اقتصادی

همراه اول شفاف‌سازی کرد – یومیر

همراه اول در واکنش به گزارشی با عنوان «از تناقض در برنامه افزایش سرمایه همراه اول تا تملک برج دوقلو در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۲» ماجرای فسخ قرارداد خرید تجهیزات تحریمی توسعه شبکه را شفاف‌سازی کرد.

به گزارش یومیر، همراه اول در مجمع عمومی فوق العاده شرکت ارتباطات سیار ایران که روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ برگزار شد هیأت مدیره و مدیر عامل همراه اول علاوه بر ارائه گزارش خود به مجمع جهت برنامه افزایش سرمایه به تمامی سوالات و ابهامات پاسخ دادند.

همراه اول در نامه شفاف‌سازی خود به یومیر آورده است: «در جلسه مجمع اخوان بهابادی مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران توضیحات مستند، جامع و همراه با جزییاتی را در خصوص فرایند اجرایی چالش ها و در نهایت فسخ قرارداد خرید تجهیزات تحریمی توسعه شبکه ارائه کردند که با تایید سهامداران موضوع خاتمه یافت.»

در این شفاف سازی به نقل از اخوان بهابادی مدیر عامل همراه اول خطاب به سهامداران در این جلسه عنوان شده است: «برخلاف شایعات که می گویند از اینها هیچ چک و سفته ای گرفته نشده از برنده مناقصه ۱۰۶۶ میلیارد تومان ضمانت نامه بانکی دریافت کرده بودیم و سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان پیش پرداخت هم پرداخت کردیم. با این اتفاق بیع جاری شد و شرکت مجری باید تجهیزات تحریمی را وارد می کرد. »

این گزارش می افزاید: «شرکت مجری دلایلی را برای عدم تأمین تجهیزات مطرح کرد از جمله اینکه شرکت دیگری که دنبال ترک تشریفات بوده مسیر دور زدن را لو داده است که برای ما مسموع نبود و زمانی که مطمئن شدیم شرکت نمی تواند تجهیزات را وارد کند فسخ قرارداد را ابلاغ کردیم و ضمانت نامه بانکی شرکت مجری ضبط شد.»

به گفته اخوان بهابادی «در واقع بیش از دو برابر مبلغ واریز شده، ضمانت نامه بانکی داشتیم و 2,1 برابر بیشتر از مبلغ پیش پرداخت به حساب همراه اول عودت داده شد. صد درصد۱۰۶۶ میلیارد تومان در قالب ضمانت نامه بانکی از سه بانک کشور به حساب همراه اول واریز شد و با یکی از بانک ها بدهی داشتیم که با یکی از ضمانت نامه تسویه کردیم.»

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا