عمومیکسب و کار ایرانی

عکس پرده شید دلخواه خود را خودتان انتخاب کنید

خرید پرده شید تصویری با قیمت ارزان

خرید پرده شید تصویری یکی از گزینه های عالی برای داشتن محیطی زیبا می باشد که متناسب با طرح و رنگ بندی می توان از آنها در فضاهای مختلف استفاده نمود. پرده شید ها تنوع بالایی از نظر طرح چاپ شده بر روی آنها داشته و تفاوت هایی از نظر جنس و همچنین یک رو یا دو رو بودن طرح وجود دارد.

پرده شید تصویری چیست؟

تنوع در پرده های مورد استفاده در منازل مسکونی و دفاتر کار و غیره بسیار زیاد می باشد، اما از گذشته تا امروز پرده برقی شید  ای جایگاه ویژه ای دارد. با توجه به اینکه پرده های کرکره ای قابل باز و بسته شدن به اندازه دلخواه و تنظیم نور و روشنایی بر حسب شرایط می باشند، به همین دلیل تنوع در طراحی آنها بوجود آمد. به طوری که می توان یکی از زیرمجموعه های این پرده ها که از یک لایه پارچه تشکیل شده و بدون تیغه های جدا از هم می باشد را در محیط مورد نظر استفاده نمود.

این پرده ها با نام پرده شید شناخته شده اند و به دلیل دوخت هایی که روی سطح پارچه آنها وجود دارد، در حالت جمع شده چند لایه روی هم قرار خواهند گرفت. پرده شید تصویری نوع خاصی از این پرده ها می باشد که پارچه های طرح دار و تصویری برای دوخت آنها استفاده میشود. این طرح ها تنوع زیادی داشته و حتی بر اساس جنس پارچه نیز می توان از تصاویر سفارشی را ارائه داد.

مزایای خرید پرده شید تصویری

نه تنها در پرده های شید، بلکه در پوستر دیواری، پرده رومن و دبل شید رول نیز تنوع بسیار زیاد می باشد، اما تقاضا برای خرید پرده های شید تصویری بسیار زیاد است. دلیل این حجم از تقاضا چیزی جز مزایا و نقاط مثبت این پرده ها نمی باشد که برخی از آنها عبارتند از:

  • تنوع بسیار بالا در تصاویر روی پرده و تناسب با سبک های مختلف دکوراسیون
  • قابل اجرا به صورت یک رو و دو رو
  • قابلیت شستشوی آسان پرده های شید تصویری جنس سولیت و بنر
  • قابل استفاده در محیط های مسکونی و دفاتر کار و اداری
  • قابلیت تنظیم نور با باز و بسته شدن پرده به انداز دلخواه
  • قابل اجرا به صورت پرده شید برقی و دستی
  • مقاومت بالا در برابر نم و رطوبت و ذرات روغن معلق در فضای آشپزخانه
  • دوام و ماندگاری بالای شید تصویری در برابر تابش نور خورشید

پرده شید چیست؟

اگر ژورنال های دکوراسیون داخلی را به تازگی ورق زده باشید بی شک نوعی از پرده را در آن ها دیده اید که ساختار و طراحی آن با پرده های سنتی متفاوت است. پرده هایی که در جنس ها و طرح های مختلفی وجود دارند اما نحوه ی ساز و کار آن ها یکسان است. این پرده ها به جای اینکه به طور افقی باز و بسته شوند به طور عمودی آن هم به طور رولی باز و بسته می شوند و حول یک محور در بالای پرده جمع می شوند.

این پرده ها همانطور که گفته شد نوعی از پرده های مدرن به حساب می آیند و آن ها را پرده های شید رول می نامند. در خانه های سنتی و کلاسیک کمتر شاهد اینگونه پرده ها هستیم چرا که اساسا ساختار فانتزی و نوین آن ها با چیدمان اینگونه خانه ها جور در نمی آید.

اگر معنای لغوی شید رول را بخواهید باید گفت که شید به معنای سایه است و شید رو نیز یعنی پرده ای که می توان از آن برای سایه انداختن در محوطه ی داخلی استفاده کرد. اساسا هدف از تولید این پرده ها در ابتدا ایجاد یک سایه روشن ملایم در خانه بوده اما امروزه روز از آن ها به عنوان پرده های اصای خانه استفاده می شود چرا که پای متریال های مختلف در تولید آن ها باز شده است.

پرده شید رول به طور کاملا قاب پنجره را پوشش می دهد و انواع گوناگونی دارد. شما می توانید نوع دلخواه تان از پرده شید رول را سفارش دهید. نکته ی مهم در خرید پرده شید از ما این است که پرده انتخابی شما بدون حتی کوچکترین مغایرت در عکس پرده شید، طرح و متریال و اندازه به دست تان خواهد رسید. فرآیند سفارش دهی و تولید در مجموعه ما به لطف وجود نیروهای حرفه ای و ماهر در تولید پرده به سرعت به سرانجام می رسد. بنابراین می توانید طی 7 تا 10 روز کاری سفارش تان را تحویل بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی ها، انواع و قیمت پرده شید را با هم بررسی کنیم.

انواع پرده شید یا رول

به طور کلی باید گفت که پرده شید دارای طراحی ساده، زیبا و مینیمالی می باشد و امکان تطابق آن با هر نوع دکوراسیونی وجود دارد. تولید انواع مختلف پرده شید باعث شده تا بتوان آن را در دکوراسیون های مختلف با اهداف مختلف نصب کرد و ظاهری شیک و زیبا را در اتاق یا چیدمان خانه رقم زد. اما نواع پرده شید شامل چه دسته بندی هایی می شوند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا انواع مختلف از پرده شید را با هم بررسی کنیم.

دسته بندی پرده شید از لحاظ مکانیزم حرکتی

·         پرده شید دستی

ساز و کار این نوع پرده شید بدین صورت است که می توانید آن را از طریق یک طناب یا زنجیز به طور دستی رول کنید. پرده شید ساده را می توانید در انواع متریال های مختلف خریداری کنید.

·         پرده شید ریموتی

پرده شید ریموتی بدین گونه است که امکان کنترل آن از راه دور وجود دارد. شما می توانید پرده شید ریموتی را نیز در انواع طرح و رنگ های مختلف خریداری کنید. اگر در خانه تان تعداد پنجره های زیادی دارید و کنترل دستی همه ی آن ها برای شما دشوار است توصیه می کنیم که دست به خرید پرده شید ریموتی بزنید چرا که به سرعت می توانید تمام پرده ها را بدون اتلاف وقت در حالت دلخواه تنظیم کنید.

·         پرده شید هوشمند

پرده شید هوشمند مختص خانه هایی ست که در آن ها سیستم های هوشمند پیاده سازی شده است. شما می توانید با تعریف یک برنامه دقیق برای پرده شید خانه تان زمان باز و بسته شدن پرده و میزان نور دهی را تنظیم کنید.

دسته بندی پرده شید از لحاظ ظاهری

·         پرده شید ساده

پرده شید ساده را می توان در طرح های ساده و تک رنگ خریداری کرد. این نوع پرده شید مختص خانه هایی با سبک مینیمال می باشد که عاری از هر گونه جزیئات اضافی هستند. بنابراین اگر قصد دارید برای خانه ی مدرن خود یک پرده ایده آل خریداری کنید توصیه ما به شما خرید پرده شید ساده است. پرده شید ساده می تواند در انواع دستی، ریموتی و هوشمند تولید شود.

·         پرده شید طرح دار

یکی از چیزهایی که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده خرید پرده شید طرح دار است. بدین صورت که شما طرح دلخواه خود را انتخاب می کنید تا بر روی پرده شید چاپ شود. زمانی که پرده کاملا بسته باشد طرح روی پرده همچون یک قاب نقاشی پیش چشمان شما نمایان خواهد شد و جلوه ای زیبا به دکوراسیون خانه تان خواهد داد. اگر قصد دارید برای اتاق کودک خود اقدام به خرید پرده شید نمایید می توانید سفارش دهید تا طرح های کودکانه روی پرده شید به چاپ برسد. جنس پرده های شید طرح دار اغلب از پارچه و سولیت می باشد. همچنین اگر در محیط کار خود به یک پرده با لوگو و آرم تجاری شرکت تان احتیاج دارید می توانید پرده شید طرحدار با طرح لوگوی مخصوص خود را سفارش دهید.

انواع دیگر پرده بلک شید

·         پرده شید دو مکانیزم

به این نوع پرده شید، پرده شید دوبل نیز گفته می شود. پرده شید دوبل در واقع نام دیگر پرده شید روز و شب است. از نام این پرده شید پیداست که مکانیزم عملکرد آن در روز و شب با هم تفاوت دارد. این پرده در واقع دارای دو لایه جزا می باشد. لایه زیرین پرده همان آستر پرده می باشد که مانع از عبور نور می شود و در زمان روز برای جلوگیری از عبور نور در پس پرده ی اصلی قرار می گیرد. لایه رویی نیز پرده اصلی ست که طرح و نقش آن در پیش چشم شما نمایان است. آستر پرده شید معمولا یک پارچه ساده تک رنگ است و هدف از استفاده ی آن جلوگیری از ورود نور در روز های آفتابی ست. با کم شدن نور خورشید شما نیز می توانید لایه آستر را از پس پرده بردارید و اجازه دهید نور بیشتری وارد فضای خانه شود.

·         پرده شید بلک اوت یا پشت فوم دار

نوعی از پرده شید وجود دارد که در پس پرده یک لایه فوم کارگذاری می شود. هدف از کارگذاری این لایه جلوگیری از ورود بیش از حد نور خورشید به درون خانه می باشد. عملکرد این پرده تقریبا شید همانند پرده روز و شب می باشد با این تفاوت که لایه زیرین پرده به جای آستر یک لایه فوم یا سولیت است. این پرده تا 95 درصد از ورود نورخورشید به داخل خانه جلوگیری می کند و سایه ای دلپذیر را ایجاد می نماید. علاوه بر ایجاد سایه این پرده حریم شخصی و خصوصی شما را نیز به شکلی ایده آل حفظ می نماید. پرده شید بلک اوت هم امکان دید منظره ی بیرونی برای شما و هم امکان دید از بیرون را مسدود می کند.

·         پرده شید اسکرین

پرده شید اسکرین نیز نوعی پرده شید می باشد که علاوه بر ایجاد سایه ای دلنشین در خانه این امکان را به شما می دهد تا منظره بیرون را نیز تماشا کنید. بنابراین می توان تماشای منظره از طریق این پرده را برای آن یک امتیاز دانست. شاید متعجب شده اید که چگونه می شود هم سایه ایجاد کرد و هم از منظره لذت برد! در واقع باید گفت که بافت پرده شیداسکرین از پلی استر بوده و منافذی بسیار ریز به صورت مشبک روی آن قرار دارد که امکان نفوذ نور را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد اما در عین حال این امکان را به شما می دهد تا از بین این منافذ منظره بیرون را نیز نظاره گر باشید.

·         پرده شید یووی

پرده شید یوی وی نیز نوعی پرده شید است که مانعی در برابر تابش نور مارابنفش خورشید ایجاد می کند و امکان نفور این اشعه را به خانه شما نخواهد داد. هر چند پرده های بلک اوت و دو مکانیزم نیز این خاصیت را تا حدی دارا هستند اما پرده شید یو وی به شکلی اختصاصی مانع نفوذ این اشعه خواهد شد.

ویژگی های پرده شید رول

ویژگی ها می تواند بازه گسترده ای از مزایا و معایب را در بر بگیرند. این موضوع کاملا به دیدگاه شما بستگی دارد که کدام فاکتورها و ویژگی های پرده شید برایتان مناسب است. با این حال در ادامه تعدادی از مهمترین ویژگی های پرده شید را عنوان کرده این که بی شک در انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود.

·         تنوع در تولید پرده شید

یکی از مهمترین ویژگی های پرده شید این است که می توان آن را در انواع متریال های مختلف خریداری کرد. در واقع شما برای خرید پرده شید مجبور به انتخاب بک نوع خاص نیستید. نمونه های مختلفی از پرده شید در جنس های پارچه ای، کنفی، کتان، پای استر، بامبو، سولیت و حصیری وجود دارد که دست شما را برای انتخاب باز گذاشته اشت. این مورد قطعا از ویژگی های مثبت پرده شید است چرا که انتخاب هر کدام از این متریال ها باعث خواهد شد تا پرده شید شما میزان بازدهی نوری متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال میزان نور عبوری از پرده شید حصیری یا پارچه ای بی شک بیشتر از پرده شید سولیت می باشد. بنابراین اگر مایل هستید میزان نور کمتر یا بیشتری از طریق پنجره تان تابیده شود می توانید اقدام به خرید پرده شید با ضخامت های متفاوت نمایید.

·         امکان چاپ طرح روی پرده شید

از دیگر ویژگی های پرده شید این است که می توان روی آن انواع تصاویر دلخواه را چاپ کرد. بسته به نوع پرده شید انتخابی تان می توانید تصویری دلخواه را روی آن به چاپ برسانید تا در صورت بسته بودن پرده آن تصویر همچون یک قاب زیبا در میان پنجره نمایان شود. نکته جالب در مورد این ویژگی پرده شید این است که این چاپ می تواند دو طرفه باشد. در واقع شما می توانید تصویر دلخواع تان را در هر دو سمت پرده به چاپ برسانید.

·         امکان کنترل به صورت دستی و ریموتی

ویژگی دیگری که در مورد پرده شید وجود دارد و به محبوبیت آن دامن زده این است که می توانید این پرده را در نوع ساده یا ریموتی خریداری کنید. همچنین امکان خرید پرده شید در نوع هوشمند نیز وجود دارد. این پرده در خانه هایی که هوشمند سازی شده اند مورد استفاده قرار می گیرد و کاملا با ساختار خانه های مدرن هماهنگی دارد.

·         شستشوی راحت پرده شید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که شستشوی پرده ها وقت زیادی از شما می گیرد و همیشه ی خدا در این مورد تنبلی می کنید باید گفت که شستشوی پرده شید بسیار تا بسیار ساده است و به هیچ عنوان وقت شما را نخواهد گرفت. شما می توانید به سادگی پرده شید را مورد نظافت قرار دهید.

·         سازگاری با دکوراسیون خانه های مدرن

یکی از مواردی که در مورد پرده شید باید به آن اشاره کرد این است که این پرده ها در خانه های مدن آن هم با سبک چیدمان مینیمال هارمونی زیبایی ایجاد می کنند. در واقع از این پرده ها اغلب در چیدمان های مدرن استفاده می شود چرا که تزئینات بسیار کمی دارد و در عین ساده بودن بسیار کاربردی و کارآمد است. هدف از چیدمان خانه های مدرن آن هم با سبک مینیمال دقیقا این است که از تجهیزاتی ساده و کاربردی استفاده شود. نوع ساده و تک رنگ پرده شید برای خانه هایی با چیدمان مدرن بسیار عالی ست.

·         نصب سریع و آسان پرده شید

اگر حوصله ی دردسرهای نصب پرده را ندارید وی مخواهید پرده هایی که خریداری کرده اید سریع و آسان نصب شوند باید گفت که خرید پرده شید انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود چرا که برای نصب آن نیاز به دانش حرفه ای در زمینه نصب پرده ندارید و می توانید خودتان دست به کار شوید و اقدام به نصب پرده شید نمایید. حتی اگر در این زمینه از کارشناسان نیز کمک بگیرید خواهید دید که پرده شید به آسانی و در یک چشم بر هم زدن نصب خواهد شد.

·         طول عمر مفید بالای پرده شید

از ویژگی های خوب و قابل ستایش پرده شید این است که دوام و ماندگاری بالایی در بربر تابش نور خورشید از خود نشان می دهد و همچنین سیستم عملکرد آن به گونه ای ست که احتمال خراب شدن آن از لحاظ فیزیکی بسیار کم است. گیر کردن طناب ها در کرکره های قدیمی و بار نشدن پرده مشکلی بود که در تمام خانه های قدیمی و در مورد تمام پرده های سنتی وجود داشت. اما در مورد پرده شید با این چالش روبرو نخواهید شد چرا که ساختار آن ساختار بسیار ساده ای است و در صورت نگهداری درست از آن شاهد طول عمر بالای این پرده خواهید بود.

·         جلوگیری از ارتلاف انرژی توسط پرده شید

یکی از ویژگی های اساسی پرده شید این است که به طور کامل در قاب پنجره می نشیند و این یعنی زمانی که پرده کاملا بسته است هیچ روزنه ای بین فضای خانه و محیط بیرونی وجود نخواهید داشت. این نکته در تابستان ها و در زمستان ها باعث خواهد شد تا به طور چشمگیری از اتلاف انرژی جلوگیری شود. بنابراین می توان یکی از ویژگی های مهم پرده شید را جلوگیری از اتلاف انرژی دانست.

راهنمای خرید پرده شید

اگر قصد خرید پرده شید را نموده اید بایستی نکات مهمی را در این راستا رعایت کنید تا خریدتان خریدی عاقلانه و ایده آل باشد.

پیش از هر چیز به این نکته دقت کنید که دکوراسیون خانه شما از چه سبکی پروی می کند؟ آیا چیدمان مدرن در خانه ته تان اجرا کرده اید یا چیدمان تان یک چیدمان کلاسیک و سنتی می باشد؟ به طور کلی توصیه می شود که برای خانه های مجلل و کلاسیک از پرده شید استفاده نکنید چرا که دارای ظاهری ساده و مینیمال است. با این حال اگر تصمیمی گرفتید دست به خرید پرده شید بزنید به تم رنگی قالب در دکوراسیون، طرح کاغذ دیواری ها، رنگ مبلمان، رنگ فرش و نوع چیدمان تان دقت کنید. سعی کنید نوعی از پرده شید را برگزینید که با تمامی این موارد سازگاری و همخوانی داشته باشد.

به طور کلی ابعاد پرده شید، قیمت پرده شید، میزان بودجه در دسترس، دستی یا ریموتی بودن پرده و نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی مکانی که قصد تعبیه پرده در آن را دارید در انتخاب پرده شید موثر خواهد بود.

قیمت پرده شید

قیمت پرده شید متاثر از فاکتورهای زیادی می باشد. به عنوان مثال اگر قصد خرید پرده شید دستی را داشته باشید بی شک هزینه کمتری نسبت به خرید پرده شید ریموتی پرداخت خواهید کرد. جنس متریال به کار رفته و نوع پرده شید نیز در قیمت آن موثر است. به عنوان مثال قیمت پرده شید بلک اوت با قیمت پرده شید کتان کاملا متفاوت می باشد. در ضمن هرچه ابعاد پنجره تان وسیع تر شود بی شک قیمت پرده شید نیز بالاتر خواهد رفت.

پرده رول شید یا همان پرده شید از جمله پرده هایی است که امروزه بیشتر در میان مردم شناخته شده است و طرفداران بسیاری دارد. پرده شید ساده از یک لایه پارچه تشکیل شده است و حول یک محور می چرخد و باز و بسته می شود. جنس پارچه ی به کار رفته در این نوع پرده، عموما از جنس کتان، پنبه، پلی استیر، چوب بامبو و یا از جنس پی وی سی می باشد. شاید مهم ترین ویژگی پرده شید، ساده بودن و مقاوم بودن آن است.

انواع پرده شید ساده و ویژگی های آن

پرده شید ساده همانند بیشتر پرده ها قابلیت شستشو دارد و به راحتی شسته می شود.  همچنین می توان بر روی پرده شید هر طرحی را ایجاد کرد و از این رو این نوع پرده به راحتی با هر محیطی هماهنگ می شود و برای هر فضایی کاربردی است.  هر چند این نوع پرده، از ایام قدیم مورد استفاده قرار می گرفته ، اما امروزه جزو پرده های مدرن محسوب می شود در فضا سازی های مدرن و امروزی، بیشتر مورد توجه مردم واقع شده است.

از این نوع پرده می توان در فضاهای متفاوتی مانند اتاق خواب ها، آشپزخانه و سالن پذیرایی استفاده کرد. می توان از پرده شید ساده به عنوان آستری و یا همان زیر پرده برای پرده های لوکس نیز استفاده نمود. جنس و ضخامت پارچه ی به کار رفته در پرده شید متفات است و متناسب با محیط و مقدار نور، می توان ضخامت مناسب را انتخاب کرد. این نوع پرده در انواع مختلف تولید می شوند. پرده شید تصویری و یا چاپی، سان اسکرین و بلاک اوت، از انواع مختلف پرده های شید می باشند.

پرده شید سان اسكرين یا پرده شید خورشیدی

پارچه پرده های سان اسكرين از نوعی  الیاف پی وی سی و شیشه تشکیل شده و درصد قابل توجهی از نفوذ نورخورشید و مضرات آن جلوگیری می‌کند.با استفاده از پرده شید سان اسکرین ،میتوان ، هم از نور خورشید استفاده کرد و هم از اثرات سوء نور خورشید در امان ماند و از شدت نور خورشید کاسته و نیاز به نور محیط و مصرف انرژی را کم کرد. با توجه به کیفیت بالای این پارچه و ضد آتش (مدلهاي شماره 300)بودن آن ، میتوان از این پرده شید در اتاق خواب و محیط کار استفاده کرد. پرده سان اسكرين با توجه به سادگی خود میتواند ،محیط زیبایی را برای شما فراهم کرده و از زیبایی دایمی آن لذت ببرید.

تفاوت خرید پرده شید ساده و بلاک اوت

همانطور که در عکس پايين مشاهده میکنید، پرده شید برای جلوگیری از شدت نور خورشید در نظر گرفته شده و با استفاده از این پرده ،محیط بیرون بشکل سایه مشخص بوده و در شب نيز محیط داخل  مشخص نمی باشد. اما پرده  شیدهای  بلاک اوت نمای بیرون و داخل را کاملا مسدود کرده و هیچ نوری ، نه به داخل نفوذ می کند و نه به بیرون. در نتیجه ممکن است پرده شید ،مناسب بعضی از مکانها نبوده ویا نیاز به پرده دومی هم داشته باشید تا از شدت نور کم کرده و یا دید بیرون را بطور کامل قطع کند و یا از پرده بلاک اوت استفاده کنید تا نیاز به دو لایه کردن پرده ها را نداشته باشید.

پرده شيد شب و روز

اين پرده از دو لايه پرده تشكيل شده كه به پرده دابل شيد هم معروف است، كه لايه زيرين براي آستر استفاده مي شود و لايه رويي معمولا از تور يا پارچه رنگ روشن  استفاده مي شود و يا به سفارش مشتري ممكن است جاي تور و آستر جابجا شود.

پرده شيد ساده چاپی

پرده شيد چاپي معمولا جهت استفاده و چاپ لوگو شركتها و يا چاب منظره و یا چاپ عکس کودک روی پرده استفاده مي شود

مزیت خرید پرده شید ساده

یکی از بهترین مزیتهای پرده شید سادگی و زیبایی این پرده است. دیگر مزیت پرده شید همخوانی این پرده با انواع دکوراسیون کلاسیک ، اسپورت و اداری است. نصب آسان پرده شید ساده از دیگر مزایای آن است.

معایب پرده شید ساده

تنها مشکل پرده شید این است که این پرده قابلیت سایه روشن شدن همانند سایر پرده ها را نداشته و برای روشن شدن محیط پرده باید کاملا بالا کشیده شود.

دکمه بازگشت به بالا