اجتماعی

هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران/ احتمال وقوع صاعقه و تگرگ

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وقوع رگبار، رعد و برق، احتمال وقوع صاعقه و تگرگ هشدار داد و خودداری از کوهنوردی را توصیه کرد.

به گزارش یومیر اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی‌رنگ نسبت به فعالیت سامانه بارشی همراه با ناپایداری شدید از بعدازظهر دوشنبه تا  صبح سه‌شنبه (۲۴ تا ۲۵ مهرماه) هشدار داد و آورده است: در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات شمال و شمال غرب استان وقوع رگبار و رعدوبرق شدید، وزش باد خیلی شدید، احتمال بارش تگرگ، قله ها بارش برف و کولاک،‌ در نیمه شمالی استان بارش باران گاهی رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید و مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ و در نیمه جنوبی استان وقوع رگبار پراکنده باران گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید تا خیلی شدید و در مناطق مستعد احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در استان تهران به‌ویژه مناطق شمالی و ارتفاعات امکان سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات در نواحی کوهستانی، اختلال در سفرهای بین شهری، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال، احتمال صاعقه و بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران پرهیز از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اطمینان از استحکام پوشش گلخانه ها، احتیاط در تردد جاده‌ای به‌ویژه در نواحی کوهستانی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش یومیر در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا