علمی و پزشکی

یک خبر خوب برای گیمرها/ ps5 آپدیت می‌شود

جدیدترین آپدیت منتشر شده برای پلی استیشن ۵ سونی، نسخه ۲۳.۰۱-۰۷.۶۱ است که بسیاری گیمرهای این کنسول را به وجد آورده است.‌البته بسیاری آپدیت‌های مهم ارائه شده در این بروزرسانی ممکن است به‌صورت آنی در اختیار گیمرهای این کنسول در سرتاسر دنیا قرار نگیرد و نیازمند زمان بیشتری باشند. در ادامه به بررسی بیشتر این بروزرسانی و تغییرات ایجاد شده به واسطه آن خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:

آپدیت جدید پلی استیشن ۵ چه تغییراتی در این کنسول ایجاد می‌کند؟

بروزرسانی جدید PS5 تغییراتی کوچک، اما مهم را در کنسول نسل نهمی سونی اعمال می‌کند که ممکن است در ادامه، آینده کنسول سونی و سیستم انجام بازی روی کنسول‌ها را دستخوش تغییر کند.بروزرسانی ۲۳.۰۱-۰۷.۶۱ کنسول پلی استیشن 5 امکان استریم محتوا از طریق فضای ابری را برای گیمرهای این پلتفرم فراهم می‌کند. این قابلیت البته فعلا صرفا در حالت بتا قرار داشته و حداکثر، با رزولوشن 4K امکان‌پذیر است.

یک خبر خوب برای گیمرها/ ps5 آپدیت می‌شود

البته این قابلیت تنها در اختیار کاربران برخی نقاط دنیا قرار دارد و هنوز مشخص نیست سایر مناطق جهان چه زمانی به آن دسترسی خواهند داشت.در حال حاضر، کاربران PS5 در آمریکا، کانادا، ژاپن، انگلستان، آلمان و فرانسه قابلیت دریافت نسخه بتای این بروزرسانی سونی را دارند.قابلیت استریم ابری در صورت اجرای مناسب می‌تواند آینده بازی‌های ویدیویی را دستخوش تغییر کند.این قابلیت البته تنها موردی نیست که آپدیت جدید PS5 در اختیار کاربران قرار می‌دهد!

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افزوده شده به پلی استیشن ۵ توسط این بروزرسانی جدید، امکان وصل کردن یک دسته ثانویه به‌عنوان دسته کمکی است تا بتوان از طریق آن به کاربر اصلی برای رد کردن یک مرحله سخت یا باس فایت دشوار کمک کرد.

همچنین جابجا شدن در منوها نیز اکنون با فیدبک‌های ارتعاشی همراه شده که تجربه جذاب‌تر و خلاقانه‌تری را به کاربران ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین تغییر این بروزرسانی البته همان امکان استریم از طریق فضای ابری است که هنوز در گام‌های اولیه و آزمایشی قرار دارد. با این وجود در صورت نهایی شدن آن، تحولی بزرگ در انتظار کاربران این پلتفرم خواهد بود.

آپدیت جدید پلی استیشن ۵ مثل برخی آپدیت‌های مهم دیگر این کنسول به‌خوبی گویای رویکرد سونی در قبال ارتقای کیفیت کنسول نسل نهمی‌اش است! این کمپانی پیش‌تر قابلیت‌های مهمی نظیر امکان به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش یا پشتیبانی از نرخ رفرش متغیر را نیز به کنسول خود افزوده و آن را به پلتفرمی حرفه‌ای‌تر تبدیل کرده بود.

227323

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا