بین الملل

کسب رتبه‌های A+ از سوی مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

کسب رتبه‌های A+ از سوی مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اعلام کرد که براساس نتایج ارزیابی سالانه نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در شهریورماه ۱۴۰۲ فصلنامه‌های علمی «مطالعات حقوقی فضای مجازی» و «آنالیز سازه – زلزله» موفق به اخذ درجه A+ شدند.

بابک پورقهرمانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: این دانشگاه با انتشار دو نشریه علمی موفق با عناوین «فصلنامه تخصصی آنالیز سازه – زلزله» و «فصلنامه علمی مطالعات حقوقی فضای مجازی» پایگاه علمی مناسبی بین محققان، پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند ایجاد کرده است.

وی افزود: براساس نتایج ارزیابی سالانه نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در شهریورماه ۱۴۰۲ فصلنامه علمی «مطالعات حقوقی فضای مجازی» موفق به اخذ امتیاز ۹۰ و درجه A+ شد.

کسب رتبه‌های A+ از سوی مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اضافه کرد: این دانشگاه به‌عنوان صاحب امتیاز این نشریه علمی از سال ۱۴۰۱ تاکنون توانسته در دو دوره با مشارکت مرکز تحقیقات حقوق و انجمن علمی فقه جزای تطبیقی ایران با سردبیری بابک پورقهرمانی و مدیر مسئولی جمال بیگی و با ترکیب ۱۵ استاد تمام و دانشیار از دانشگاه‌های معتبر داخلی و بین‌المللی به‌عنوان عضو شورای دبیران، ۴۲ مقاله پژوهشی مستقل، مروری، مستخرج از پایان‌نامه و رساله در حوزه مباحث مسئله‌محور و کاربردی حقوقی نوظهور در فضای سایبر منتشر کند.

کسب رتبه‌های A+ از سوی مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

پورقهرمانی بیان کرد: فصلنامه تخصصی «آنالیز سازه – زلزله» دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه با سردبیری علاءالدین بهروش و مدیر مسئولی احمد ملکی و بهره‌گیری از اعضای هیئت تحریریه‌ مجرب از دانشگاه‌های معتبر داخلی و بین‌المللی و داشتن نمایه‌ بین‌المللی DOAJ، با انتشار ده‌ها مقاله‌ مستقل، مروری و مستخرج از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری تخصصی در آخرین ارزیابی نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۲ با کسب امتیاز ۹۷ و برای دومین سال متوالی موفق به اخذ رتبه‌ A+ شد.

وی متذکر شد: دانشجویان دوره دکتری تخصصی با چاپ مقاله در این فصلنامه‌ها و با لحاظ ضریب ۱/۲ می‌توانند ۳ امتیاز از ۵ امتیاز پژوهشی موردنیاز برای پیش‌دفاع متمرکز کشوری از رساله خود را کسب کنند و برای دانشجویان کارشناسی ارشد هم با چاپ مقاله در این فصلنامه‌ها ۱/۲ نمره‌ مازاد به نمره‌ پایان‌نامه‌هایشان تعلق خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، اهداف نشریات و چشم‌انداز آن‌ را چنین برشمرد: انتشار مقاله‌های علمی ـ پژوهشی، مرور و عرضه نتایج تحقیقات بر پایه روش‌های پژوهشی، کمک به ارتقای سطح پژوهش و نهادینه کردن پژوهش، افزایش توان و اطلاعات علمی و کاربردی، ایجاد بسترمناسب برای برقراری ارتباط میان پژوهشگران و مراکز علمی ـ پژوهشی، انتقال دانش میان محققان کشور، ارائه ایده‌های نو به‌منظور رفع نیاز‌های علمی و تحقیقاتی کشور و بهره‌گیری از دستاورد‌های نوین علمی و تحقیقاتی به‌منظور ارتقای سطح علمی محققان.

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا