ورزشی

پایان کار شیرجه ایران در فیلیپین با کسب ۲ طلا، ۳نقره و یک برنز

به گزارش خبرگزاری یومیر؛ با اعلام روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۷ الی ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر کلارک فیلیپین در حال برگزاری است که رقابت‌های شیرجه این دوره از مسابقات ۷ اسفند آغاز و امروز(جمعه) ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ به پایان رسید.

تیم ملی شیرجه ایران متشکل از ۵ شیرجه رو راهی این مسابقات شد که در پایان با نمایش یک عملکرد خوب و قابل قبول به کار خود پایان داد. ملی پوشان شیرجه ایران در روز اول این مسابقات با کسب دو مدال نقره کار خود را آغاز کردند و روز به روز رنگ مدال‌های خود را بهتر کردند. ۳ شیرجه رو از ۵ نفر اعزامی به این مسابقات موفق به کسب مدال شدند که سام واژیر با کسب ۳ مدال انفرادی و ۲ مدال شیرجه هماهنگ خوش درخشید و بعنوان برترین ورزشکار رشته شیرجه این مسابقات انتخاب شد.

در مجموع این مسابقات، تیم ملی شیجه ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز عملکرد خوبی از خود نشان داد و انرژی و انگیزه بالایی به این رشته ورزشی تزریق شد و امید است با حمایت مسئولان ورزش کشور و فراهم سازی سخت افزار مورد نیاز برای شکوفایی این جوانان آینده ساز ایران این روند رو به رشد شیرجه ایران سرعت بگیرد.

جدول کسب مدال تیم ملی شیرجه ایران در مسابقات رده‌های سنی آسیا – فیلیپین

 1. مدال نقره ماده تخته یک متر انفرادی (آیدین نصرتی)
 2. مدال نقره ماده تخته سه متر هماهنگ (سام واژیر و کیومرث اصلانی)
 3. مدال برنز ماده شیرجه هماهنگ از سکو (سام واژیر و کیومرث اصلانی)
 4. مدال نقره ماده شیرجه انفرادی از سکو (سام واژیر)
 5. مدال طلا ماده تخته بک متر انفرادی (سام واژیر)
 6. مدال طلا ماده تخته سه متر انفرادی (سام واژیر)

اسامی شیرجه روهای اعزامی به فیلیپین :

 1. علی صفری
 2. سام واژیر
 3. کیومرث اصلانی
 4. آیدین نصرتی
 5. صدرا علیزاد منصور

کادر فنی :

مربی: شهنام نظرپور
مربی : مجتبی ولی‌پور

258 258

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا