حوادث

کشف ۲۰ میلیون لیتر سوخت در قشم/ قاچاق گازوییل توسط اتباع غیر مجاز افغان

آفتاب‌‌نیوز :

امید مهدوی مجد دادستان عمومی و انقلاب جریزه قشم با بیان اینکه ۲۰ میلیون لیتر قاچاق سوخت در قشم صورت گرفته است، گفت: کشف این میزان قاچاق از سوی سپاه، دریابانی ونیروی انتظامی انجام شده است.

دادستان در پاسخ به این پرسش که قاچاق سوخت از سوی چه کسانی رخ می‌دهد، بیان کرد: موضوع اتباع افغانستانی یکی از معضلاتی است که در جزیره قشم وجود دارد و جدیدا بیشتر قاچاق ها نیز توسط این اتباع غیر مجاز صورت می‌گیرد و نیازمند ساماندهی ضروری توسط دولت است.

این مقام دستگاه قضایی ابراز امیدواری کرد که با همت دولت و سایر سازمان‌های مربوطه یک ساماندهی در این زمینه صورت پذیرد.

او درباره جرییات قاچاق سوخت اینطور توضیح داد: یکی از درخواستهای ما این است که هیات جمعی و تخصصی از سازمان بازرسی جهت بررسی این مسئله حضور پیدا کنند و رئیس کل دادگستری استان این مسئله را رصد می‌کنند.

براساس توضیحات مهدوی مجد، اخیرا مشاهده شد،  یک تریلی روزی ۱۷ بار سوخت گیری انجام میداده و پس از خالی کردن سوخت، مجددا اقدام به سوخت گیری می کرده، شناسایی و توقیف شد. 

او افزود: جدیدا مکاتبه‌ای با بازرسی کل استان هرمزگان جهت شناسایی و بررسی تراکن شهای پمپ بنزین و افراد سودجو داشتیم و دستگاه قضایی استان هرمزگان نیز تدابیری ویژه درباره شناسایی تراکنش و پلاک‌های تکراری اندیشیده است تا یک ماشین نتواند بیش از ۲ تا ۳ بار که سوخت لازم دارد، اقدام به سوخت گیری کند. 

او با بیان اینکه اغلب این قاچاق ها گازوئیل است، گفت: قاچاق بنزین تا حدوی نیز وجود دارد.

براساس اعلام دادستان قشم، اغلب مقصد قاچاق این سوخت‌ها کشورهای حوزه خلیج فارس است.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا