بین الملل

هشدار المرت نسبت به پاسخ نظامی علیه ایران

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی کابینه فعلی این رژیم به رهبری بنیامین نتانیاهو را به پاسخ نظامی ندادن به اقدام تنبیهی ایران ترغیب کرد.

به گزارش یومیر، ایهود المرت، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به رادیو ارتش این رژیم گفت: ما انگیزه‌ای برای محدود کردن یا ممانعت از احتمال توسعه این جنگ داریم و در حال حاضر عمدتاً تمرکزمان بر بازگرداندن اسرا به منازلشان است که هدف نهایی قلمداد می‌شود.

وی همچنین مدعی شد: «ما روز شنبه با کمک کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و چند کشور عربی به‌طور قابل توجهی با حملات ایران مقابله کردیم که بسیار مهم است و به نظر من این یکی از شگفت‌انگیزترین دستاوردهای نظامی اسرائیل تا به امروز بوده است.»

المرت همچنین در ادامه اظهاراتش ادعا کرد: بنابراین، من فکر می‌کنم ما به آنچه نیاز داشتیم دست یافتیم، نه از طریق اقدامات خصمانه یا تنبیهی، ما آنها را با روشی قوی مجازات کردیم که در سراسر جهان طنین‌انداز خواهد شد.

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی گفت: پاسخ «دردناک» علیه ایران منجر به دور دیگری از حملات آنها و ضد حملات ما خواهد شد که دقیقاً همان چیزی است که ما می‌خواهیم از آن جلوگیری کنیم.

روابط عمومی کل سپاه بامداد یکشنبه در اطلاعیه‌ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از حمله و اصابت موفق ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

این حملات علاوه بر تخریب مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله پایگاه اطلاعاتی در منطقه «جبل الشیخ» و پایگاه هوایی «نواتیم»، هزینه‌های هنگفتی نیز برای رژیم صهیونیستی و سامانه‌های پدافند هوایی آن به همراه داشته است.

در همین راستا، رسانه‌های عبری‌زبان فاش کردند که تلاش رژیم صهیونیستی برای رهگیری پهپادها و موشک‌های ایران ۱.۳ میلیارد دلار هزینه روی دست صهیونیست‌ها گذاشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا