فرهنگ و هنر

آنان که بر شیپور عدم حضور در انتخابات می‌دمند، به شهیدان پشت کرده‌اند

یومیر/خوزستان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی کشور با بیان اینکه آنانی که بر شیپور عدم حضور مردم در انتخابات می‌دمند و مردم را دچار یاس و ناامیدی می‌کنند، به راه شهیدان پشت کرده‌اند، گفت: این در حالی است که شهدا ما را به حضور و استقامت و پایداری در راه ارزش‌ها فرا می‌خوانند.

حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی در اجلاسیه ۶۲۲ شهید نیروی انتظامی خوزستان که امشب (۷ بهمن‌ماه) در اهواز برگزار شد، با قدردانی از برگزارکنندگان این اجلاسیه اظهار کرد: خریدار جان مومنان، خداوند سبحان است و خداوند نیز پاداش بهشت را برای مومنان معین فرموده است. شهدا در راه خدا پیکار کردند تا آنجایی که جان خود را تقدیم کردند. در این پیکار هم می‌کشند و هم کشته می‌شوند و در  میدان نبرد، همیشه پیروزی با جبهه حق نیست اما خداوند به مومنان بشارت می‌دهد که چه معامله پر سودی کردید.

به گزارش یومیر، وی افزود: شهدا اهل راز و نیاز و بازگشت به سوی خداوند و اهل عبادت هستند. در دوران دفاع مقدس، رزمندگان در دل شب با خدا راز و نیاز داشتند و اهل معروف به نیکی بودند، این‌ها ویژگی شهدا هستند. شهید هیچ وقت از دل و ذهن خانواده شهدا نمی‌رود. اینکه بهترین جوانان این مرز و بوم از بین ما پر می‌کشند، یک نقص است‌.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: هدف، استمرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و برپایی ارزش‌های اسلام و انقلاب، حاکمیت دین و عدالت و تحقق جامعه فاطمی بود. هدف این بود که جامعه عاری از فقر، فساد و فحشا شود و بر محور عدالت اداره شود نه اینکه عده‌ای از منصب خود به ثروت برسند و جامعه رنجور باشد.

وی افزود: این خاک مقدس است زیرا ام القرای اسلام است. ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم؛ جنگ ما جنگ فقر و غنا، کفر و اسلام، مستکبران و مستضعفان، کفر و توحید است. این جنگ ادامه دارد و تا مبارزه هست، ما هستیم و تا پرچم لااله‌الاالله را در جهان به اهتزاز درنیاوریم، دست نمی‌کشیم. امروز مردم ایران در کنار مردم فلسطین می‌ایستند و خود را مسئول می‌دانند زیرا محور مقاومت است.

ادیانی گفت: به یاد دارم که سه روز پس از رحلت امام(ره) در صحبت خطیبی در تریبون نماز جمعه واژه مستکبران تبدیل به قدرت‌های جهانی شد، مبنی بر اینکه اگر شیطان بزرگ و مستکبر نبود باید قدرت او را به رسمیت شناخت و در بین‌الملل با او ساخت. کلمه مستضعفین نیز جای خود را به اقشار آسیب‌پذیر داد؛ این طبقه محروم و رنجور که از اول امام (ره) درباره آن‌ها فرمود یک موی کوخ‌نشینان را با تمام کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم.

وی بیان کرد: درد مستضعفین کم بود، انگ آسیب‌پذیری نیز به او زده شد. اگر مردم خوزستان، رنج می‌برند با اینکه دین خود را به اسلام ادا کرده‌اند، من به عنوان خدمتکار مردم شرمنده‌ام. همه مسئولان باید در برابر رنج مردم خوزستان، دشت‌آزادگان و سوسنگرد احساس شرمندگی کنند. از طلوع خورشید اسلام، طبقه‌ای که بیش از دیگران از نور اسلام بهره برده، طبقه محرومان بوده است‌.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: می‌بینید چگونه به جنگ اسلام می‌آیند؛ در آستانه رخداد بزرگ و تعیین‌کننده کشور یعنی انتخابات با لباس خودی و روحانی می‌گویند که رای ندادن نوعی رای دادن است اما کسانی که رای نمی‌دهند نه بزرگی به جمهوری اسلامی می‌گویند.

وی افزود: اگر بخواهید همه وصایای شهدا را در سه واژه خلاصه کنید این است که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیب نرسد. آنانی که بر شیپور زن، زندگی، آزادی و عدم حضور مردم در انتخابات می‌دمند و مردم را دچار یاس و ناامیدی می‌کنند، به راه شهیدان پشت کرده‌اند، این در حالی است که شهدا ما را به حضور و استقامت و پایداری در راه ارزش‌ها فرا می‌خوانند؛ این بخش دوم از مجموعه وصایای شهیدان است.

وی گفت: یادواره شهدا، یادواره ارزش‌ها و پایبندی به اصول و همه ارزش‌هایی است که در راس آن تبعیت از ولی فقیه است. یادواره شهدا پیامی برای خدمت صادقانه و بی‌منت، تجلیل از خانواده شهدا و پاسداشت ارزش‌ها است. 

انتهای پیام 

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا