفکر و تعقل جامعه است به گونه ای که در حکمرانی‌ها و خواست‌ها هم تاثیر می‌گذارد، بنابراین مسئولیت رسانه بسیار سنگین است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر روشن‌گری برای مقابله با تحریف حقایق و جنگ روانی بیان کرد: نقش رسانه‌ها در این زمینه بسیار مهم و تعیین‌کننده است و در دفاع مقدس با حضور جوانان کسری ها جبران شد. 

قریشی با اشاره به یکی از علل تقابل جهان غرب و استکبار با ایران گفت: ریشه اصلی همه تقابل ها و خصومت ها تسلط گفتمان اسلام ناب و انقلاب اسلامی علیه لیبرال دموکراسی و سوسیالیستی بر جهان شرق بوده است. به همین دلیل در جنگ عراق علیه ایران با وجودی که عراق به شرق وابسته بود انواع تجهیزات غربی و شرقی دیده می شد.

وی عنوان کرد: این پیروزی همراه با ایستادگی، مقاومت و موفقیت در دو جبهه بوده است. ایستادگی در مقابل فشارها و حملات همه جانبه تبعات منفی بسیار زیادی برای آنها و آثار بسیار مثبتی برای ما داشت بنابراین در حوزه دفاع مقدس باید توجه ویژه به دستاوردها و آموزه ها داشته باشیم. 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مجاهدت ها و ایثارگری ها در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: با سفر به سرزمین نور، حکایت ها و مصداق های بسیار بزرگی از مردم که منجر به پیروزی شد را می بینیم. ثمره ایستادگی مردم پیروزی در جنگ هشت ساله بود که برای اولین بار در تاریخ جنگ ها چنین چیزی رخ داد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت جهادگران عرصه های مختلف و جایگاه خوب ایران در بخش های مختلف بیان کرد: در بخش دفاعی شهید حججی ها و در بخش علمی شهید احمدی روشن ها محصول راهیان نور و دفاع مقدس هستند. موفقیت ها در عرصه های مختلف با الگوگیری از دفاع مقدس در عرصه های مختلف حاصل شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا