عمومیکسب و کار ایرانی

همه چیز در مورد درب فرفورژه

حتما تا به حال نام درب فرفورژه را شنیده اید، اما شاید ندانید که اصلا این درب چه ویژگی هایی دارد. امروزه با توجه به زیبایی و کیفیتی که این نوع درب ارائه می کند، محوبیت زیادی کسب کرده و معمولا حجم تقاضا برای آن بالا است. این درب معمولا ترکیبی از گل نرده های مختلف و متنوع است که زیبایی آن را دو چندان می کنند. اگر کلمه فرفورژه را در فرهنگ لغت فرانسوی جست و جو کنید، با همین معنی گل نرده مواجه خواهید شد. در واقع دلیل نام گذاری چنین درب ها به درب فرفورژه استفاده از گل نرده های متنوع در آن است.

درب فرفورژه چیست؟

قبل از این که بخواهیم مزایا و معایب این نوع درب را برای شما عزیزان بازگو کنیم، بهتر است بیشتر این درب را معرفی کنیم. همانطور که پیش تر هم گفته شد، معنای این درب از کلمه ای فرانسوی نشات گرفته است. به همین دلیل هم در ساخت آن از گل نرده های بی شماری بهره می گیرند. فرفورژه در واقع همان فلزی است که از آن برای ساخت چنین دربی استفاده می شود. این فلز در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد و توانسته محبوبیت بی نظیری هم در بین آن ها به دست آورد.

شاید مهم ترین دلیلی که این فلز توانسته از سایر فلزات در صنعت ساختمان سازی و درب پنجره سازی پیشی بگیرد، ویژگی های منحصر به فرد آن است. فلز فرفورژه این امکان را برای سازنده فراهم می کند تا بتواند درب هایی با مقاومت بسیار بالا طراحی کند. همچنین، به دلیل ظرافت و قابلیت تغییر و تحولی که دارد، به راحتی می توان از آن برای ساخت درب هایی با مدل های مختلف بهره گرفت.

کلمه فرفورژه در فرهنگ لغت فرانسوی، معنای دیگری هم دارد. اهن زدن یا آهن کوبیدن معنای دیگری است که می توان برای آن پیدا کرد. در واقع این معنا به دلیل همان ظرافت بالای این فلز است که امکان تغییر و تحول را برای سازنده فراهم می سازد. در واقع سازنده درب های فرفورژه می تواند با توجه به ویژگی های این فلز، گل نرده های متنوع و بی شماری را روی درب پیاده کند تا زیبایی خاص و منحصر به فردی برای ان به ارمغان آورد. در حقیقت آهنگر با حالت دادن و فر وار کردن این فلز، می تواند نمای بسیار جذابی به آن درب بدهد. البته این فرایند پیچیده تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید و آن آهنگر باید از مهارت بالایی برخوردار باشد.

درب فرفورژه چه ویژگی ها و مزایایی دارد؟

پیش تر به بخش کوچکی از مزایای و ویژگی های درب های فرفورژه اشاره کردیم. ویژگی های این نوع درب به قدری زیاد است که امروزه برای ساخت مدرن ترین درب های ساختمانی، از این نوع درب استفاده می کنند. ترکیب آهنگ، چدن و فولاد در این نوع درب سبب شده است تا علاوه بر زیبایی، مقاومت بسیار خوبی داشته باشد. این که برای ساختمان سازی از درب های مقاوم استفاده کنید، برای جلوگیری از سرقت بسیار مهم است.

در واقع هرچه درب مورد نظر شما مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد، امنیت شما در آن ساختمان نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر این موارد نیز، درب فرفورژه با توجه به استحکام فوق العاده که دارد، نسبت به تغییرات جوی مقاوم بوده و کیفیت و کارایی خود را در طی سالیان دراز نیز حفظ می کند.

اگر در ساختمان های امروزه دقت کنید، شاید کمتر ساختمانی را ببینید که از چنین درب ها برای زیبایی بهره نگرفته باشد. درب، پنچره و نرده های فرفورژه نمای بسیار زیبا و شیکی برای ساختمان شما به ارمغان می آورند. همانطور که پیش تر هم اشاره شد، این نوع درب با توجه به ظرافت بالایی که دارد، می تواند ظاهر ساختمان شما را از یک حالت بی روح و خسته کننده، به یک ظاهر بسیار جذاب و فوق العاده تبدیل کند. به علاوه، شاید یکی از دلایل محوبیت زیاد این نوع درب و پنجره ها در بازار، تنوع بالای آن ها باشد. با توجه به این که درب های فرفورژه از تنوع زیادی برخوردار اند، می توانند باب سلیقه تعداد بیشتری از افراد باشند و به همین دلیل هم حجم تقاضا برای ساخت چنین درب هایی، بالا است.

همچنین، یکی از مزایای خرید درب فرفورژه، قیمت مناسب آن است. این درب علی رغم این که از مزایا و ویژگی های زیادی از جمله زیبایی، تنوع و مقاومت خوبی برخوردار است، با قیمت نسبتا به صرفه ای در بازار عرضه می شود. به همین دلیل هم امروزه خیلی از افراد برای ساختمان و ویلای خود، از چنین درب هایی بهره می گیرند.

چه عواملی در قیمت درب های فرفورژه تاثیرگذار اند؟

قیمت درب های فرفورژه با توجه به تنوع بالایی که دارند، متفاوت است. این قیمت به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از عواملی شاید بیشتر از سایرین در قیمت این محصول تاثیرگذار باشد، مقدار ماده مصرف شده در آن است. در واقع به دلیل این که در ساخت چنین درب هایی از فلز فرفورژه استفاده می کنند، قیمت نهایی آن نیز به مقدار این فلز بستگی خواهد داشت. به علاوه، هرچه نقش و طرح های به کار رفته در این نوع درب، شیک تر و ظریف تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. همچنین، نوع رنگی و روش رنگ آمیزی که برای آن درب به کار رفته است، در قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. ابعاد، کیفیت و داشتن گارنتی نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت درب های فرفورژه است.

چه نوع درب فرفورژه ای خریداری کنم؟

شما باید بسته به نوع ساختمان خود، درب فرفورژه مناسبی انتخاب و خریداری کنید. با توجه به این که این نوع درب در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شود، شما باید با در نظر گرفتن نوع ساختمان خود، بهترین گزینه ممکن را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، ساختمان هایی که حالت کلاسیک به خود می گیرند، طبیعتا درب متفاوتی نسبت به ساختمان های مدرن نیاز خواهند داشت. اگر شما درب فرفورژه ای انتخاب کنید که ظاهر آن به یک ساختمان مدرن سازگار نباشد، نه تنها آن درب ساختمان شما را زیباتر نمی کند، بلکه از زیبایی آن کم خواهد کرد.

هنگام خرید درب فرفورژه حتما به این موضوع دقت کنید که زیبایی و استحکام آن، حرف اول را در قیمت گذاری درب فروفورژه می زنند. اگر این درب را از فروشگاه های نامعتبری خریداری کنید، ممکن است از کیفیت خوبی برخودار نباشد و پس از مدت کوتاهی، دچار آسیب و پوسیدگی شود. به همین دلیل هم توصیه می کنیم حتما در خرید آن دقت کرده و این محصول را از مراکز نام آشنا و با سابقه خریداری کنید. اگر درب مورد نظر شما گارانتی نیز داشته باشد، یک امتیاز مثبت به حساب خواهد آمد. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده ی مدل های مختلف درب فرفورژه به وب سایت ثمین فلز به آدرس saminfelez.com مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا