علمی و پزشکی

کابوس گوگل تعبیر شد – یومیر

به گزارش یومیر، موتور جست‌وجوی OpenAI احتمالاً از قابلیت‌های بینگ استفاده خواهد کرد.

به نقل از زومیت، OpenAI به‌صورت رسمی ساخت موتور جست‌وجو را تأیید نکرده اما تلاش‌هایش برای گسترش حوزه‌ی فعالیت ChatGPT و قابلیت‌های وب‌گردی نشان می‌دهد که این شرکت به سمت رویکردی متنی و محاوره‌ای برای جست‌وجو حرکت می‌کند.

ابزار جدید ممکن است مستقیماً در خود ChatGPT به عنوان یک ویژگی برای مشترکین پولی ارائه شود؛ هرچند امکان راه‌اندازی آن به عنوان یک سرویس مستقل نیز وجود خواهد داشت.

استفاده‌ی OpenAI از بینگ برای قدرت بخشیدن به موتور جست‌وجوی مورد بحث، با سرمایه‌گذاری‌های عظیم مایکروسافت در حوزه‌ی هوش مصنوعی طی سال‌های اخیر هم‌خوانی دارد. مایکروسافت پیش از این ChatGPT را در محصولاتی مانند بینگ و کوپایلت به‌کار برده است.

هنوز مشخص نیست که آیا ادغام هوش مصنوعی در فرآیند جست‌وجو واقعاً کاربران را از گوگل دور خواهد کرد یا خیر. مایکروسافت پیش‌تر در این مسیر گام برداشته بود و سعی داشت با هوش مصنوعی گوگل را شکست دهد اما موفق نشد.

فناوری OpenAI امکانات جدید و جالبی را ارائه می‌دهد، اما کاربران تمایل دارند در خصوص ابزارهای پایه‌ای مانند جست‌وجوی وب به عادت خود پایبند بمانند. صرف‌نظر از چالش‌های احتمالی، بلندپروازی‌های OpenAI ثابت می‌کند دوران جست‌وجوی سنتی ممکن است به‌آرامی به‌پایان برسد.

۵۸۵۸

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا